SEO

Google’ın yasaklanmış web sitelerini temizlemediği iddiasıyla Rusya’da iyi durumda

Reuters'e göre, Rusya, arama motorunun ülkedeki arama sonuçlarını sansürlemediği iddiasıyla Google'a karşı bir sivil eylem başlattı. Potansiyel ceza önemsiz: 700.000 ruble (yaklaşık 10,450 $).

Arama sonuçlarında yasaklı web siteleri. Gelecek ay cezanın uygulanıp uygulanmayacağı konusunda bir tespit yapılacaktır. Temel sorun, Google’ın yasaklanmış web sitelerinin bir kayıt defterine bağlı kaldığıdır. Homegrown Rus arama sitesi Yandex de bu “yasadışı” sitelerin bazılarını öne çıkarmaya devam ediyor.

Her türlü taviz gerektiren ve genel olarak bunları elde eden Çin'in aksine, Rusya nispeten zayıf bir konumda. Rapora göre, “Rusya'nın veri kurallarını uygulamak zorunda olduğu tek araçlar, tipik olarak sadece birkaç bin dolara ulaşan ya da teknik zorluklarla dolu bir seçenek olan rahatsız edici çevrimiçi hizmetleri engelleyen para cezalarıdır.”

] Daha önemli cezalar arıyor. Görünüşe göre Rus makamları, yasalarına uymayan firmalara daha önemli mali cezalar koymalarına izin vermek için yasayı değiştirmeyi planlıyorlar. Önerilen artış, küresel gelirlerin yüzde 1'ine kadar para cezalarına izin veriyor. Google’ın 1 milyar ABD Doları’nın üzerinde bir örneği. Bu durum, Avrupa Komisyonu'nun iki yıl önce, internet şirketleri için veri ve gizlilik ihlallerine yönelik mali cezalarını daha da iyileştirmek için yaptıkları işe benzer.

2017 yılının Nisan ayında, Google, Rus yetkilileriyle bir antitröst eylemi başlattı. Android uygulamalarında Google uygulamalarının önceden yüklenmesi. Bu dava, Avrupa Komisyonu tarafından, birkaç ay sonra yaklaşık 5 milyar dolarlık bir para cezasıyla sonuçlanan benzer bir eylemin öngörüsü olarak ortaya çıkmıştı. Bu, şu anda Google’ın itiraz ettiği bir durumdur.

Neden dikkat etmelisiniz. Çin, Rusya, Hindistan ve Avrupa Birliği üyeleri de dahil olmak üzere birçok ülke, arama sonuçlarını bir şekilde veya başka bir şekilde düzenlemeye çalışmıştır. Çoğu durumda bu iç piyasa ile sınırlıdır. Ancak diğerlerinde (yani, Unutulma Hakkı) küresel etkiler söz konusudur.

Tüm bu hareketler anti-konuşma veya anti-demokratik olmasa da, hükümetlerin internet içeriğini, sosyal medyayı ve arama sonuçlarını kontrol etmeye yönelik çabaları giderek artmaktadır. çevrimiçi özgür konuşma daha büyük bir geri çekilme parçasıdır. [19659109] Yazar Hakkında

Greg Sterling Arama Motoru Arazi Katkıda Bulunan Editör. Dijital medya ve gerçek dünya tüketici davranışı arasındaki noktaları birleştirmekle ilgili kişisel bir blog, Screenwerk yazıyor. Aynı zamanda Yerel Arama Derneği için Strateji ve Analizler VP'sidir. Onu Twitter'da takip edin (19459020) veya onu Google + 'da bulun.