SEO

Google Üretici Merkezi zengin içerik ekler, daha derin analitik, kullanılabilirliği artırır

Google Üretici Merkezi ile ilgili haberleri duyduğumuzdan bu yana bir süre geçti. 2015 yılında piyasaya sürülen Üretici Merkezi, Merchant Center'a benzer, ancak özellikle markaları ve orijinal üreticileri ürünleri hakkında ayrıntılı bilgi vermek için tasarlanmıştır. Bir API başlattı ve 2017 yılında üretici merkezindeki ürün panellerinde veri sunmaya başladı. Google Pazartesi günü daha fazla ülkede ek özellikler ve kullanılabilirlik olduğunu açıkladı.

Google Alışveriş'te zengin ürün içeriği göster. Ürün üreticileri, Google Alışveriş'teki ürün ayrıntıları sayfalarındaki yeni bir "Üreticiden" bölümünde görünecekleri ürünler hakkında daha fazla bilgi sağlayabilecekler. Zengin ürün bilgileri, görüntüleri, YouTube videolarını ve daha fazlasını içerebilir. Buna Google’ın sahip olduğu Nest’ten bir örnek aşağıda gösterilmektedir.

Bir Üretici Merkezi hesabınız varsa, features_description özelliği ile zengin içerik sağlayabilirsiniz. Onaylanan içerik yeni bölümde basit bir düzende görünecektir. Google, Gelecek aylarda, Üretici Merkezi'nden daha görsel olarak zengin düzenleri desteklemek için yeni bir özellik bulunabileceğini söylüyor.

Diğer seçenek, bir ürün içerik yönetim şirketi ile ortaklık yapmak. İlk lansman ortağı olan Webcollage, yeni kapasiteyi test eden müşterilere sahip oldu.

Üretici Merkezindeki Analytics güncellemesi. Üretici Merkezinde şimdi birkaç yeni ölçüm ve öngörü bulunmaktadır. Yeni ölçütler arasında en iyi arama terimleri, en iyi MSRP boşlukları, en iyi fiyat değişiklikleri ve en iyi ve en çok tercih edilen ürün grupları bulunur. 19659002] Neden umursamalısınız? Google, Üretici Merkezine odaklanmayı hızlandırdı. Yukarıdaki güncellemelere ek olarak, şirket, Üretici Merkezinin şu an sadece yedi ülkeden 24 ülkede (burada tam liste) mevcut olduğunu duyurdu. Üretici Merkezi, hangi perakende satış ortağının ürünleri tanıttığına bakılmaksızın, ürünlerinin Google Alışveriş'te ve ürün panellerinde nasıl temsil edileceği konusunda daha fazla kontrol sahibi olmalarını sağlar.


Yazar Hakkında -Şef, tüm yayınlarımızdaki günlük editörlük işlemlerini yönetiyoruz. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.