SEO

Hazır ya da değil, Google'ın mobil ilk endeksleme burada

NEW YORK – Google artık cihazların web’i nasıl taradığını temel alan mobil bir ilk endeks kullanıyor. Eski masaüstü merkezli yaklaşımdan köklü bir değişim. Ve Çarşamba günü New York'taki SMX Doğu konferansımızdaki mobil ilk SEO başarısından söz eden Merkle'deki teknik SEO hesap müdürü Alexis Sanders'a göre, değişikliğin SEO'lar için önemli sonuçları var.

Google neden mobil cihazlara geçiyor? ilk indeksleme. Mobil kullanım son on yılda patladı, dünya çapında yarım milyardan fazla kullanıcı, 2010'da bugün yaklaşık üç milyara ulaştı. Bu dünya çapında mobil cihazlara geçişle, Google eğilimi takip ediyor. “Dünyanın her yerinde, bilgi daha taşınabilir hale geliyor,” dedi Sanders.

Önce mobil nedir? Google'ın web yöneticisi yönergelerine göre, “Mobil ilk endeksleme, mobil versiyonunu kullanacağımız anlamına geliyor. endeksleme ve sıralama için, öncelikle mobil cihazlar için – kullanıcıların aradıklarını daha iyi bulmalarına yardımcı olmak için. ”Google, web siteleri ve uygulamaların tek bir endeksini kullanmaya devam ediyor, ancak algoritmalarını öncelikle bir sitenin mobil sürümünü kullanacak şekilde uyarlıyor Bu siteden sayfaları sıralamak için içerik. “Bunun gerçekleşmesi için birden fazla yıl sürecek” diyor Sanders.

Hangi SEO'ların bilmesi gerekiyor. Çoğu geleneksel SEO tekniği hala işe yarayacak ve bunları doğru bir şekilde uygulamak önemlidir. Google, bir sitenin yalnızca masaüstü sürümüne sahipseniz cezalandırılmayacağınızı vurguladı. XML site haritaları, bir siteye geri bağlantılar veya kanonik etiketler için gerekli değişiklikler de yapılamaz.

Sanders, mobil cihazların ilk dünyasında sitelerinizin olabildiğince başarılı olmasını sağlamak için hemen adım atmayı önerdi:

  • Mobil cihazlar arasında eşitlik sağlayın ve içeriği (metin, resim, video), etiketleme, yapısal veri ve dahili bağlantılar içeren masaüstü.
  • Sunucularınızın tarama hızında değişiklik yapma kapasitesine sahip olduğundan emin olun.
  • Dizine ekleme durumunu izleyin.
  • robots.txt dosyasının olduğundan emin olun. doğrulanmış
  • Sunucu günlük dosyalarınızı kontrol edin.

Ve değişim üzerinde fazla bir şey yapmayın. “Kullanıcılar her zaman sitenin uygun sürümüne sunulacak” dedi Sanders.

Ne kaçınmak. Sanders'a göre, Google, özellikle sıralamada potansiyel olarak olumsuz bir etkiye yol açabilecek bir kaç nota aradı. Bunlar arasında mobil geçiş reklamlarının ve Flash içeriğinin kullanımı yer alıyor.

Mobil cihazlar için ilk önce tüm siteler için mobil ilk dizini aşamalı olarak kabul ederken karşılaşılan sorunlar varsa, Google uyarılar gönderir. Sanders, herhangi bir uyarı alınıp alınmadığını ve birkaç kişinin elini kaldırdı olup olmadığını görmek için seyirciyi inceledi. “Bu iyi” dedi. “Google'ın sorunlara çözüm bulmak için yapacaklarını söylediklerini yapıyor olduğunu kanıtlıyor.

“ Mümkün olan en iyi mobil deneyimi yaratmak şu an için en iyi oyundur ”diye ekledi.

Alexis'in tam sunumunu aşağıda görebilirsiniz


نبذة عن الكاتب