SEO

Harika içeriğime bağlantı verin lütfen!

Son yazımda zorlu endüstrilerde bağlantılar kurmak için çeşitli taktikler açıkladım. Bağlantıya değer içerik oluşturmak için farklı yollara odaklandım, ama hepimizin bildiği gibi, bu denklemin sadece yarısı. Diğer yarısı düşünceli bir bağlantı kurma kampanyası planlıyor, çünkü içeriğiniz ne kadar müthiş olursa olsun, kimsenin varlığından haberdar olmadıkça hiç kimseyle bağlantı kuramayacak.

Bu yazıda, Bağlantı kurma ilişkisi hakkında, bağlantı kurmanın eşit derecede önemli bir yönü hakkında konuşun.

Ayrıca son makalede kullandığım hipotetik çöplüğü kiralama şirketini örnek endüstrim olarak kullanmaya devam edeceğim. Bu makale belirli bir endüstriyi kullanıyor ve örneklerdeki genel yüklenicileri hedefliyor olsa da, paylaştığım kavramlar herhangi bir endüstriye uygulanabilir.

Bir plan oluşturun

Bir bağlantı kurma kampanyası gibi heyecanlı ve eğlenceli bir şekilde Yazın ilk günü havuzda çocuk. Ama eğer yaparsanız muhtemelen başarısız olursunuz, çünkü bir plan yapmadan atlamak sizin için çok az şey yapar.

Tim Ferris'in “4 Saatlik Çalışma Haftası” adlı kitabını okursanız, o zaman zaten kavram hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Yığın Okumadıysanız, toplu iş yapmak temelde, veriyi derlemek veya e-posta göndermek gibi belirli bir görev türünü yerine getirerek, çeşitli görev türleri arasında ileri geri atlamaktan ziyade daha büyük bloklar halinde gerçekleştirir.

üretkenliği arttırmanın kanıtlanmış bir yolu, genel olarak, insanlar çoklu görevlerde iyi değildir.

Başlamadan önce, karar vermeniz gerekir:

  • Yaklaşmak istediğiniz bağlantı kurma olasılıkları.
  • (19659010) Neden içeriğinizle bağlantı kurmaları gerekiyor?

O zaman gerekli olan tüm verileri derlemeniz, sisteminizi sosyal yardım ve izleme için kurmanız ve ardından potansiyel müşterilerinize katılmanız gerekiyor.

Listenizi oluşturun

İlk adımınız, hedeflemek istediğiniz bağlantı kurma umutları türüne karar vermek. İhtiyaç duyduğumuz verilerin derlenmesiyle ilgili birkaç yol var:

  • Bir veya daha fazla Google aramasından bir liste oluşturabilirsiniz.
  • Ağ oluşturma ve / veya ticaret organizasyonlarına katılıyorsanız, erişiminiz olacaktır. Bir üye dizinine veya belki de üye listesinin virgülle ayrılmış değerler (CSV) dosyasına.
  • Belirli bir kriterler kümesine dayalı bir liste oluşturmak için bir araç kullanabilirsiniz.

tüm bu yöntemler. Bu, size potansiyel olarak bağlantılar kazandıracak daha geniş ve daha çeşitli bir web sitesi havuzu sağlayacaktır.

Potansiyel listenizi oluşturmaya geldiğinizde, sizin için daha kolay olabilecek ancak daha zor olan bağlantılara daha yüksek bir öncelik vermelisiniz. Rakipler kazanmak için. Bunun bir örneği, sahip olduğunuz ağ ve ticaret kuruluşlarının web sitelerinden bağlantılar olabilir, ancak rakipleriniz bunu yapmaz.

Düzenleyin ve takip edin

Çabalarınızı organize etmek ve takip etmek için birçok yol var. İş akışınız için en uygun olanı bulmak zorundayım. Bu biraz deneme yanılma gerektirebilir.

Spartan Media'da (şirketim) Google E-Tablolar'daki bağlantı kurma olasılıkları listemizi derledik. G Suite Business'ı kullandığımızdan, dokümanı bir ekip klasöründe oluşturuyoruz. Bu, bir kişiden ziyade klasörün, belgenin sahibi olduğu için endişelenmemesi için belgenin sahibi olduğu anlamına gelir. Klasöre erişimi olan herkes belgeyi görebilir ve düzenleyebilir, bu da birçok idari baş ağrısını ortadan kaldırır; özellikle de bağlantı kurma çabalarınız üzerinde daha büyük ekipler çalışıyorsanız.

Bu e-tablo, ilgili tüm kişileri içerir. Kampanyayla ilgili olduğunu düşündüğümüz bilgiler ve herhangi bir alan adı metriği, tarihler ve bu web sitesinin sahibi veya yöneticisi ile yaptığımız iletişimlerle ilgili bazı ayrıntılar.

Ayrıca, HubSpot'u müşteri ilişkileri yönetimimiz (CRM) olarak kullanıyoruz. Tüm giden e-postalarımızı izler ve bağlantı kurma olanaklarını ve ilişkilerini etiketlememize olanak tanır, böylece zaman içinde birlikte çalışmaya devam edebiliriz. Bu ilişkilendirme aracı bağlantıları daha hızlı bir şekilde oluşturmaya yardımcı olur, çünkü geçmişte bizim için sayfalara bağlanan kişileri bulmak ve onlara tekrar ulaşmak için HubSpot'ta hızlı bir arama yapabilmekteyiz.

Gmail, izleme işlemini kolaylaştırmak için HubSpot ile bütünleşir. Ayrıca, Gmail’in Boomerang’i çatlaklardan hiçbir şey geçmediğinden emin olmak için ödenen bir eklenti de ekliyoruz. Bu, belirli bir zaman dilimi içinde yanıt alamamamız durumunda bir hatırlatıcı oluşturmamızı sağlar. Bumerang harika bir özelliktir. Bu araca çok hızlı bir bakış:

Takip edildiğinde çok uzağa gitmenin kolay olduğunu not etmek önemlidir. Yanıt alamamış olsaydım genellikle iki veya üçten fazla e-posta göndermezdim çünkü ilgilerini çekmedikleri oldukça açık. Bu noktada e-postaya devam etmek, potansiyel bağlantı kurma olasılıklarını kızdıracaktır.

Bağlan ve katılın

Muhtemelen bağlantı kurma ile ilgili e-postaların bazı oldukça kötü örneklerini gördünüz ve eğer dürüst olursanız, ve muhtemelen birkaç tane bile gönderdi. Biliyorum var. Ancak, erişim hakkını elde etmek çok önemlidir, çünkü eğer yapmazsanız, tüm çabalarınız boşa harcanacaktır.

Bazı durumlarda, soğuk bir e-postadan sonuçlar alabilir ve olası bir bağlantı sorabilir- Bir bağlantı için umutlar oluşturmak, ancak dikkatlerini ilk önce onlar için bir değer yaparak, daha da iyi sonuçlar elde edersiniz.

Sürdürülebilir organik sıralama yaratan yüksek kaliteli bağlantılar oluşturmak, genellikle kaba kuvvetlerden daha fazlasını gerektirir; Diğer insanlarla gerçek bir nişan gerektirir. Bu, bir veya daha fazla gönderisini sosyal ağlar üzerinde paylaşmak ya da biraz daha fazla ilgili bir şeyi, karşılıklı olarak faydalı bir temasla tanıştırmak gibi paylaşmak kadar basit olabilir.

Her mesajın, bireysel bağlantı perspektifine göre uyarlanması gerekir. Etkili olmak için ve belirli bir mesaj türünün iyi çalıştığı belirli demografik grupları tanımlamanız gerekir.

Burada farklı koşullar altında iyi çalışacak birkaç mesaj türü vardır.

Yaklaşımın organizasyon. Bu taktik, özellikle bir ağda veya ticari kuruluşta birlikte olmanız halinde iyi çalışır; çünkü genellikle ortak bir bağ ve zımni bir güven söz konusudur. Buradan, içeriğinizin, müşterilerinin yükleniciye de fayda sağlayacak şekilde bir sorunu nasıl çözdüğünü açıklayan nispeten basit bir meseledir. Bu alandaki bir e-posta şunun gibi görünebilir:

Konu: Arkadaşa [trade organization] üye olmak

Merhaba [Name]

Siz ve ben [name of trade organization] 'da birlikteyiz ve Tom'a sorduğumda Grubun en iyi yüklenicilerinden birkaçı için Smith, adınız bana verdi.

Müşterilerimizin çoğu ev inşaat projeleri için çöp arabalarımızı kiraladıklarından, doğru yükleniciyi seçme konusunda bir makale yayınladım.

[URL]

Web sitenizden daha fazla kişinin bulabileceği bir bağlantı ekleyeceğinizi umuyordum. Amacım, insanları eğitmene yardımcı olacak, böylece siz ve diğer bütün insanlar gibi yükleniciler arasındaki farkı anlatabilecekler.

Bu taktiği dikkatle kullanın, çünkü bu bağlantı olasılıkları birbirini tanıyan insanlar ve Muhtemelen, bir parçası olduğunuz kuruluşun toplantılarına ve etkinliklerine katılabilirsiniz. Eğer çok güçlüyorsanız, organizasyonun diğer üyelerinden yola çıkma şansınızı zedeleyebilirsiniz.

Bestow uzman / otorite statüsü. Önceden bir bağlantıyla daha önce hiç bağlantı kurmamış olsanız bile bu etkili bir yaklaşım olabilir, çünkü egolarına hitap eder. Sonuçta, kim kendi alanlarında uzman olarak alıntılanmak istemiyor?

Konu: Girişinizi alabilir miyim?

Merhaba [Name]

Tecrübelerinizi ve kalitenizi duydum. Çalıştığınızdan, doğru yükleniciyi seçme konusunda yayınladığım bir makalede sizden bir alıntı yapmak istiyorum.

Bir dakikanız olduğunda, bu makaleye bir göz atın [URL] ve bana gönderin dahil etmek için bir teklif. Detaylandırmaya gerek yok, birkaç cümle iyi olmalı.

Alıntılarını ekledikten sonra, kendileriyle aranan bir uzman olduklarını göstermek için makaleye bağlanabilirler. Değilse, bunu yapmasını istemek için yeterince basittir.

Web sitenize bağlantı vermek istemeyen kişilerden alıntılar çıkarmak cazip gelse de, bunu yapmak yalnızca onların asla olmayacaklarından emin olacaktır. Ayrıca, akranları ile durumdan da söz edebilirler, bu da gelecekte web sitenize bağlantı kurmak için diğer yüklenicilere ulaşmanızı daha da zorlaştırır.

Bu nedenle, sadece alıntı yapmak istemediğiniz müteahhitleri dikkatlice seçmelisiniz. Otorite ve bilgi gibi açık kriterler, aynı zamanda web sitenize bağlantı kurma olasılıkları gibi.

Örneğin, yıllar içinde güncellenmemiş veya harici web sitelerine bağlantı vermeyen bir web sitesi genellikle kötü olur. olasılıkla, sık sık güncellenen ve sıklıkla diğer dış web sitelerine bağlantı veren bir kişi, genellikle iyi bir seçenek olacaktır.

Bir katil kaynağı sağlayın. İnsanlar genellikle yalnızca kendilerine, dinleyicilerine ve / veya müşterilerine değer veren şeylerle bağlantı kuracaklar. Bunu yapmanın güçlü bir yolu, yalnızca müşterileri için değil, aynı zamanda yüklenicilerin yeni iş kazanmalarına da yardımcı olan kapsamlı bir kaynak yaratmaktır.

Konu: Bir şeyden mi vazgeçtiniz?

Merhaba [Name]

] İçgörünüzü bir şey hakkında paylaşmak ister misiniz?

Bu makaleyi, insanların bir DIY yaklaşımını veya bir yükleniciyi işe alıp almayacağına karar vermelerine yardımcı olmak için oluşturdum. Bence ikimiz de biliyoruz ki çoğu insan lisanslı bir yükleniciyi işe almaktan daha iyidir, bu yüzden ev tadilat projesine giden tüm şeyleri özetlemeye çalıştım, böylece bunların ne kadar zor, zaman alıcı ve karmaşık olduğunu gerçekten görebiliyorlar.

Bana bir şey bırakıp bırakmadığımı söyleyebilir misin?

[URL]

PS Bunun, insanları DIY yaklaşımını benimseme hatasını yapmasına yardımcı olacak iyi bir kaynak olduğunu düşünüyorsanız, web sitenizden bir bağlantı eklemenizi isterim. Bu, daha fazla kişinin bunu görmesine yardımcı olacak ve umarım bazı müşterileri yolunuza koyacaktır.

Sosyal yardım e-postasının ima ettiği gibi, bu kaynak dürüstçe ve etik olarak ziyaretçileri (ev sahipleri) kendin yap (DIY) yaklaşımından uzaklaştırarak dürüstçe ve etik olarak yönlendirmelidir. Ne kadar zor, zaman alıcı ve karmaşık özel projeler vardır. Daha ikna edici olan müteahhitler, onunla bağlantı kurmak için daha muhtemel olan müteahhitler olacaktır.

Daha iyi olun

“Katil bir kaynak yaratma” dediğimde şunu belirtmek önemlidir: “onu üssel olarak daha iyi hale getirmek başka bir şey çevrimiçi.

Sadece daha yüksek bir kelime sayımı için daha uzun yapma, ama metin içeriği, resim, video ve / veya ses eklemek için o konuyla ilgili bilgilerin Kutsal Kase olduğuna emin olmayın. uygun olan yerlerde.

Ortalama içerik herkese bağlantı vermek için motive etmeyecek. Yaşasın harika içerik!


Bu yazıda dile getirilen görüşler, misafir yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Yazarlar burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Jeremy Knauff, Tampa, Florida'da dijital pazarlama ajansı olan Spartan Media'nın kurucusudur. Aynı zamanda gururlu bir baba, koca ve ABD Deniz Piyadeleri ustasıdır. Dijital pazarlama endüstrisinde 18 yıl sonra, bir ya da iki şey öğrenmişti ve bugün hala müşterilerine hizmet ederken, daha fazla insana yardım etmek için sektörle olan bilgisini paylaşmaya çalışıyor.