SEO

Google resmi olarak, yapışkan başlıklı, yuvarlak arama çubuğuna sahip yeni arama çubuğunu kullanıma sunma

Google, Arama Motoru Arazi ile, arama sonuçlarında gezinirken sayfanın üst kısmına yapışan yuvarlak bir arama çubuğuna sahip yeni bir arama sonuçları sayfası tasarımı yayınlamaya başladıklarını doğruladı. Google, bu yeni tasarımı Ağustos ayında test etmeye başladı ve şimdi tüm araştırmacılara sunmaya başladı.

Yeni başlık: Eski arama çubuğu başlığındaki ana fark, yeni olanın artık en üstteki Daha fazla arama sonucu görmek için sayfayı aşağı kaydırırken arama sonuçları sayfasına gidin. Eski tasarım bunu yapmadı, arama çubuğuna erişmek için sayfanın en üstüne gitmek zorunda kaldınız.

Diğer bir fark, arama çubuğunun artık bir kutu değil, şimdi yuvarlandı.

Sayfada aşağı kaydırdığınızda nasıl göründüğünü görüyorsunuz:

Sadece masaüstünde: Yeni tasarım Sadece masaüstü arama sonuçlarında, mobil arama sonuçlarında değil.

لماذا هو مهم؟ Yeni tasarım farklı hissediyor ve eski arama sonuçları tasarımında bir güncelleme. Google'ın yaptığı herhangi bir değişiklik, özel ve sadık araştırmacılar tarafından çok sayıda şikayete yol açar. Böylece yeni tasarım hakkında bazı şikayetleriniz olabilir. Ayrıca arama sonuçlarında gezinirken arama çubuğunun sayfanın üst kısmında daha erişilebilir olması nedeniyle daha fazla arama yapılmasına yol açabilir.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editör'ü ve RustyBrick'in sahibi. NY tabanlı bir web danışmanlık firması. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.