SEO

Google My Business çıraklarından GMB uzmanına nasıl seviye atlanır

Google My Business (GMB) sayfanızı ne sıklıkla gözden geçirmeli ve güncellemelisiniz? GMB sayfalarının izlenmesi için çok zaman ve emek gerekebilir – tıpkı tuğla ve harç mağazası, web sitesi, Facebook sayfası ve insanların çevrimiçi ve çevrimdışı olarak işinizle etkileşimde bulunduğu diğer yerler gibi. Ve çoğu müşterinin artık işletmenizle ilgili herhangi bir bilgi gördüğü ilk yer olan Google’la, GMB sayfanızı sık sık gözden geçirmeli ve güncellemelisiniz.

GMB sayfanızı güncellemeniz için 4 neden

Günlük kullanıcılar için GMB sayfası Bir işletme hakkında daha fazla bilgi edinmek, yön bulmak, işletme hakkında görüş bildirmek ve bir kuruluşun fotoğrafları gibi içeriğe katkıda bulunmak için hedef. İşletmenin kendisi için, GMB sayfası dinamik bir varlıktır. Son günlerde, bu gerçeği hatırlattık. Örneğin, Arama Motoru Arazisi’nde bildirildiği gibi, Google, kişilerin Google arama ve Google Haritalar’dan görüntüleyebilecekleri GMB sayfalarına hizmet ve olanak ekleyebilmelerini sağlamıştır.

Yine de, GMB sayfanızdaki tüm varlıklar gibi dikkat ve özen gerektirir. GMB sayfalarını izleyen ve güncelleyen işletmeler, izlemeyenlere göre belirgin bir avantaja sahiptir. İşte bunun nedenlerinden bazıları.

GMB sayfanızda bulunmak istiyorsunuz

Daha önce de söylemiştik, ancak veriler tekrar ediyor: GMB sayfanız, bir konumun ne kadar güvenilir olduğunu etkileyen en önemli faktördür Moz'a göre insanlar arama yaptığında. Bulunmak olsa da, tesadüfen olmaz. İşletmelerin, içeriğinin arama için optimize edildiğinden, konum verilerinin doğru olduğundan ve diğer işlemlerin yanı sıra güçlü görsel içerik yayınladığından emin olmaları gerekir.

GMB sayfanızda değerlendirilmek istiyorsunuz

GMB sayfanız, son bir Sosyal Medya Bugün makalesinde bildirildiği üzere, müşteri derecelendirme / incelemeleri için giderek daha etkili bir kaynaktır. Müşteri puanları / incelemeleri, itibarınızı ve arama sıralamalarınızı etkiler. İşletmelerin yorumları izlemesi ve bunlara yanıt vermesi önemlidir. Ne yazık ki, istenmeyen, konu dışı ve sahte incelemeler GMB sayfalarında gerçekleşmektedir; bu nedenle, GMB sayfası olan herkesin bu tür istenmeyen içeriği ele almak için sayfalarını izleme konusunda dikkatli olmasının nedeni budur.

GMB sayfanızda bugüne kadarki

Yukarıda bahsettiğim otellerdeki yeni özellik, Google’ın GMB’yi sık sık güncellediğine yalnızca bir örnektir. Google, GMB’yi de sürekli başka yollarla tweaks. Örneğin, GMB mesajlaşma özelliğini kullanan işletmeler artık mesajlara ortalama cevap verme süreniz gibi analitikler elde edebiliyor, böylece kendiniz üzerinde kalite kontrol kontrolü yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca, messenger kullanan işletmeler, sayfalarında daha görünür ve potansiyel olarak yararlı bir harekete geçirme ifadesi düğmesine de erişebilirler. Bu özellikler, elbette, yalnızca kendilerine önem veren ve bunlardan faydalanan konumlardan yararlanır (örneğin, mesajlaşmayı etkinleştirmek gibi). Ayrıca, büyük güncellemeler yalnızca GMB sayfanızı değil, Google Haritalar dahil olmak üzere Google'ın sizi bulduğu her dijital konumu da etkiler.

Müşterilerinizi GMB sayfanızda dönüştürmeniz gerekir

Ocak ayında tartıştığım gibi, işletmelerin büyük harf kullanması gerekiyor GMB listelerini, satışlar ve özel etkinlikler gibi dinamik içeriklerle güncelleme yeteneği. GMB sayfanız, müşterileri çekmek için tasarlanan yeni satış ve teklifleri ilan eden bir إعلان panosu olarak davranır (veya en azından oynamalıdır). İşçi Bayramı satışınız için trafiği artırmak ister misiniz? Müşterilerinize GMB sayfanızda haber verdiklerinden emin olun.

Peki, sayfanızı ne sıklıkta gözden geçirmeli ve güncellemelisiniz?

GMB sayfanızı ne sıklıkta güncellemelisiniz? sayfanızın günlük . Her şeyin üstünde olmanıza yardımcı olmak için, gözden geçirilecek önemli varlıkların bir kontrol listesini tutmanızı öneririm. Kontrol listesi aşağıdakiler gibi temel, temel veri ve içeriği içermelidir:

  • Temel konum bilgileriniz (bu tatil günleri özel zamanlarınızı tuttuğunuz gibi, bu veriler bile değişebilir).
  • Sizi onlardan ayırabilecek bilgilerdir. konumunuzun çocuklara hitap edip etmediği veya çalışanlarınızın birden fazla dil konuşup konuşmadığı gibi rakipler.
  • Puanlar ve yorumlar. Onlara cevap veriyor ve spam yorumlarına mı bakıyorsunuz?
  • Soru-Cevap. Kullanıcılar, ideal cevaplardan daha küçük yanıt vermeden önce, kalite sahibi tarafından doğrulanmış yanıtlar sağlıyor musunuz?
  • Görsel içerik. Örneğin, konumunuz yeni bir ürün veya vurgulamak istediğiniz yeni bir menü öğesi mi ortaya koyuyor?
  • Teklifler. Belirtildiği gibi, içeriğinizi satışları ve özel olayları duyurmak üzere güncelliyor musunuz?

Yukarıdaki liste elbette sadece yüzeyini çiziyor.

Ve işte GMB sayfanızı ne kadar sık ​​güncel tutmanız gerektiği konusunda kabaca bir rehber

Frekans Kategori
Günlük Google Master. GMB'nizdeki değişiklikleri algılar ve yanıtlıyor ve taze, zamanında içerikle rekabette öne geçiyorsunuz.
Haftalık Google Journeyman. İçeriği güncelleyerek, müşterilere yanıt vererek ve itibarınızı koruyarak sayfanızı rekabetçi tutuyorsunuz.
Aylık Google Apprentice. İyi bir başlangıç ​​yaptınız. Sayfanızı çalışır durumda tutuyorsunuz. Yine de, daha fazla zaman harcayarak, sayfanızdan nasıl daha fazla değer elde edeceğiniz hakkında daha fazla şey öğrenmeye başlayacaksınız.

Açıkçası: GMB’de işinizi bir Google çırağı olarak büyütmeyeceksiniz. Sadece bir Google ustası olarak, müşteriler tarafından bulunup seçilen GMB'nin değerinden yararlanacaksınız.


Bu makalede dile getirilen görüşler, konuk yazarın görüşleridir ve mutlaka Arama Motoru Arazi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Adam Dorfman, 20 yıldan fazla deneyime sahip bir teknoloji ve dijital pazarlama uzmanıdır. Uzmanlığı, ürün ve mühendislik ekiplerini ölçeklendirmenin yanı sıra ürün geliştirmenin tüm yönlerini kapsar. 1999'dan beri SEO ve Yerel SEO alanında yer aldı. 2006'da Adam, SIM Partners'ı kurdu ve şirketlerin birden fazla yerde müşteri ilişkilerini çekme ve büyütme sürecini otomatikleştirmelerini mümkün kılan bir işletme oluşturmaya yardımcı oldu. Adam şu anda Reputation’da ürün direktörü ve ekipleri konum tabanlı pazarlamayı itibar yönetimi ve müşteri deneyimi ile birleştiriyor. Adam, Search Engine Land gibi yayınlara düzenli olarak katkıda bulunuyor, Moz'un Yerel Arama Sıralaması Faktörleri anketine katılıyor ve Search Marketing Expo (SMX) West ve Search of State gibi arama pazarlaması etkinliklerinde ve HIMSS gibi sektöre özgü olaylarda düzenli olarak konuşuyor. . Twitter'da @ phixed izleyin. !