SEO

Güneşe yakın uçmak: Seni yakabilir SEO taktikleri

Daha iyi sıralamalar ve daha fazla organik trafik için ne tür bir risk almak istiyorsunuz?

Uzun yıllardan beri, arama motoru optimizasyonu (SEO) dünyasında “siyah şapka” olup olmadığı konusunda tartışmalar sürmektedir. ya da “gri-şapka” taktikleri – yani, arama motorlarının yönergelerini uyararak daha hızlı sonuç elde etmeye çalışan teknikler kabul edilebilir.

Birçok yorumcu bu konuda ahlaki bir tavır alırken, risk şartları. Daha hızlı veya daha iyi sıralamalar için olası bir kazanç için bir Google cezası riske etmeye istekli iseniz, o zaman gidin! Google'ın ne yaptığınızı bildiği ve trafiğinizin bir burun dalışı aldığında şaşmamak gerek! Aylar veya yıllar sonra sorun olmaz;

Direksiyon açık

Şahsen, bir sürü büyük şirkette çok fazla iş yapan biri olarak, siyah şapka ve gri şapka tekniklerini çok iyi yönlendiriyorum.

Bir alan üzerinde çalışmak, alevlere girmek istemedikleri için, bir sitenin otoritesini ve itibarını böyle umursamaz bir şekilde haklı çıkarmanın bir yolu yoktur. SEO dünyasında, riski almaya istekli birçok insan var. Bildiğim birçok SEO, çalıştığınız sektöre bağlı olarak gri şapka ve siyah şapka olarak düşünülen şeyin öznel olabileceğini gösteriyor.

Birçok SEO uygulayıcısı bu alanda uzun yıllara dayanan deneyime sahip olsa da, Google'ın algoritmaları daha akıllı hale geliyor Gün geçtikçe, Google’ı en iyi şekilde değerlendirmek için bile en iyi SEO’lar için gittikçe zorlaşıyor. Bu özellikle gri veya siyah şapka yeni başlayanlar için geçerlidir. Google’ın birçok algoritmasının özerk bir şekilde öğrenip geliştiğini varsaymak adil olacaktır. Böyle bir dünyada, gri-şapka SEO teknikleri çok daha riskli hale geldi, çabaya değmez.

Peki bu gün ve yaşta gri-şapka ve siyah şapka tekniklerini kullanmanın riskleri ve yararları nelerdir? Kayıt için, Bing ve Google, politikalarına aykırı olan şeyler konusunda çok açık. İşte en yaygın gri / siyah şapka taktikleri ve her bir bakış açımızın bir yansımasıdır.

Özel blog ağları

Özel blog ağları (PBNs), yapım otoritesinin kısayoludur. Önşart basittir: iyi etki alanı yetkisine sahip bir grup süresi geçmiş alan satın alın ve sitenize bir bağlantı oluşturun.

Bingo! Anında backlink ve sıralamalar, sağ?

Gerçekten değil. Bu günlerde, bir PBN inşa etmek, tespit edilmesini önlemek için çok çaba sarf etmekte ve bazı sinsi hileler gerektirmektedir. Örneğin, alanın geçmişine bakmak ve gıcırtılı bir şekilde temizlendiğinden emin olmak için bir ceza veya birden fazla sahip olmadığından emin olun. Birçok kez satın alınmış ve satılan siteler Google’a kırmızı bayraklıdır. Ayrıca, sitelerinizin farklı şirketler tarafından barındırıldığından ve farklı internet protokolü (IP) adreslerine sahip olduğundan emin olmak istersiniz.

Artıları: PBN'leri kullanmak, bağlantı binanız üzerinde tam kontrole sahip olduğunuz anlamına gelir ve link bağlantısı ile ilgili zaman ve para.

Eksileri: Ağınızdaki sitelerin yalnızca biri ceza ile vurulursa, bağlantı kurduğunuz herhangi bir siteye hızlı bir şekilde iletilebilir. Tüm ağınızı tek bir kaydırma ile yakabilirsiniz.

Aldığım: 10 ayaklı bir kutupla PBN'lere dokunmayacağım. Dönem

Bükülmüş, kazınmış veya anahtar kelime ile doldurulmuş içerik

İyi içerik oluşturmak zaman alıcı ve pahalı bir süreçtir, bu yüzden insanların kısayolları aramaya devam etmesi şaşırtıcı değildir.

Çoğu yinelenen içerik sorunu büyük olasılıkla teknik yanlış yapılandırmalardan kaynaklanır. kasıtlı aldatmacadan daha fazlası var, bu yüzden, başkalarının içeriğini veya “makaleleri eğerek”, aynı makalede düzinelerce varyasyon oluşturmak için sistemde oyun oynayabileceklerini düşünen pek çok insan var, çoğu zaman iyi bir anahtar kelime için ekstra anahtar kelimeler enjekte ediyorlar.

Bilgilendirici, okunabilir içeriği tercih edenler için, bu spam içerikli içerik hilelerinin artık işe yaramadığı bir nimettir.

Google'ın algoritmaları artık dilbilgisi ve doğal dil üzerinde çok daha gelişmiş bir kavrayışa sahip. Bu şekilde, Google bu hileleri bir mil uzakta görebilir, bu yüzden eğer denerseniz bir tokatla tokat atmayı beklersiniz. Tavsiyem: Sadece insanların okumak isteyeceği bir şey yazınız.

Artıları: Hızlı ve kolay bir şekilde yeni içerikler oluşturun. Ölçekte!

Eksileri: Yayınladığınız anda kullanıcılarınız ve arama motorlarınız ile güvenilirliği yok edin.

Aldığım: Cidden sormak zorunda mısınız?

Olumsuz SEO

Bu, orada bir ürpertici dünya ve bazen insanlar rakiplerinin web sitelerini sabote ediyor.

Bu, "negatif SEO" olarak adlandırılır ve genellikle bir sitede spam linkleri işaretleme, rakip adına bağlantılar satın alma içerir İçeriğini kazıyarak ve birden fazla sitede çoğaltarak, siteye çok fazla bot trafiği uygulayarak (DDOS saldırısı) siteyi kilitlemeye veya hatta kötü amaçlı yazılım eklemek veya içeriği değiştirmek için siteye girmeye çalışmak.

korsanlık, yasadışı gibi bu taktiklerden bazıları, ancak Google da spam bağlantıları gibi şeyleri tespit edip görmezden gelerek daha iyi oluyor. Kısacası, negatif SEO büyük bir risktir ve hatta işe yaramayacağının garantisi yoktur.

Özellikle kötü bir olumsuz SEO taktiği, rakip olarak poz vermek ve bir bağlantı kaldırma kampanyası başlatmaktır. Bu doğru, bir webmaster olarak aldığınız bazı bağlantı kaldırma talepleri sahte göndericilerden geliyor.

Artıları: Hiçbiri sahip olmaya değmez.

Eksileri: Yasaklanmış olabilirsiniz arama sonuçlarından ya da hapishaneden

Benim aldığım : SADECE YOKTUR. Geceleri daha iyi uyuyacaksınız.

Ücretli bağlantılar

Sıralamanızı iyileştirmek veya web sayfalarınıza gelen trafiği artırmak için diğer web sitelerinden gelen linkleri almak SEO'nun hayati bir parçasıdır. Aynı zamanda zaman alıcı, sinir bozucu ve sıkıcıdır. Ama bağlantı satın almayı düşünüyorsanız cevabı tekrar düşünün. Bu, Google ve Bing’in yönergelerine aykırıdır. Bu nedenle, her iki motor sizi yakalarsa, bir ceza puanına sahip olabilir ve sıralamanız silinebilir.

Ayrıca, satın alma bağlantıları oldukça pahalıdır. Bir Ahrefs araştırmasında, bir bağlantı satın alma maliyetinin 350 ile 600 dolar arasında olduğu bulundu. Bu parayı yasal içerikli bir pazarlama kampanyasına harcadıysanız, aynı fiyata daha yüksek kalitede birden fazla bağlantı elde edememenizin bir nedeni yok.

Artıları: Geleneksel bağlantı yapısından daha kolay.

] Eksileri: Beyaz şapka bağlantı kurma teknikleri kullanarak daha iyi bir sonuç elde edersiniz ve muhtemelen uzun vadede daha az harcayacaksınız.

Benim Al: bariz bir ayak izi ve kurduğunuz her şeyi geri almak için bir bağlantı kaldırma kampanyası başlatmanız ve daha sonra yeniden gözden geçirme taleplerini yerine getirmeniz gerektiğinde pişman olacaksınız.

Gizleme

Gizleme, bir tür yaratma pratiğine işaret eder. Bir arama motoru örümceğine (örneğin, anahtar kelime açısından zengin bir kopyanın bulunduğu bir sayfa) görüntülenen içerik, kullanıcıya başka türde bir içerik göstererek (örneğin, satış kopyasına sahip resim ağırlıklı bir sayfa).

tahmin edilen, pelerin sayfalarının genellikle denizden bir şey gizlemeye çalıştığı siteler Google sıralamalarını manipüle etmeye çalışırken motor örümcekleri.

Cloaking, çoğu arama motoru tarafından cezalandırılmış veya hatta kara listeye alınacak yüksek riskli bir tekniktir. Bunun da ötesinde, Google’ın öngörülemeyen IP’leri ve kullanıcı aracılarını kullanarak sizi kolayca yakalaması kolaydır. Arama motorları, yalnızca içerik için değil, neleri sıralamanız gerektiğini belirlemek için sitenizdeki bazı öğeleri analiz eder.

İçeriğinizi gizliyorsanız, Google'ın bunu çözmesi uzun sürmez. 19659002] Artıları: Hiçbiri.

Eksileri: Siteniz Google tarafından cezalandırılacak hatta kara listeye alınacaktır.

Benim Alem: Tehlike, Will Robinson

نتيجة

Gri ve siyah şapka tekniklerini kullanmak, çevrimiçi ayak izinizi gizlemek ve cezalandırılmamak için etrafta çok fazla gizlice dolaşmayı gerektiriyor. Bu oldukça basit görünüyor, ancak katılmayan insanlara şaşıracaksınız.

Bazı SEO'lar, ek çaba ve riske değip değmeyeceğine karar vermek için size kalmış gibi geliyor. Evetse, hedefinizin arama motorlarına inandırıcı bir şekilde sitenizin “öyküsünü” oluşturmak ve SEO'nuzu başlatmak için gri şapka tekniklerini kullanmak, daha sonra zamanla riskini aşamalı olarak ortadan kaldırmak için daha geleneksel beyaz şapka tekniklerini kullanmak olmalıdır.

Tüm bunlardaki konumum? Baştan itibaren beyaz şapka tekniğine bağlı kalmak aslında daha az çaba gerektirir ve uzun vadede daha yüksek getiri ile daha az risk içerir. Bonus olarak, gecenin sonunda Google'ın kapınızı çalmaya geldiği gün için endişeleniyorsunuz.

İyi uçun, dostlarım!


Manuel bir eylemden etkilenen web yöneticileri için Belirli bir cezanın neden uygulandığını, sonuçların ve önemli sorunların nasıl giderileceğini anlamak. Google Manuel İşlemlerimize göz atın: Sık sorulan sorular ve bunların yardımları ve içgörüleri için yanıtları.


Bu makalede anlatılan görüşler, misafir yazara ait olup, mutlaka Arama Motoru Aracısı değildir. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Stephan Spencer, 3 günlük sürükleyici SEO seminerinin Trafik Kontrolü'nün yaratıcısıdır; O’Reilly kitaplarının bir yazarı SEO Sanatı Google Güç Arama و Sosyal e-Ticaret ; SEO ajansı Netconcepts (2010 yılında satın alınan) kurucusu; SEO proxy teknolojisi GravityStream'in mucidi; ve iki podcast'in sunucusu Optimize Geek ve Pazarlama Konuşmasını gösteriyor.