SEO

Helen Rodríguez Trías Google, kadınların ve çocukların sağlığına kavuşması için savaşan hekimi onurlandırdı

Bugünün Google doodle'ı, hekim, eğitimci ve kadınların ve çocukların sağlık bakımı haklarında savunuculuk yapan Dr. Helen Rodríguez Trías'a haraç ödüyor.

Aslen New York City'den Trías ve ailesi hala çocukken Porto Riko'ya taşındı. Tıp diplomasını Porto Riko Üniversitesi tıp fakültesinden aldı ve sonunda pratik yapmak için New York'a döndü.

Kariyeri boyunca, Güney Bronx Lincoln Hastanesi'nde pediatri bölümünün müdürü olarak çalıştı, istismar edilen çocuklar için programlar, ayrıca HIV ve AIDS hastaları için programlar yaptı. New York Latin AIDS Komisyonu'nun kurucusu ve Amerikan Halk Sağlığı Derneği Kadın Bürosu'nun kurucu üyesiydi.

1993'te Amerikan Halk Sağlığı Derneği'nin başkanı olarak hizmet eden ilk İspanyol Amerikalı kadındı. Başkan Clinton 2001 yılında Trías'a Başkanlık Vatandaşları Madalyası'nı çalışma ve savunma çabaları nedeniyle verdi.

“Zamanla Dr. Rodríguez Trías, Orta ve Güney Amerika, Afrika'daki aileler için sağlık hizmetlerini iyileştirmek için yorulmadan çalışarak uluslararası ölçekte çabalarını genişletti. , Asya ve Orta Doğu ”, Google’ı Google Doodle blog’una yazıyor.

Şu anda Google'ın ABD ana sayfasında Helen Rodríguez Trías doodle var:

Trías, Google'a göre doktor olduğunu söyledi çünkü en çok sevdiği şeyleri birleştirdi: bilim ve insanlar. [19659002] “Umarım hayatım boyunca tek bir dünya olduğumuzu görürüz,” diyen Trías, “Herkesin yaşam kalitesini desteklemedikçe hiç kimse yaşam kalitesine sahip olmayacak.”

Trías'ın 89. doğum günü oldu.


نبذة عن الكاتب

Amy Gesenhues, Arama Motoru Arazi ve Pazarlama Arazileri ile ilgili en son haberleri ve güncellemeleri kapsayan Üçüncü Kapılı Medya'nın Genel Atama Muhabiridir. 2009'dan 2012'ye kadar, New York'tan Teksas'a bir dizi günlük gazetenin ödüllü sendikalı köşe yazarıydı. On yıldan fazla pazarlama yönetimi deneyimi ile, MarketingProfs.com, SoftwareCEO.com ve Satış ve Pazarlama Yönetimi Dergisi gibi çeşitli geleneksel ve çevrimiçi yayınlara katkıda bulunmuştur. Amy'nin makalelerini oku.