SEO

Google, YouTube’da yeni Arama Konsolu eğitim serisine başladı

Bugün SMX East’de, Google’daki bir Arama Avukatı Daniel Wasiberg, kullanıcıları Google Arama Konsolundan en iyi şekilde nasıl yararlanabilecekleri konusunda eğitmeye yönelik yeni bir YouTube dizisini açıkladı.

YouTube kanalında. Yeni seri, https://www.youtube.com/googlewebmasters/CL19659002 EUROPBL’nin kapsadığı Google Web Yöneticileri YouTube kanalında olacak. Seri, başlangıç, doğrulama, rapor ve ayarlar gibi temel bilgilerden her şeyi kapsar. Seri, site trafiğinizi nasıl izleyeceğiniz, Arama Konsolu tarafından bildirilen sayısız sorunu çözmenin yanı sıra, arama yapan kişilerin web sitenizi Google aramada bulmalarına yardımcı olacaktır.

Pek yakında. Şu anda, Google kanalda yalnızca bir teaser videosu yayınladı, ancak Daniel Waisberg serinin yakında geleceğini söyledi.

Fragman. İşte fragman:

Neden umursuyoruz. Google Arama Konsolu, SEO alanındaki herkes tarafından yönetilmesi gereken kritik bir araç kümesi sunuyor. Ayrıca geliştiriciler, webmasterlar, yayıncılar ve site sahipleri tarafından kullanılan bir araç takımı olmalıdır. Bu video dizisi, Google Arama Konsolunu, Google’ın Google Arama Konsolu'nu nasıl kullanacağını daha iyi öğrenmesini sağlamalı, yalnızca arama yapmayı değil, aynı zamanda analitiği ve yayın dünyasını da derinden anlayan bir Google çalışanı, Daniel Waisberg’in önerileri ve tavsiyeleriyle


Barry Schwartz, Search Engine Land’ın Haber Editörü’dür ve NY merkezli bir web danışmanlık şirketi olan RustyBrick’in sahibidir. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor. !