التسويق الرقمي

Hafta Sonları Facebook Reklamı: Gerçekten Daha Etkili mi?

Reklam kampanyaları için Facebook kullanan işadamları, işlerini bu sosyal ağ sitesini kullanarak tanıtmak için sürekli olarak daha fazla yol arıyor. Facebook, dünyanın her yerinden neredeyse 1 milyar aboneye ev sahipliği yapıyor. Bireylerin yanı sıra Facebook, ünlüler ve taraftarlar, işletmeler ve müşteriler, gruplar ve üyeler ve daha pek çok şey arasında bir bilgi arabulucusu olarak da hareket ediyor. Facebook'ta إعلان vermek, onu kullanmaya çalışanların gelirlerinde% 30'luk bir artış olduğunu bildiriyor.

İşletmenizi tanıtmak için Facebook'u kullanıyorsanız, muhtemelen size yardımcı olabilecek başka yollar olup olmadığını merak ediyorsunuz. sayfanızın takipçilerinin sayısını artırın. Bir popüler fikir, hafta sonları boyunca yayınlanan reklamların, hafta içi günlerde yanıp sönenlerden daha etkili olmasıdır. İlginç değil mi? Bu iddianın doğru olup olmadığını öğrenmek istiyorsanız, okuyun.

Efsane: Hafta Sonu Reklamları

Facebook reklamlarını kullanmanın yararlarını gittikçe daha fazla insan keşfedince, daha fazla araştırma ve araştırmalar geliştirmek için daha fazla araştırma ve araştırmalar yapılmaktadır. bu reklamların sonuçları. Bu yeni yollardan biri hafta sonu reklamcılığı. Haftasonu reklamcılığı çok basit bir anlayışla çalışır: Facebook kullanıcılarının sayısı hafta sonları çok daha yüksektir, bu da işadamlarının daha fazla sayıda insanı hedeflemelerine ve onları web sitelerini satın almaya ikna etmelerine olanak sağlar.

Twitter, Çarp ve Tumblr gibi diğer sosyal ağ siteleri. Aslında, tweetclock.net adında bir site, Twitter hesaplarına giriş yapanların sayısının hafta sonları hafta içi günlerden% 40 daha yüksek olduğunu bildirmiştir. Araştırmacılar Facebook'ta aynı şeyi yansıtıyorlar.

Haftasonu reklamcılığı, küçük işletmelerin Facebook'ta takip etmelerine yardımcı olmak için kullanabilecekleri oldukça basit bir kavram. Ancak, bir soru hala geçerli, gerçekten etkili midir?

Kanıt

Bir sosyal medya analisti olan TBG digital tarafından yapılan bir araştırma, hafta sonları Facebook'ta reklam vermenin gerçekten daha etkili olduğu sonucuna vardı. hafta içi reklam. Araştırma paneli, üç aylık bir süre için kaydedilen yaklaşık 66 milyar gösterim üzerinde çalıştı. Araştırmaları, reklamların cumartesi günlerinde en iyi performansı gösterdiklerini ve pazartesi geldiğinde en kötü durumda olduklarını keşfetti. Cumartesi için ortalama Pazartesi gününe göre% 12 daha yüksektir.

TBG Digital, reklam başına maliyet ve gösterim başına maliyeti ile yakından orantılı olan tıklama oranlarını inceledi. Daha yüksek bir TO'ya sahip reklamlar daha sık gösterilirken, düşük TO'su olanların daha yüksek bir teklife sahip olmaları diğerlerine göre daha sık gösterilmelidir. Ancak, daha yüksek bir TO’yu sürmenin bir başka yolu da, potansiyel müşterilerin sayısı arttıkça reklamlarının hafta sonları sırasında gösterilmesini planlamaktır.

TBG’nin Dijital CEO'su Simon Mansell, bu sonucun nedeninin genellikle haftasonlarının genellikle tahsis edilmesi olduğunu söyledi. rahatlama ve boş zaman için. Okul ve ofis dışında kalan insanlar, sosyal medya yaşamlarını yakalama zamanını buluyor ve bu yüzden bir ya da iki tanesine rastlıyorlar. Bir başka sebep de, hafta sonları Facebook kullanan kişilerin, aralarında Facebook'a eriştikleri için Haber Bültenlerine yoğunlaşma eğiliminde olmalarıdır. Hafta sonlarında, siteyi gezmek için daha fazla zamanları var ve reklamları görmeye ve onları tıklamaya eğilimli oluyorlar.

Bu yazının yazarı olarak, 100 Facebook arkadaşını kişisel olarak araştırdım ve aynı soruyu sordum. Bu 100 kişi en az beş ülkeden geliyor ve her biri diğerlerinden biraz farklı bir yaşam tarzına sahip. Şaşırtıcı bir şekilde, yalnızca 26 hafta içi reklamlarının onlar için daha iyi çalıştığını söyledi. Verdikleri nedenlerden bazıları:

· Facebook üzerinden erişim hafta içi günlerde ofisler ve okullar aracılığıyla gerçekleşiyor

· Haftasonları aileye vakit ayırmak ve vakit geçirmek için

· Bilgisayar bakım ve onarımı genellikle hafta içi günler.

Geri kalan katılımcılar, hafta sonu reklamlarının kendileri için daha iyi çalıştığını, çünkü sayfada bir reklamı tıklamaya ikna eden daha fazla boş zaman geçirdiklerini söyledi. Ayrıca, büyük çoğunluk hafta içi günlerde Facebook'ta hafta içi günlere göre daha fazla zamana sahip olduklarını söyledi.

Reklam Kampanyası

Elbette, bu çalışmalar, başvurduğunuzda geliriniz için kesinlikle bir destek sağlayacağınızdan emin değil. hafta sonu reklam teorisi. Bu ilkeden yararlanmak için, reklamlarınızın hedef kitlenizin ilgisini çekecek kadar dikkat çekici olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca, sıradan olmayan ve iletiyi basit ama etkili bir şekilde ileten reklamlar oluşturun.

İşletmeniz için bir hayran sayfası yönetiyorsanız, hafta sonları sayfanızda durum güncellemeleri, fotoğraflar ve başkaları yayınlama olasılığı yüksektir. Kullanıcıları iş sayfanıza çekin ve ürününüz hakkında daha fazla bilgi edinin. Hayranlarınızı basit bir trivia sorusuyla meşgul etmek onları sitenize çekmeye de yardımcı olabilir.

Hafta sonu reklam ilkesi, çocukları ve gençleri hedefleyen işletmeler için daha etkilidir. Ancak, kendi benzersiz yaratıcılığınızı ve tabii ki, biraz kararlılığı kullanarak, işinizi herkesin bildiği işlere dönüştürmek için bu ilkeyi kullanabilirsiniz.