SEO

Google’ın dahili SEO stratejisi: Küçük değişiklikler yapın, değişimi benimseyin, birleştirin

Google’daki bir veri bilimcisi olan Sean O'Keefe, Perşembe günü yaptığı açıklamada, Google’ın yönettiği 7.000 web sitesi için kendi SEO çalışmalarını nasıl düşündüğünü paylaştı. O'Keefe, Google’ın günlük olarak bu sitelerde ortalama 200’den fazla değişiklik yaptığını ve bu değişiklikler için SEO’yu yönetmenin karmaşık olabileceğini söyledi.

Google’ın kendi SEO uygulamalarında nadir görülen bir bakış açısı.

büyük bir etki yaratır. Google’ın ilk noktası, genellikle büyük sitelere sahip, küçük değişiklikler yapmanın arama sıralamalarına gelince büyük bir etki yapabileceği ve geri dönebileceğidir. Google, kanoniklerin eklenmesinin, XML site haritalarına hreflang'ın nasıl yapıldığını ve meta verilerinin iyileştirilmesinin aramada organik trafikle sonuçlandığını gösteren, Google My Business pazarlama sitesi olan 7.000 web sitesinden birinin büyümesini çizdi.

grafik:

Değişikliği kucakla. Google ayrıca, web yöneticilerinin sitelerinde değişiklik yapmaktan korkmamalarını tavsiye etti. Google, Google’ın kucakladığı değişikliklerin iki örneği olarak Google destekli projelere AMP ve Progressive Web Apps’i verdi.

Google, “onları ne kadar çok kucakladığımızı ve onlarla denemeyi, SEO sonuçlarımızı daha iyi bulduğunu söyledi. “Google, Google Arama Konsolu hatalarını düzelttiklerini, yapılandırılmış veri uyguladıklarını ve Google ile Think’e AMP’yi eklediklerini, gösterimlerin yüzde 200 oranında artmasına yardımcı olduğunu söyledi. Ayrıca, bu sitedeki içeriğin çoğunu geliştirdiler ve “günde 1.000 ek gösterim” getirdiler.

İşte AMP hata düzeltmelerini yaptıktan sonraki gelişmeyi gösteren grafik:

Konsolidasyon. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca, birçok SEO, “daha ​​az” anlamına geliyor. Yani, daha az siteye ve daha yüksek kalitede içerik içeren daha az sayfaya sahip olmak çoğu zaman daha iyi SEO sonuçlarına yol açıyor. Google, bunun kendileri için işe yaradığını ve sitelerini birleştirmek için çalıştıklarını söylüyor. Google, mülklerinde yinelenen sitelerin “çok sayıda” olduğunu söylediler.

“Yinelenen içerik yalnızca kullanıcılar için kafa karıştırıcı değil, aynı zamanda arama motorları için de kafa karıştırıcı” dedi. Google, “Birden fazla mikrosit yerine tek bir harika site oluşturmak, zaman içinde organik büyümeyi teşvik etmenin en iyi yoludur” dedi.

Bir Google’da Google Perakende sitesiyle birlikte verilen bir çalışmada, altı eski web sitesi aldı ve içeriği birleştirdi. Harika bir web sitesi oluşturdular ve sitenin harekete geçirme oranı tıklama oranını ikiye katlamalarına ve organik trafiği% 64 artırmalarına neden oldu.

Neden önemli. Tüm şirketler, hatta büyük arama motorları, SEO çabaları konusunda endişelenmeye ihtiyaç duyarlar. Bu nadir Google yayınında, Google bazı SEO stratejilerinin organik trafik iyileştirmelerinde başarılı olmalarına nasıl yardımcı olduğunu gösteren bazı vaka incelemelerini paylaşmaktadır. Google ayrıca SEO başlangıç ​​rehberine göz atmanızı ve bu sırada SEO bölümümüzü kontrol etmenizi tavsiye etti. . Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetiyor.