SEO

Günümüzün Arama Motorlarında Hangi İçerik Türü En İyisi İçi?

Her web sitesi sahibi, web sitelerinin Google, Yahoo ve Bing'i beğenisinde yer almasını istiyor. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) temelde web sitenize arama motoru sıralamalarını yukarı itmek için yapabileceğiniz şeylerdir.

Web sitenizi arama sonuçlarının üstünde veya en üstünde görünmesini isterseniz arama motorlarını mutlu tutan bazı şeyler yapın. İnternette işletmenizin neyle ilgili olduğunu söylerken, arama motorları ziyaretçilere web sitenize, sunduklarınızdan fayda sağlayacağını düşündüklerini gösterecek. Hangi İçerik Türü En İyidir? Herhangi bir SEO uzmanına, bugünün arama motorlarında en iyi içerik çeşidi ne olduğunu ve cevabın daima aynı olduğunu sorun. Google bir şey istemektedir ve bu kaliteli içeriktir.

Google, kullanıcılarını mümkün olan en iyi sonuçlarla sunmak istemektedir. İçeriğin kaliteli olup olmadığını belirlemek için üzerinde iki ana şey var:

1 . Nişanlanma

İçerikleriniz ne kadar ilginç? İnsanlar bütün makaleyi gerçekten okuyor mu, yoksa gördükleri an geri düğmeye basıyorlar mı? Google'ın katılımı ölçme biçimi budur. İçeriğinizi okumak için insanların ne kadar kaldıklarını bilmek istiyorlar. Birkaç dakika dolaşırsanız, değer verdiğinizi biliyorlar.

Buna Bounce Rate (Bant Oranı) denir. Düşük bir hemen çıkma oranı sıralama yardımcı olabilir. Kullanıcılar genellikle geri tıklarsa ve web sitenizin sürekli olarak yüksek hemen çıkma oranları varsa, bu, Google'daki web sitenizin sıralamalarını etkileyebilir.

2. Backlinks

Google, Yahoo, Bing'in baktığı ikinci şey, bağlantı kurma davranışları. Arama motorları insanların değerli gördükleri içerik materyaline bağlandığını biliyor. Kullanıcıların paylaştığı daha sıklıkla yararlı veya ilginç addedilen içerik. Değersiz addedilen içerik paylaşılmaz

Kullanıcılara İçerik Yazın Arama Motorları Değil

Web sitenizin içeriğini yalnızca yüksek sıralamalar elde edebilecek şekilde üretirseniz, yakalanabilirsin İçeriğinize çok fazla anahtar kelime doldurmak. Bu daha sonra insan gözü okunamaz hale gelir. Bu tür underhand SEO taktikleri nadiren işe yarıyor ve sonuçta bile sonuç kısa sürüyor. Arama motorları bunun bir web sitesini yoksayabileceğini belirler.

Yararlı içerik mutlu kullanıcılara neden olur ve hemen çıkma oranını düşürür, mutlu kullanıcılar geri bağlantı kurar ve daha fazla trafik kazanarak Google'da daha iyi sıralamaya yönlendiren içeriği paylaşır.