SEO

Google, metin reklamlara Duyarlı Arama Ağı Reklamlarının eklenen karakter avantajlarını genişletir

Ekstra bir başlık elde edersiniz! Ve ekstra bir başlık olsun! Ayrıca, daha uzun bir açıklama da alacaksınız.

Google, duyarlı arama reklamlarını Eylül ayında başlayacak olan İngilizce, Fransızca, Almanca ve İspanyolca dillerinde daha fazla hesaba sunmaya başlayacak. Duyarlı metin reklamlar, üç başlık ve her biri 90 karaktere kadar olan iki açıklama ile görüntülenebilir. Bu arada, şirket, bu uzun birimlerin eklenmiş olan gayrimenkul avantajlarını mevcut metin reklamlara genişletiyor.

Bu ayın sonunda, reklamverenler üçüncü bir başlık ve ikinci bir açıklama 90'ı sürece ekleyebilecek. – geleneksel 80 karakterlik sınırın aksine – metin reklamlarında.

"Diller genelinde duyarlı arama reklamlarını iyileştirmeye çalışırken, aynı avantajı mevcut metin reklamlarınıza genişletmek önemlidir. Bu yüzden, Ağustos sonundan itibaren, metin reklamlarınıza üçüncü bir başlık ve ikinci açıklama ekleyebileceksiniz, ”Google Reklamları Perşembe günü bir blog yayında duyuruldu.

Google, duyarlılığı test etmeye başladı bu bahar metin reklamları ve Temmuz ayında Google Marketing Live’da duyurulduğunda, yeni إعلان biçiminin önümüzdeki birkaç ay boyunca küresel olarak yayılacağı açıklandı. Standart metin reklamlardan farklı olarak, duyarlı arama reklamlarıyla, Google, kullanıcıya hangi başlıkların ve açıklamaların gösterileceğini belirlemek için makine öğrenimini kullanır. Reklamverenler en çok 15 başlık ve dört açıklama yazabilirler.

Metin reklamlar giderek uzuyor. Artık standart metin reklamları orijinal olarak genişletilmiş metin reklamlar (ETA) olarak adlandırılıyordu. Temmuz 2016'da tamamen kullanıma sunulan ETA'lar, başlık sayısını iki yerine 30 karakterle ikiye çıkardı ve açıklama satırını uzattı. Kampanyaları optimize etmek için makine öğrenimine daha fazla önem verdiği için Google, reklamverenlerin reklam gruplarına bir yıldan uzun bir süre boyunca üç ila beş reklam eklemesini teşvik ediyor. Duyarlı arama ağı reklamları, reklamverenlerin iş yükünü hafifletmeyi ve Google’ın sistemlerini gerçek zamanlı olarak reklam kombinasyonlarını optimize etmek için daha fazla kontrol ve esneklik sağlamayı amaçlamaktadır. Ayrıca, reklamverenlerin doğru olması için algoritmalara daha fazla güven duymasını da isterler. Çoğunlukla daha kolay yapıldığını söyledi.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, tüm yayınlarda günlük editörlük operasyonlarına ve ücretli medya kapsamını denetlemeye yardımcı olan Third Door Media'nın Yardımcı Editör'ü. Ginny Marvin, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazisi için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesiyle, Ginny hem kurum içi hem de ajans yönetim pozisyonlarını tutmuştur. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.