SEO

Google’ın mobil ilk endekslemesi artık Google’ın arama sonuçlarının yarısından fazlasına güç veriyor

Google Çarşamba günü yaptığı açıklamada, arama sonuçlarında küresel olarak gösterilen sayfaların yarısından fazlasının mobil ilk dizin oluşturma prosedürünü kullanarak bu içeriğin Google tarafından endekslendiğini belirtti. Bu, bir Google aramasından ziyaret ettiğiniz sayfaların, Google’ın o sayfanın mobil sürümüne dayanarak bu içeriği nasıl taradığı ve dizine eklediğinin daha muhtemel olduğu anlamına gelir.

Mobil-ilk dizin oluşturma nedir? Mobil- İlk dizine ekleme, Google’ın web’de gezinme ve dizine eklenme şeklidir. Google, sayfanın masaüstü sürümüne bakmak yerine sayfanın mobil sürümüne bakar. Daha basit bir ifadeyle, Google web sayfasını cep telefonunda nasıl masaüstü bilgisayara karşı oluşturduğuna bağlı olarak tarıyor ve dizine ekliyor.

Daha fazla bilgiyi nerede bulabilirim? bu bölgede. İşte daha önemli hikayelerden bazıları:

Bu Google yardım belgesinden ve bu sitedeki daha fazla makaleden daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Daha fazla öneri. Google, genellikle siteniz Google Arama Konsolu'ndaki ilk mobil endekslemeye geçtiğinde sizi bilgilendirir. Bu nedenle, mesajlarınızı Google Arama Konsolunda kontrol ettiğinizden emin olun. Google, sitenizi, URL inceleme aracında Googlebot akıllı telefonu tarafından en son tarandığı şekilde, sitenizin taşındığı başka bir sinyal olarak etiketler.

Google, mobil verilerdeki resimlere ve alt metninize dikkat etmeniz gerektiğini belirtir Bu değişikliğe sahip sayfalar

لماذا هو مهم؟ Eğer masaüstü sayfalarınız hem içerik hem de yapılandırılmış veriler açısından mobil sayfalarınızdan farklıysa, sıralamalarınız etkilenebilir. Google, genel olarak mobil ve masaüstü sayfalar arasında eşitliği olan siteleri önce mobil ilk dizine alma işlemine geçirmiştir. Ancak, arama sonuçlarının yarısından fazlası artık mobil ilk dizine ekleme yoluyla dizine eklendiğinde, web sayfalarınızın da taşınmasına kadar sadece bir zaman meselesidir.


نبذة عن الكاتب

Barry Schwartz Arama Motoru Arazi Haber Haber Editörü NY merkezli bir web danışmanlık şirketi olan RustyBrick'in sahibi. Ayrıca, SEM konularında popüler bir arama blogu olan Search Engine Roundtable'ı da yönetmektedir.