SEO

Google’ın arama sonuçları sayfasındaki paket takibi daha fazla operatöre geliyor

Perşembe günü yayınlanan duyuruda, dünyanın dört bir yanındaki nakliye şirketlerinin Google’ın paket izleme erken benimseyen programlarına katılmak için şimdi kaydolabilir. Program, daha fazla nakliye firmasının kullanıcılarına teslimatlarının gerçek zamanlı durumunu arama sonuçları sayfasında göstermelerini sağlar.

Kaynak: Google.

Neden bu kadar önemsiyoruz

On yıldan uzun bir süredir. Program, özelliği Google’ı kendi sitelerinin bir uzantısı haline getirebilecek dünyadaki daha fazla şirkete genişletecek.

Bu, taşıyıcıların katılım seçeneğine sahip olması haricinde, başka bir sıfır tıklamalı arama senaryosuyla da sonuçlanır.

Duyuru hakkında

  • Google Arama mevcut.
  • Taşıyıcılar, katılmak için izleme bilgilerini döndüren bir RESTful JSON veya XML API sağlamalıdır. Google ayrıca, mevcut bir API’yi yeniden kullanmak veya yeni bir tane oluşturmak için şirketler ile birlikte çalışacaktır.
  • Erken ilkeler için bir program olduğu için, Google, katılımcı şirketlerden bu özelliğin nasıl iyileştirileceği konusunda da geribildirim istiyor. Yazar

    George Nguyen, Third Door Media'da Yardımcı Editördür. Geçmişi içerik pazarlaması, gazetecilik ve hikaye anlatıcılığı. !