SEO

Google, Neden Bing Discover sayfalarını dizininden çıkardı?

Google, bu ayın başlarında, Bing’in web sitesinin bir alt dizinini dizininden çıkardı. Bing Discover sayfaları Google’ın arama sonuçlarından tamamen çıkarıldı ve Bing’in Google aramasından milyonlarca sayfa gösterimini kaybetmesine neden oldu.

Bing.com / Google’ın dizininde bulunmadığını keşfet. Google’ın, bir site için Bing Discover’dan sonuç göstermediğini gösteren bir ekran görüntüsü: bing.com/discover command.

Ne kadar trafik kaybedildi? Görünürlük düşüşünü gösteren grafik:

İşte bu devasa trafik kaybına ilişkin tweetlerden biri:

Büyük trafik. Roey Skif, bu yılın nisan ayında Bing’in Google’ı aramalarını çılgınca bir trafiği sayfalarına çekmek için nasıl kullanabildiğini anlatan bir makale yazdı. “Bing’in Google’ın resim arama yarışmasının düşük rekabetine ve büyük miktarlarda organik trafiğin nasıl elde edileceğine sarsıldığını” nasıl yaptığını gösterdi. Birkaç ay sonra, Google’ın yönergeleri yeterliydi.

Google’ın web yöneticisi yönergeleri, “Arama sonuç sayfaları gibi sonsuz boşlukların taranmasını önleyerek tarama bütçenizi yönetmek için robots.txt dosyasını kullanın.” Google, uzun bir süredir arama yapmak istemediklerini söyledi. arama sonuçlarında sonuçlanır. Ve Bing Discover tam da buydu.

Google ve Bing yorumladı. Google bize sorunla ilgili bir yorum göndermez, ancak Microsoft bize “bu, Google’ın adına yanıtlayamayacağımız bir değişiklik olduğunu” söyledi. Microsoft, bu değişikliğe yol açacak Bing Discover’da herhangi bir değişiklik yapmadı. Google, bu sayfaları dizininden çıkardıktan sonra değişiklik yaptıklarına inanıyorum, ancak önce, değişiklik yok –

Neden umursayalım. Google’ın kurallarına uymazsanız, ne kadar büyük veya küçük olursanız olun, Google en sonunda siteye karşı hareket edebilir. Sonuç olarak milyonlarca ziyaretçiyi kaybedebilirsiniz. Google’ın web yöneticisi kurallarını okuyun ve anlayın, bu kuralların içinde kalın ve sitenizin cezalandırılması veya Google aramasından kaldırılmasıyla riske girmeyin. web danışmanlık firması. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.