SEO

Google özel Black Friday, Cyber ​​Monday fırsatlar reklam birimini başlattı

Perakende reklamcıların bu sene Black Friday ve Cyber ​​Monday kampanyaları için risklerini artırmasına yardımcı olmak için Google, Google Reklamlarında promosyon uzantılarıyla yeni bir deneme başlattı.

Deneme nedir? Şimdi, 27 Kasım’dan itibaren, Google, şu Black Friday ve Cyber ​​Monday ile ilgili anahtar kelimeleri ve bunların varyasyonlarını aradığında Google’ın belirli bir Black Friday tanıtım إعلانı biçimini sunabilir: "siyah cuma fırsatları", "siyah cuma [19459007"fırsatlar""siyahcuma anlaşmalar" ve bunların varyantları.

Reklamlar, geçen yıl bu tarihte yayınlanan promosyon uzantıları tarafından destekleniyor.

Reklam birimi, aşağıdaki örnekte olduğu gibi, İngilizce konuşan kullanıcılar için arama sonuçlarının üst kısmı. Kullanıcılar, her bir satıcıya ait web sitesine bağlantı veren tekliflerin bir listesini görecek.

Nasıl katılınır. Bu deneye girmek oldukça kolay. Daha kolay olmayan, promosyonunuzun listede görünmesini garanti etmektir. Başlamak için gerçekten sadece iki adım var.

Öncelikle, Google Reklamlar arayüzünde Black Friday veya Cyber ​​Monday etiketleri altında promosyon uzantıları ekleyin. Ardından, yukarıda listelenen Kara Cuma veya Siber Pazartesi anahtar kelimelerini hedeflemek için reklam grupları oluşturun ve alakalı reklam kopyasını ekleyin.

Neden önemlidir? Google, “Kara Cuma” için yapılan aramaların yüzde 100'ünün geçtiğimiz yıl 19 Kasım (Pazar) ve 25 (Cumartesi'den sonra Black Friday) arasında gerçekleştiğini söylüyor. Bu deney, yeni potansiyel müşterilerin markanızı keşfetmesine ve tüketicilerin anlaşmaları aramaya başladığında Şükran Günü'ne varan son derece rekabetçi günlerde sunmalarına yardımcı olabilir.


نبذة عن الكاتب

Ginny Marvin, Third Door Media'nın Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapmaktadır. Tüm yayınlarımızda günlük editöryal işlemler. Ginny, Arama Motoru Arazi, Pazarlama Alanı ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntülü reklam ve yeniden hedefleme gibi ücretli çevrimiçi pazarlama konularıyla ilgili yazıyor. 15 yılı aşkın pazarlama tecrübesi ile hem kurum içi hem de ajans yönetimi pozisyonlarında görev almıştır. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.