الطباعة - تصميم

Halkla İlişkiler – Basın Bültenini Sağ Ellere Nasıl Getirirsiniz?

Basın bültenleri, sizin veya müşterinizin işi için ücretsiz tanıtım almanız için harika araçlardır. Tamamen etkili olmak için doğru insanlara gönderilmeleri önemlidir. Bu makalede, durumun böyle olmasını sağlamaya yardımcı olacak bazı kurallar ortaya koyacağım.

En önemlisi, elbette, bir basın bülteninin yayınlanma veya yayınlanma şansına dayanması için insanların eline geçmesi gerekiyor.

Ulusal bir erkek dergisinin editörüne yeni bir örgü örgütünün piyasaya sunulmasıyla ilgili bir basın bülteni gönderiminin verimli olması pek mümkün değildir. Aynı basın bültenini haftalık örgü bir derginin editörüne gönder, diğer yandan, bazı ilginç ve haber değeri olan bilgiler içerdiği sürece yayınlanmasını bekleyebilirsiniz.

Basın bültenlerinin gönderilmesi her zaman biraz etkileyici ve özledim, ama işte bu, sonuncunun sayıca üstün olduğunu doğrulamaya yardımcı olacak bazı kurallar. Başka bir deyişle, basın bülteninizin doğru zamanda doğru ellere geçmesini sağlamanın beş yolu …

1. Genel yerel ilgi bültenlerini yerel gazete ve yerel radyo ve TV şovlarının editörlerine gönderin.

2. Aynı konuyla ilgilenen yerel uzman dergi editörlerine (Middleton Fishing Monthly) ve aynı zamanda yerel gazete ve yerel radyo ve TV şovlarının editörlerine özel yerel çıkar bültenlerini (örneğin, yerel balıkçılara özel ilgi) yayınlayın.

3. Genel ulusal ilgiyi bültenlerini ulusal gazetelerin editörlerine ve ulusal radyo ve TV şovlarına gönderin.

4. Aynı konuyla ilgilenen ulusal uzman dergi editörlerine (Anne ve Bebek) ve ayrıca ulusal gazete ve ulusal radyo ve TV şovlarının editörlerine belirli ulusal çıkarları (örneğin, tüm yeni annelere özel ilgi) yayınlar. [19659002] 5. Bültenleri editöre yalnızca Editöre değil, isimle gönderin. Bir editörün ismini almak, onun ofisini önceden arama yapmaktan ibarettir.

İlgili gazeteleri, dergileri, TV / radyo istasyonlarını bulmanıza yardımcı olabilecek çeşitli rehberler vardır, örneğin, Willings Press Guide ve Benn'in Medyası. İkincisi İngiltere, Avrupa, Kuzey Amerika ve dünyanın geri kalanını kapsayan dört ciltte mevcuttur.

Her seferinde hikayenizi yayınlamayı beklemeyin – bülteniniz yüzlerce kişiyle rekabet ediyor olabilir – ancak medyada yer almayı başardığınızda, çıkardığı ilgi miktarı, harcadığınız çabayı haklı göstermekten daha fazlasını sağlayabilir.


مصدر بواسطة Jonathan Henderson