SEO

Google Reklamları şefi Sridhar Ramaswamy, girişim şirketine katılmaya gidiyor

 google ads and analytics announcements

Sridhar Ramaswamy, Google Reklamcılık ve Reklamcılık SVP'sidir.

Google'ın إعلان işini yürüten adam Sridhar Ramaswamy, 15 yıl sonra Greylock Partners'ta bir girişim ortağı olmak için ayrılıyor. girişim sermayesi firması. Ramaswamy, 15 yıldır Google'da, en son Reklamcılık ve Ticaret'in SVP'si olarak çalışıyor.

Ramaswamy, Google’ın reklam iş kitlesine büyük ölçüde yardımcı oldu. 2003’te Google’a katıldığında, reklam geliri yaklaşık 1,5 milyar dolardı. Bugün Google’ın yıllık reklam geliri 100 milyar dolara yaklaşıyor. Tabii ki, Ramaswamy, Google reklamlarını ölçeklendirmekten tek başına sorumlu değildi, ancak büyümesinde etkili oldu.

Ramaswamy, Google’ın Cloud uygulamaları için mühendislik görevlisi olan Prabhakar Raghavan tarafından değiştirilecek. Birçok haber noktası, Ramaswamy’nin ayrılışını Google’ın reklam işine risk teşkil ediyor.

Raghavan sağlam bir halefi.

Gerçekte Raghavan, daha önce Yahoo Labs'den sorumlu olan ve IBM Research'te çalışan son derece yetenekli bir yöneticidir. AI'da güçlü bir geçmişe sahip ve aramaları iş ve teknik açıdan son derece iyi biliyor.

Raghavan ile Yahoo'dayken çok sayıda temas kurdum ve arama konusundaki bilgi ve bakış açısıyla etkilendim. Gerçekten de, yerel arama ve dijital ile arama ve çevrimdışı olarak yapılan aramaların Google’ın bu alanlarda yoğun bir şekilde yatırım yapmasından önce, büyük ölçüde ve tahmin edilebilir şekilde konuşuyordu.

Pazarlamacılar neler bekleyebilirlerdi. Bir cümlede, “her zamanki gibi iş” (19659009) Yazar Hakkında

Greg Sterling, Arama Motoru Arazisinde Katkıda Bulunan bir Editör. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin (19459022) veya onu Google + 'da bulun.