SEO

Google'ın politik reklam şeffaflığı raporu ve kitaplığı, seçim reklamları hakkında daha fazla hesap verebilirlik sunuyor

Google, إعلان ağlarında kampanya yürüten politik reklamlara ve reklamverenlere daha fazla şeffaflık katıyor. Siyasi reklam politikalarını Mayıs ayında güncelledikten sonra – politik reklamları satın alan herkes için yeni kimlik gereksinimlerini zorunlu kılan şirket, artık yalnızca politik reklamlara ve siyasi reklam kitaplığına odaklanan ilk şeffaflık raporunu paylaşıyor.

Üç ay önce kamuya açıklanmış bir siyasi reklam şeffaflığı raporu ve siyasi reklam kitaplığı yayınlayacak ve bunları Çarşamba günü kullanıma sunacak.

Google'ın siyasi reklam şeffaflığı raporu

Siyasi reklam şeffaflığı raporunda harcanan paranın bir dökümü yer alıyor. devlet ve Kongre bölgesi tarafından yayınlanan siyasi reklamlar ve Google reklam kampanyalarında ne kadar harcama yaptıklarıyla ilgili en iyi politik reklamverenlerin listesi.

Google politik reklam şeffaflığı raporu: Devlet tarafından yapılan harcamalar

Ayrıca, her bir anahtar kelime için reklam harcamasına dayalı olarak, politik reklamverenlerin kullandığı en popüler anahtar kelimeleri vurgulayan bir tablo veya

“Bu veriler, 31 Mayıs 2018 tarihinden itibaren geçerli ABD seçim döngüsü boyunca reklamverenlerin en fazla parayı politik reklamlar için harcadıkları anahtar kelimeleri gösteriyor” diyor Google saydamlık raporlarının ürün lideri Michee Smith.

Google'ın politik reklamcılıkta şeffaflık raporu: Anahtar kelimeler

Google, rapor verilerinin Kasım ayında yapılacak olan ara seçimlere kadar haftalık olarak güncelleneceğini ve indirilebileceğini söylüyor.

Google'ın politik reklam kitaplığı

Siyasi reklam kitaplığı Google'ın 31 Mayıs 2018'e kadar uzanan reklam ağlarında görünen politik reklamların aranabilir bir arşividir. Belirli bir tarih aralığında yayınlanan reklamları, reklamın kampanyasında harcanan tutarı, gösterimleri veya reklam türünü bulmak için sorgular filtrelenebilir. görüntü, video, metin).

Arama sonuçları, "en son başlatılan", "harcama – yüksekten düşüğe" veya "gösterimler – yüksekten düşüğe" şeklinde sıralanabilir.

Google politik reklam kütüphanesi ry

Arama sonuçlarındaki bir reklamı tıklamak, reklamın tamamını gösterecek ve bir video reklamsa, görüntüleyebilirsiniz. Reklam için ödenen reklamvereni, reklam türünü, reklama harcanan tutarı, aldığı gösterimlerin sayısını ve yayınlandığı tarih aralığını görebilirsiniz.

Politik bir arşiv sunmanın yanı sıra 31 Mayıs'a kadar olan reklamlar, Google'ın Google Cloud BigQuery'de mevcut olmasını sağladı. Böylece, herkes kendi politik reklam verileriyle ilgili benzersiz sorguları yayınlamak için kod yazabilir.

“Araştırmacılar, siyasi bekçi grupları ve özel vatandaşlar veri setimizi kullanabilirler. Google Reklamcılık hizmetlerinde grafikler, grafikler, tablolar veya politik reklamların diğer görselleştirmelerini geliştirmek için yazıyor. ”(19659002) Halihazırda, siyasi reklam şeffaflığı raporu ve reklam kitaplığı ABD’ye özeldir, ancak Google’ın çabalar:

“Siyasi konularla ilgili reklamlar (yalnızca aday reklamların ötesinde), eyalet ve yerel seçim reklamları dahil olmak üzere, daha geniş bir dizi politik reklamı ele geçiren araçları keşfetmek için ABD’de ve dünyada uzmanlarla çalışıyoruz.diğer ülkelerde politik reklamlar. ”

Siyasi reklamlar ve reklamverenlere yönelik çevrimiçi güvenlik önlemleri

Siyasi reklamverenler ve kampanyalar söz konusu olduğunda şeffaflık ve güvenlik, Google ve diğer dijital reklam platformları için akılda kalıcıdır. Hemen hemen tüm büyük sosyal platformlar, Rus güçlerinin Facebook ve Twitter'a (ve daha az bir ölçüde Google) kötü niyetli reklam içeriği pompalayarak 2016 ABD seçimlerine müdahale ettiğini keşfettikten sonra reklam politikalarını güncelledi.

Platformun sağlığını geliştirmek için, siyasi adaylar için profil etiketlerini platformdaki kilitli hesapların büyük bir tasfiyesine kadar getiriyor. Facebook da yaklaşmakta olan seçimler sırasında platformunu daha güvenli hale getirmek için silah altına alındı. Facebook, uygulamalara sunulan kullanıcı verilerinin miktarını önemli ölçüde azaltmanın yanı sıra, reklam politikalarını da güncelledi.

Ayrıca, Google gibi, Facebook ve Twitter da aranabilir reklam arşivlerini yayınladı. Twitter’daki Reklam Saydamlık Merkezi, son yedi gün içinde gösterilen tüm reklamları (yalnızca politik reklamları değil) gösterir. Facebook’un reklam arşivi, yedi yıl öncesine dayanan politik ve reklam içeriği içeriyor.


نبذة عن الكاتب

Amy Gesenhues, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazileri ile ilgili en son haberleri ve güncellemeleri kapsayan Üçüncü Kapılı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Teksas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerini oku.