SEO

Google, tarifleri sorgular için arama önerilerinin yanında pano simgelerini gösteren testler

Google, reçete ile ilgili aramalara ilişkin önerilerin yanında küçük pano simgelerini göstermeyi test ediyor. Sorgunuzu Google’da yazmaya başladığınızda, Google, aradığınız anahtar kelime öbekleri önerilerini gösterir. Bunlara arama önerileri denir.

Bu testte, arama önerilerinin sağ tarafında küçük pano ikonları görebilirsiniz. Burada Arama Motoru Arayüzü okuyucusu Alex Cassidy'den bir resim var:

Google bunun bir test olduğunu söyledi, ancak başka bir yorumu yoktu.

Bu özellik ne yapıyor? Pano simgesinin ne olduğu belli değil ya da sembolize eder. Özel bir reçete bölümüne öneriyle ilgili tarifleri kaydetmenizi sağlayan yeni bir özelliği işaret edebilir, ancak bu spekülasyondur.

Ne yapmalıyım? Peki, bu noktada, hiçbir şey. Ancak Google, arama yapanların tarifleri kırpmasına izin veren bir özellik yayınlarsa, bu tariflerin sıralaması web yöneticileri için önemli olur. Google, arama için reçeteleme işaretine sahiptir ve herhangi bir yeni özelliği desteklemek için işaretlemenin genişletileceğinden şüphelenir.

Google 2016'da otomatik tamamlama sonuçlarında da trend ikonları yayınlamıştır.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz, Arama Motoru Arazi Haber Editörlüğü ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick'e ait. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.