SEO

Google’ın mülk sahibi iseniz, Google’ın Google Search Console hesabınızı otomatik olarak doğrulaması

Google, Google Analytics'te aynı mülkün doğrulanmış bir sahibi sizseniz, kısa bir süre sonra sizi Search Console'daki bir web sitesi için otomatik olarak doğrulayacağını duyurmuştur.

Bu, Google'da manuel doğrulama isteğinde bulunmanız gerekmediği anlamına gelir. Search Console, Analytics'i zaten kurduysanız ve site sahiplerine Google Search Console'a erişim sağlama sürecini kolaylaştırır.

Daha da önemlisi, Google Search Console erişimi olan kullanıcılar e-postaları ve gelen kutularında sorun bildirimleri alır. Bu mesajlar, web sitenizi sağlıklı, endeksli ve sıralamanızı korumanıza yardımcı olmayı amaçlayan manuel eylemleri, kesiciler, WordPress ve diğer CMS yükseltme uyarılarını ve diğer bildirimleri içerebilir.

Search Console için doğrulanmalıdır, yalnızca Search Console'daki mülkü silebilirsiniz. ”

Google, Google Search Console'un neden önemli ve yararlı olduğunu açıkladı:

Search Console, web sitesi sahiplerine performans açısından kritik önemde olabilecek bilgileri sağlayan ücretsiz bir araçtır. Google Arama’da Doğrulandıktan sonra Search Console, arama sorguları, web sitesinin sıralaması ve tıklama ve gösterim sayısı gibi web sitelerinin Arama'daki performansıyla ilgili raporlar derler. Buna ek olarak, bir sitenin dizinlenmesi, web sitesindeki çeşitli uygulanmış özelliklerin durumu ve kritik sorunların bildirimleri ve bildirimleri hakkında bilgiler vardır.

Birisi, bu yöntemle otomatik olarak doğrulandığında bildirimi gösteren bir ekran görüntüsüdür. 19659008] Yazar Hakkında

Barry Schwartz Arama Motoru Arazi Haber Editör ve NY tabanlı bir web danışmanlık firması olan RustyBrick sahibi. Ayrıca SEM konularında popüler bir arama blogu olan Arama Motoru Yuvarlak Masa programını da çalıştırıyor.