SEO

Google özellikli snippet'leri artık kaynak kodlu içeriğe atlayabilir

Google, arama sonuçlarında gösterdiği bazı içeriğe yeni bir şekilde bağlantı verebilir. Yalnızca sayfaya bağlantı vermek yerine, Google sizi aradığınız cevabın tam noktasına bağlayabilir ve sorgunuzla en alakalı metin bloğunu vurgulayabilir. Bu, yalnızca öne çıkan pasaj bloğunda AMP içeriğine sahip olan Google mobil cihazındaki bazı aramalar için işe yarar.

Nasıl çalışır? Cep telefonuna gidin ve özellikli bir pasajı döndüren ve aynı zamanda bir AMP sayfası olan bir şeyi arayın . Örneğin, [what does a vpn do] için Google mobil cihazında arama yapın ve howtogeek.com adresinden bir pasaj görüyorsanız ve yanında bir AMP simgesi varsa, o zaman bu işlemi görürsünüz.

sizi içerik bölümüne ekliyor ve bu içeriği de vurguluyor:

Video. İşte bu eylem bir video ekran görüntüsü:

Neden önemli. Bu, webmaster'ların ve içerik üreticilerinin anlaması gereken bir şeydir. İçeriğinde AMP sürümü varsa ve özellikli pasajlar bölümünde içeriğinizin bir kısmı görünürse, Google’dan gelen ziyaretçileriniz başlığınızı atlayabilir ve sayfanızın ortasına atlayabilir. Bu, إعلان tıklamalarını etkileyebilir, web sitenizdeki dönüşüm oranlarını ve diğer önemli ölçümleri etkileyebilir. Bu nedenle, metriklerinize dikkat edin, AMP mobil sayfalarınızı filtreleyin ve web sayfanızdaki hareketli öğelerin bu sayfalar için daha iyi bir dönüşüm metriği ile sonuçlanıp sonuçlanmadığını görmeye çalışın.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Land's News Editor ve NY merkezli bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetmektedir.