SEO

Google ve SEO için Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek

Tamam, bu nedenle çevrimiçi teşvik etmek istediğiniz bir web sitenize veya bir ürüne sahipsiniz. Bir sonraki adım doğru anahtar kelimeleri bulmaktır. Doğru anahtar kelimeleri seçmek sonuçta pazarlamanızın ne kadar başarılı olacağını belirleyecektir. Rekabeti her zaman üstünüzde olduğundan emin olmanız için yapabileceğiniz birkaç kolay adım vardır.

Yapmanız gereken ilk şey, web sitenizi veya ürünü açıklayan akla gelen ilk anahtar kelimeleri yazmaktır. Bu, seçiminizde nereden başlatmanız gerektiğinin genel bir listesini verecektir. Bunu yaptıktan sonra birkaç rakibinizin web sitelerini ziyaret etmek isteyebilirsiniz. 'Bakış açısı & # 39; na giderseniz; ve ardından 'kaynak' bölümüne giderseniz, bu web sitelerinin kodunu görüntüleyebilirsiniz. Kodun üst kısmında, & # 39; üstbilgi & # 39; yazan etiketi arayın. ve başlık içinde "anahtar kelimeler" yazan bir meta etiketi olacak içinde. Listelerinde, kullanışlı bulduklarınızdan herhangi birini yazın.

Listenizi aldıktan sonra bir sonraki adım Google'a gidiyor. Google sitesini ziyaret ederseniz, Google'ın anahtar kelime aracını bulacaksınız. Sahip olduğunuz anahtar kelimeleri listenizde yazmanız yeterlidir ve araç size benzer anahtar kelimelerin bir listesini verir, size hangisinin en popüler olduğunu söyler ve her bir anahtar kelime için ne kadar rekabet ettiğinizi söyler. Yapılması gereken en iyi şey, makul miktarda arama hacmine sahip ancak çok fazla rekabet içermeyen bir anahtar kelime seçmektir. Google AdWords kampanyalarınızda ve arama motoru optimizasyonunuzda kullanmak istediğiniz bu kelimeler.

Kendi küçük 'nişini' bulmaya çalışın; işinizde olanı parçalara ayırarak. Örneğin, işletmenizin pasta karışımını satması ve yerine "pasta karışıklığı" çünkü anahtar kelime "Alman Çikolatalı kek karışımı" gibi daha da uzmanlaştığınız bir öğeye ayırmaya çalışın. Anahtar kelimelerinizi parçalayıp bir süre sonra Google'ın anahtar kelime aracına girdikten sonra birlikte çalıştırabileceğiniz bir veya iki anahtar kelimeniz olmalıdır.

Alternatif olarak, zamanında kayıtsanız veya belirli niş bulamıyorsanız, bunun için WHOLLE işlemini yapacak yazılımı kullanabilirsiniz. Bu, birçok aşamada iyi bir hamle. Çünkü, anahtar kelimelerinizi araştırıp rafine etmek için saatlerce harcama yapmanız gerekmeyecek. Ayrıca, yazılımı kullanarak bu "niş" lerin bir kısmını toplayacak; sizin tarafınızdan kaybolmuş, bir lot para kazanmış olabilecek anahtar kelimeler.