SEO

Google'ın web sayfalarınızın alakalı bir anahtar kelime olduğunu düşündüğünü görmek için kolay bir yol

Hepimiz iyi sıralamak istiyoruz, ancak bunu yapmanın neredeyse imkânsız olduğu zamanlar var.

Sıralama eksiklikleri için pek çok neden olabilir ve yakınlarda belirttiğim gibi, bazen Google'ın ilgilenmediği görülüyor

Bir önceki sorunuzun, hedef anahtar kelime öbeğinin sıralamak istediğiniz terimler için iyi olup olmadığını belirlemenin bir yolu önermiş olması nedeni ile herkes için sinir bozucu olabilir.

] nın sıralamasını istemekten daha iyi bir sıralama şansına sahip olduğunuz için anahtar kelime öbekleri bulmak bazen daha iyidir.

Bugünkü yazıda, Bir sitenin hedeflediği anahtar kelimelerle makul olup olmadığını belirlemek için Google'ın kullanabileceği faktörlerden bahsedin.

Bir web sayfası oluşturmak yetmiyor

Belirli bir anahtar kelime öbeğini hedefleyen web sayfası oluşturduğunuzdan veya belirli bir konunun alanından bu t için sıralamanız anlamına gelir Erms. Kısacası, Google'ın onu "satın alıp almadığını" bilmiyoruz.

Bağlamı burada ayarlayalım:

  1. Belli bir arama ifadesi için sıralamak istiyorsunuz, ancak şu an değil,
  2. Google sizin yerinize sıralamayı koyuyor.
  3. Google'ın web sayfanızın potansiyel (uygun) bir zemin olduğunu düşündüğünü bilmek istersiniz.

Şimdi bir taslağım var, kazalım. Sıralama

Sıralama analizi

Bir web sayfasının sıralamanın potansiyelini görmenin en iyi yollarından biri, halihazırda neyin pu- anadıklarını görmektir.

Bu basit ve açık görünür; ancak bunu bir sadece sitenize en iyi anahtar kelimelere bakmaktan biraz daha derin.

Ne tür bir anlayışa sahip olduğumuzu görmek için biraz daha derine inmeye değer, yalnızca sıralamaya bakmakla değil, rekabette ne derecede yer aldığı ve makyaj

İlk adım şu anda sıralamaya başladığınız ifadeleri kaldırmaktır.

 Arama Almak SEMRush'tan Verilen Veriler

Temel sıralamaya sahip olduğunuzda bir sonraki adım, ek anahtar kelime kümeleri bulmak için veriyi değiştirmektir.

Bunu yapmak için, sitemizin sıralandığı cümlelere odaklanacağız ( ilk onda) ve daha sonra bu anahtar kelime öbekleriyle birlikte verilen tüm bireysel kelimelerin sayısını.

"Üreticinin mavi aletler" için sıralamak istediğinizi varsayalım. Sonun sonucu şöyle görünmelidir:

 Bir Site için Sorgu Veri Arama Örneği

Şimdi, "üreticinin mavi aletleri" hedef ifadesi için rakipleriniz sıralamasını tekrarlayın. İşiniz bittiğinde şöyle görünmelidir:

 Gitmek için Çok Yol Vurduğunuzu Gösteren Arama Sorgusu Verileri

Bu noktada, Google'ın sizin hakkınızda ne düşündüğünü bize gösteren çok sayıda bilgimiz var. site olup olmadığına karar verdiniz.

Birçok ilgili cümle için geliyorsunuz? Evet ise, hedef anahtar kelimeniz muhtemelen o hedef için ilk 50'de görünmese bile, sizin için derecelendirmeniz için oldukça muhtemeldir. İlgili kelimeleri sıralarsanız, Google en azından alaka düzeyi yüksek olduğunuzu görüyor.

Senaryo # 1, yardıma ihtiyacımız var

Ancak yukarıda gösterilen verilerle ilgili bir sorun var.

Şirketin markasını içeren anahtar kelimeler için soldaki site فقط sıralamasını nasıl yaptığına dikkat edin.

"Üreticinin mavi aletleri" ifadesini kullanmaya çalışıyoruz ve bu terim, hiçbir yerde bulunamıyor. Bu, Google'ın bu web sitesini hedef ifade ile eşleştirmediğini söyler. Ah!

Arama sonuçlarında gösterilen, işaret sıralaması olabilecek hedef anahtar kelimelerinizin zor olacağını görmüyorsanız.

Senaryo # 2 çok daha iyi

Beklentilerimizin daha iyi olduğu bir senaryoya bir göz atalım:

 Arama Beklentilerinizin İyi Olduğunu Gösteren Sorgu Verileri

Veriler daha iyi durumda olduğumuzu ve umutlarımızın makul derecede iyi olduğunu göstermektedir.

Ayarlama ve düzeltme

Bir dizi ile ilgili şartlar, bir sonraki adımlarınız oldukça basittir. Sitenizin diğer sayfalarındaki içeriği destekleme derinliğini artırarak sitenizdeki hedef sayfayla ilgili içeriği geliştirmeye çalışmalısınız.

Bazı halkla ilişkiler (PR) veya destekleyen ilgili bağlantı kurma yapmanız gerekebilir ilgili bir kaynak olarak duruşunuz. Bu çabanın kapsamı tam bir revizyon değil, ayarlama ve düzeltme çizgileri üzerinedir.

Ne zaman bir revizyon gerçekleştirilir

İlgili terimler doğrultusunda fazla derecelendirmediyseniz, adımları atmanız gerekir alımı, temelde ayarlama ve düzeltme ile aynı, ancak daha yoğun olarak. Google'ın sayfalarınıza konuya / cümleye alakalı olarak bakmadığı için bir gözden geçirmeye ihtiyacınız var.

Bu, programın yürütülmesi için daha fazla maliyet alacağı ve sonuçların gösterilmesi daha uzun sürmesi gerektiği anlamına geliyor. Bunun için bütçeniz veya sabrınız yoksa, farklı bir anahtar kelime hedefi düşünmelisiniz.

Bazı maliyet perspektifi

Bunu perspektif içine alalım ve her bir senaryonun nelere mal olabileceğini görün.

In İlgili şartlar için rütbesiz olduğunuz ilk senaryo, rütbeli çalışmanın maliyeti 250,000 ABD dolarına mal olabilir ve aradığınız sonuçları görmek için on ila on iki ay boyunca kampanya yürütmeniz gerekebilir.

İkinci senaryoda, ilgili şartları sıralarsınız, böylece sıralamaya devam etmek veya devam etmek için maliyetiniz 50.000 dolar olur ve sonuçlar elde etmek için üç dört ay sürebilir.

Analiz aslında oldukça basit, ancak faydalar yüksektir. Google, anahtar kelimeleri web sayfalarınızla ilişkilendirdiğinde, arama motoru optimizasyonu (SEO) maliyetleriniz düşük olmalıdır.

Zaten sınıflandırdığınız şeylere odaklanmak, kampanyalarınız için daha doğru bir bütçeyle bütçenizi karşılamanıza yardımcı olacak taktikler üzerine odaklanmanıza olanak tanır.


Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşleri olup, mutlaka Arama Motorları Arazisi değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب