SEO

Google My Business API v4.2 kullanıma sunuldu

Google, Google Benim İşletmem API'sının 4.2 sürümünü yayınladı. Bu, geliştiricilerin programlı olarak Google Benim İşletmem listelemelerinde hızlıca değişiklik yapmasını sağladı. API'ye buradan erişilebilir, ancak herkese açık değildir, bunu kullanmak için bu API'ya başvurmanız ve bu API'ya erişim izni vermeniz gerekir.

Yeni özellikler şunları içerir:

Doğrulama
Üçüncü taraf Google Benim İşletmem ile entegre edilen platformlar artık satıcılarına Google Benim İşletmem girişlerini doğrudan kendi yerel platformlarında doğrulama olanağı sunabiliyor. Buna, bir giriş için kullanılabilen doğrulama seçeneklerinin listesinin çekilmesi, posta gönderme, telefon araması alma ve doğrulama için bir PIN kodu gönderme gibi Google Benim İşletmem doğrulamasını tetikleme dahildir. Üçüncü taraf platformlar artık iş akışlarını kesintiye uğratmak ve satıcıları Google Benim İşletmem'e zorlamak yerine doğrudan satıcılar üzerinde doğrudan satıcılar üzerinde işlem yapabilir ve doğrulayabilir.

GoogleLocations
API kullanıcıları şu anda daha iyi bir şekilde Google Benim İşletmem'de listeleme zaten mevcut ve bu listenin yeni GoogleLocations uç noktası nedeniyle zaten hak talebinde bulunup bulunmadığı. Listeleme zaten talep edildiğinde, iş ortakları satıcıya talep edilen yere erişim istemek için bir bağlantı sağlayabilir.

Ara
Google Benim İşletmem API'sının 4.2 sürümü, mevcut Konumların genişletilmiş arama işlevlerini içerir. API kullanıcılarının daha fazla konum alanlarının tam veya kısmi eşleşmesini temel alarak hesaplarındaki listeleri daha iyi aramasına izin veren liste filtreleri.

Zincir üyeliği
Google Benim İşletmem API'sının bu sürümü, arama yapmak için yeni bir son nokta sunuyor tam veya kısmi isimle zincirler için ve bu zincirle belirli bir yeri ilişkilendirmek için.

Ürün mesajları
Google Benim İşletmem API kullanıcıları artık yeni bir gönderi türü oluşturabilir: ürün gönderileri! Bu yeni yayınlar, bir işletmenin işletme listesindeki “Ürünler” sekmesinde de yer alan ürün tekliflerini vurgulamaktadır.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'dür ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahiptir. . Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.