قاعدة البيانات

Herhangi bir Windows bilgisayarı hızlandırmak için bir numara

Windows'u hızlandırmanın püf noktası, onu yavaşlatan sorunları düzeltmektir. Tüm Windows bilgisayarları, sorunsuz ve etkili bir şekilde çalışan birkaç farklı bileşen gerektiren bir şekilde çalışır. Windows'un 'sistemi' PC'nizin birçok parçasının sorunsuz çalışmasını gerektirecek şekilde tasarlanmıştır, aksi halde sisteminizin çok yavaş çalışmasına neden olabilirler.

Çoğu Windows bilgisayarının yavaş çalışmasının nedeni tamamen size bağlı. PC gereken ayarları, dosyaları veya programları yeterince hızlı bir şekilde işleyememektedir. Bu, yavaşladığı, ihtiyaç duyduğu dosyaları okumak için daha uzun sürmesine neden olur. Bu yüzden birçok bilgisayar yavaş çalışıyor … ve bu sorunların nedeni hemen hemen her zaman bilgisayarınızın 'kayıt defteri' olarak adlandırılan bir parçası içindedir.

Kayıt defteri yavaş bir bilgisayarın en büyük nedenidir ve bunun nedeni bozulmaya eğilimli. Kayıt defteri, Windows için ayarları, seçenekleri ve sistem dosyalarını saklayan bir veritabanıdır ve birçok Windows PC'nin yavaş çalışmasının en büyük nedenidir.

Bilgisayarınızı her kullanışınızda, kayıt defteri sürekli olarak açılıp birçok kez okunuyor Bu, Windows'un kafasını karıştırdığından, bu dosyaların birçoğunu yanlış kaydetmeye zorlar. Bu, sisteminizi yavaşlatan ve okunaksız hale getirmelerine neden olur.

Windows PC'nizi hızlandırmanın püf noktası, onu yavaşlatan tüm bozuk kayıt defteri dosyalarını temizlemektir. Bu, kayıt defteri veritabanını tarayan ve içindeki bozuk ve bozuk dosyaları silen bir 'kayıt defteri temizleyici' aracı kullanılarak yapılır. Bu araçlardan birini kullanabilmek için önce İnternet'ten bir tane indirmeniz gerekir. İnternette, popüler indirme sitelerinde ve özel sitelerde birçok farklı araç vardır. Bir tane indirmeniz, yüklemeniz gerekir ve ardından PC'nizi hatalara karşı tarar.

Bilgisayarınızı bir kayıt defteri temizleyicisi ile tararken, yavaş çalışmasına neden olan hataları tarar. Temizleyici, PC'nizdeki her kayıt defteri dosyasını kontrol eder ve ardından sorun çıkaran sorunlardan herhangi birini ortadan kaldırarak bilgisayarınızın hızlandırılmasını sağlar. Bu hilenin çalışması için, sisteminizden en büyük sayıda hatayı kaldırabilecek iyi bir kayıt defteri aracına ihtiyacınız var.