SEO

Google'da Dizine Ekleniyor

Bir SEO kampanyasındaki ilk hedeflerden biri, web sitenizin arama motorlarında listelenmesini sağlamaktır. Ne de olsa, sayfalarınız Google dizininde görünmüyorsa Google üst sıralarına sahip olmayı umamazsınız.

Bir zamanlar, sayfalarınızın arama motorlarında listelenmesi, çok manuel ve sıklıkla zaman alan bir işlem anlamına geliyor. URL'ler gönderildi ve DMOZ listeleri oluşturuldu, ancak sayfalarınızın orijinal olarak gösterilmeye başlaması için birkaç hafta veya ay beklemek zorunda kalıyordunuz. Neyse ki, zaman değişti ve arama motorları gelişti.

Listelenen bir web sitesi elde etmede etkili olan daha yeni teknik, diğer web sitelerinden bağlantılar oluşturmaktı. Google ve diğer arama motorları, ağı tararken bu bağlantıları izler ve bu olduğunda web sayfalarınız dizine eklenir.

Genellikle, Google örümcekleri bir web sitesini birkaç haftada bir ziyaret edecekler, ancak sitenin bundan daha sık güncellendiğini fark ederse daha sık arayacaklar. Bu nedenle, makale dizinleri, web dizinleri ve diğer düzenli olarak güncellenen web siteleri, Google botları tarafından çok sık taranır ve bu tür bir siteden bağlantı sağlayarak, sayfalarınızı dizine ekleyerek Google'da listelenir ve birkaç saat içinde sonuçlanır. en çok, bir ya da iki gün.

Google'ın dahil edilmesini sağlamanın bir diğer popüler yöntemi, Google Web Yöneticisi Araçları ve benzeri web yöneticisi ile ilgili arama motoru panoları aracılığıyla gönderilen bir XML site haritasının kullanılmasıdır. Yine, bu yöntem sadece birkaç gün alır ve değişiklik yaptığınızda Google'a bildirebileceğiniz avantajı sunar. Ayrıca sayfaları kaldırabilir ve bu değişikliklerle dizinleri güncelleyebilirsiniz. Örümcekleri kendi ağlarını çevirmek için bırakırsanız, her zaman etkili olmayacak bir şey.

Arama motorlarını web sitenize ve web sayfalarınıza hedeflenen trafik sağlamak için bir teklifte kullanmayı düşünüyorsanız, daha sonra bağlantı kurmaya başlamanız gerekecek ve bunu ne kadar çabuk yaparsanız, o kadar çabuk fayda elde edersiniz. İçeriğinizi sitede alın ve bağlantılarınızı mümkün olduğunca erken yapın.

Google'da ve diğer arama motorlarında dizine eklenmek, bir seferde olduğu gibi manuel veya yorucu bir görev değildir. Aslında, web sitenizin hayatının başlangıcından itibaren bir SEO bağlantı kurma kampanyası başlatırsanız, sitenizi hızlı bir şekilde tüm ana dizinlerde listeleyeceksiniz.