التسويق الرقمي

Hangi Casio Dijital Klavye Yeni Başlayanlar İçin En İyi Seçimdir?

Casio bir süredir klavyeler yapıyor ve isimleri elektronik klavyelerle eşanlamlı oluyor, bu sayede yaptıkları işlerin iyi yapılmasını bekliyorsunuz. Casio, giriş seviyesi dijital klavyeler yapımında özellikle iyidir ve aralarından seçim yapabileceğiniz geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Bu makale sizin için doğru olanı seçmenizde size yardımcı olacaktır.

Bu aralıklarda farklı modellere sahip temelde iki aralık vardır: LK dijital klavye aralığı ve CTK klavye aralığı. İki aralığa bakmak için, eğitimsiz gözlerde çok büyük bir fark yoktur. Fakat fonksiyon ve özelliklerin daha da ötesine geçtiğinizde belirgin bir fark var.

Casio LK ve CTK dijital klavyeler arasındaki temel fark, LK aralığının arka ışık klavyesine ne dediğine sahip olmasıdır. Arka ışık klavyesi, yeni başlayanların öğrenmeye ve hızlı bir şekilde oynamalarına yardımcı olmak için tasarlanmış denenmiş ve güvenilir bir özelliktir.

Kendi müzik okulumuzda Casio LK dijital klavyeleri kullanıyoruz ve sayısız çocuk ve yetişkinler bunu en kullanışlı eğitim araçlarından biri olarak görüyorlar, ancak özellikle genç öğrenciler için, hızlı bir şekilde öğrenemedikleri takdirde hayal kırıklığına uğramış ve odaklanmamış hale gelebilirler. Aracı kullanarak hemen bir piyano maestro olacağınızı söylemiyorum – sadece çok pratik bir öğrenme rehberi sağlıyor.

Casio LK klavye dizisinde 5 model var: LK-120, LK-220, LK-230, LK-270 ve LK-300TV. Tüm bu modellerin hepsi aydınlanmış 61 tuşa sahiptir. Mutlak yeni başlayanlar için 61 anahtar olmakta çok şey var. Casio LK-120 giriş seviyesidir ve üst uçta LK-300TV'ye gider. Her model, aralığa çıktıkça biraz daha fazla özellik içerir. Örneğin, LK-120'nin 100 dahili sesi vardır, LK-300TV ise 514'e sahiptir.

Benzer şekilde LK-120, LK-300TV dijital klavyeden daha az ritim seçimlerine sahiptir. Aralığa gittikçe, efektler gibi daha fazla özellik bulacaksınız. gecikme, yankı. Dıştan takmalı dişliyi bağlama kabiliyeti, örn. bir mikrofona ekleme ve şarkı söyleyen birine oynamak. Modellerde yaygın olan bir şey, bir bilgisayara Midi veya USB aracılığıyla kolayca bağlanma kabiliyetidir. Ayrıca Casio Step up öğrenme sistemine de sahiptirler.

Casio CTK serisi de yeni başlayanlar için uygundur ancak arka ışık tuşlarına sahip değildir. Bununla birlikte, hepsi Step-Up öğrenme sistemini ve daha fazla kayıt, örnekleme ve efekt özelliklerini içermektedir.

CTK serisinde 6 model vardır; CTK-230 CTK-2000, CTK-2100, CTK-3000, CTK-4000 ve CTK-5000. LK dijital klavyeler dizisinde olduğu gibi, CTK serisi, menzili yükselttiğinizde, dahili seslerin sayısını ve dijital efektleri artırır. CTK-230 giriş seviyesidir ve diğerlerinin hepsinin de 61 tuşa sahip olduğu, yalnızca 49 tuşa sahip olduğuna dikkat edilmelidir.

CTK aralığının bir diğer özelliği de tuşların ortaya çıkmasıdır. Bu fiyat aralığındaki bir çok klavyede, tuşların akustik bir piyanoya göre farklı bir boyutta olduğunu görebilirsiniz. Casio, anahtarların aynı boyutta olmasını ve akustik olarak aynı görünmesini sağlamıştır. Bunların hepsi oyun tekniği ile yardımcı olur.

Yani soru yeni başlayanlar için en iyi Casio klavye hangisidir? Doğru ya da yanlış yoktur, ancak bir kılavuz olarak, 4-7 yaşlarında olan genç LK-230 mutlak başlangıççılarını seçerdim. Eski oyuncular için CTK aralığını seçerdim.