التسويق الرقمي

Google Penguin Güncellemelerini Yenmek İçin Bir Dijital Pazarlama Stratejisi Oluşturma

Büyük online arama motorları, kullanıcılarına daha alakalı ve güncellenmiş bilgi sağlamak için arama algoritmasını düzenli aralıklarla günceller. Ancak, diğer arama motoru algoritması değişikliklerine kıyasla, Google Penguin ve Panda güncellemeleri dijital pazarlamacılardan dijital pazarlama stratejilerini tamamen yenilemek zorunda kalmışlardır. Google, 2012'de Penguin güncellemesini yayınladığından, birçok web sitesinin sıralaması ve görünürlüğü olumsuz etkilenmiştir. Pek çok dijital pazarlamacılar, devam eden Penguin güncellemelerinin etkilerini yenmek için bir arama motoru optimizasyonu planı yapmak ve uygulamak için zor bir zorluk bile buluyor. Müşterilerinizin Google'daki web sitelerinin sıralamasını ve görünürlüklerini korumanın bazı etkili yollarını her zaman düşünebilirsiniz.

Sosyal Kullanıma Başlayın:

Arama motoru algoritmaları insan faktörünü hesaplama kabiliyetinden yoksun. Bu nedenle, büyük arama motorları son birkaç aydır sosyal vurgu yapıyor. Arama motoru algoritmaları normal olarak belirli kriterlere dayalı bilgileri alır. Ancak, sosyal medya metriklerinin kullanılması, arama motoru sonuçlarını daha doğru ve alakalı hale getirecektir. Bazı şirketler, arama motoru optimizasyonuna bir alternatif olarak sosyal medya promosyonlarını kullanmaktadır. Ancak arama motorunda ve sosyal ağ platformlarında web sitelerini tanıtmak için kapsamlı bir strateji oluşturmalısınız. Sosyal metriklerin eklenmesi, Penguin güncellemelerinin etkisini azaltmanızı kolaylaştıracaktır.

Önemsiz İçerik Göndermeyi Önleme:

Google, Penguin güncellemelerini yuvarlamadan önce, SEO uzmanlarının bir web sitesini geri bağlantı yoluyla tanıtmak daha kolay oldu. Birçok SEO hizmeti sağlayıcıları sadece kendi web siteleri için geri almak için önemsiz içerik çeşitli çevrimiçi platformlarda ilanıyorduk. Ancak Google güncellemeleri, yeni yetki bağlantıları edinmek için gerekli şartları sağladı. İçerik yayınlarken, web sitesinin yetkisini ve web sitenize bağlı olan bağlantı değerini kontrol etmeniz gerekir.

Kendi Bağlantı Ağı Oluşturmayı Düşünelim:

Daha önce, birçok SEO şirketi, dijital pazarlama şirketlerinin ücretli üyeleri haline gelerek web sitesini tanıtmak için kullandı. Abonelik, pazarlama şirketleri tarafından sağlanan bağlantı ağında her tür içerik yayınlamalarını sağladı. Ancak Google güncellemeleri bu büyük bağlantı ağlarını hemen hemen yok etti. Güvenilir bağlantı ağları aramak yerine, kendi etki alanlarınızı barındırarak içeriği paylaşmayı düşünebilirsiniz. Web sitesi farklı IP'lerden bir dizi bağlantı alırsa, Google sonuç sayfalarında sıralamasını ve görünürlüğünü artırmak daha kolay olacaktır.

Post Normal Bloglar:

Devam eden Google algoritma güncellemeleri size belirli bir ürün, hizmet veya mülkte gerçek bir otorite olma seçeneği sundu. Ürün veya hizmet hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz, çeşitli kaynaklardan toplanan bilgileri değerlendirmenin tam zamanı. Web sitenizi ziyaret etmeleri için teşvik ederken, çok fazla bilgi topluluğu okuyucular aracılığıyla paylaşılabilir. Web sitenize blog bölümü ekleyebilir ve blogları düzenli olarak yayınlayarak bilgi paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda web sitenize daha alakalı geri dönüş almak için konuk bloglama yoluyla bilgileri paylaşabilirsiniz.

Videolar Kullanmaya Başlayın:

Devam eden Penguin güncellemeleri birçok profesyonelin bir web sitesini tanıtmak için taze ve yenilikçi yollar keşfetmesini sağladı. beyaz etiket SEO ve sosyal medya pazarlama tekniklerini uygulamanın yanı sıra, videolar göndererek web sitesini daha da tanıtabilirsiniz. Videolar, bir ürün, hizmet veya web sitesi hakkında çekici ve ilginç bir şekilde ayrıntılı bilgi aktarmada etkilidir. Ayrıca videolar web sitenizin sıralamasını Google sonuç sayfalarında artırmaya da katkıda bulunabilir. Hızlı dizine eklenmenin yanı sıra, video ve multimedya içeriği, konvansiyonel ve metinsel içeriğe kıyasla sıralamalarını daha uzun süre koruyabilir.