SEO

Google Search Console raporlaması şu anda gecikmeli

جوجل Cuma sabahı Twitter'da yayınladı. Google Search Console'daki bazı raporları şu anda normal iki günden fazla gecikiyor. Şirket, “Bazı Search Console raporları şu anda raporlama boru hattındaki sorunlar nedeniyle biraz daha gecikmiş durumda” dedi. Bunun arama sıralamanız üzerinde hiçbir etkisi yoktur, bu sadece bir raporlama sorunudur.

Hangi raporlar erteleniyor? Özellikle AMP, Zengin Sonuçlar / Yapısal Veriler, Hreflang, Dizin Kapsamı ve Mobil Kullanılabilirlik raporları gecikti Google'a göre. Bu raporlardan bazılarını kontrol ettiğimi ve hepsinin gecikmediğini söyleyeceğim. Örneğin, mobil kullanılabilirlik ve AMP raporları bir haftalıkken, dizin kapsamı raporu yalnızca iki gün gecikmeli olup Google Arama Konsolu'nda görmeniz gereken normal raporlama gecikmesidir.

Endişelenmeli miyim? ] Hayır, bu yalnızca Google’ın sitenizi aramada etkilemediğini belirten bir raporlama sorunudur. Böylece sıralamanız bu sorundan etkilenmemelidir.

Ne zaman düzeltilecek? Bu bilinmiyor. Google Search Console raporlama gecikmeleri ve kesintileri o kadar yaygın değildir. Google, "işler hızlandıkça bunu size bildirir" dedi. Bu yüzden Pazartesi gününü tekrar kontrol edeyim. Müşterilere ulaştırılacak raporlarınız varsa, bu raporları erteleyecektir.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Aracının Haber Editörü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e sahiptir. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.