التسويق الرقمي

Herkesin Konuştuğu 10 İçerik Pazarlama Trendleri

Her yıl dikkat çekmek için çığlık atan "kaçırmayın" fırsatlar sunan yeni bir pazarlama eğilimi seti getiriyor gibi görünüyor. Her eğilimi ele alsaydık, bitkinlikten başım dönüyor olurduk. Yine de, tanımamak için aptal olacağımız bazı eğilimler var.

2017 yılının son bölümüne başlarken, birçok şirket hala iyi niyetli bir içerik pazarlama stratejisinin oluşturulması için çalışıyor. İşte bu siz, bazı ipuçları: Yerli reklamcılık başarının geçidi ilaç olmaya devam ediyor ve mobil her ayın lezzeti olmaya devam ediyor.

Buna göre, Akıllı İncelemeler, içerik pazarlamacılığının tek en önemli tekniği olduğunu bildiriyor.

İşte herkesin bahsettiği 10 içerik pazarlama eğilimi

1. Markalar Orijinal İçeriğe Yatırım Yapmaya Devam Ediyor

Son zamanlarda, teknoloji devi Apple'ın orijinal içeriğe 1 milyar dolar yatırım yapmayı planladığı kamuya açıklandı. Bazı dedikodular, Apple'ın bu hamlemi Netflix'i ele almaya hazırladığını belirtmesine rağmen, Apple'ın aklında video akışına göre daha fazla olduğuna inanıyoruz. Bu alandaki rekabet arttıkça markaların alakalı olması gerekiyor. Değerli orijinal programlama, şirketlerin bir kitleyi büyütmesine ve mevcut müşterilerin memnun kalmasına yardımcı olabilir.

Google, orijinal videoda büyük miktarlarda sermaye yatırırken, içerik boşluklarını doldurmak için medya şirketlerinden ve markalardan orijinal içerik satın alıyor. Anahatta olmamak için, çevrimiçi alışveriş devi Amazon belki de herkesin en büyük yatırımcısı olacak. Sonuçlar görülmekle birlikte, bir şey var: içerik pazarlamacılığı spot ışığı alıyor.

2. Şeffaflık Krala (veya Kraliçe'ye) Hüküm kalacaktır

Tüketiciler giderek daha fazla duyarsızlaşmaya başladı. Şirketlerin şeffaf, otantik ve geri vermeye adamış olmasını – ve genellikle beklemelerini – istiyoruz. Sonuçta söylenen ve biten Ancak, birçok tüketici marka إعلانı, çevresel iddialar, hayır katkıları ve çeşitli nedenlerle kurumsal destek ile hayal kırıklığı bildiriyor. Bu tür çabalar bazı markalar için başarılı olmasına rağmen, bu tür promosyon giderek umutsuz ya da dürüst olmayan olarak algılanıyor.

Markalar, mümkün olduğunca bu boşluğu kapatmak için şeffaflığa ve açıklamaya odaklanmalıdır. Girin: Influencer Marketing.

Yine de, etkileyenlerle çalışmak yapışkan olabilir. Federal Ticaret Komisyonu, tüketicileri, etkileyenlerle çalışmak da dahil olmak üzere yeterince şeffaf olmayan şirketlerden korumak için önlemler almaya devam ediyor. Machinima'ya olanları al. 2015'te, FTC, bir YouTube oyun ağı olan Machinima'ya, YouTube etkilenenlerine ödenen onaylamaları ifşa etmemesi yönünde bir uyarı ile tokatladı.

Ve bu yalnızca tek örnekten uzak. Hızlı bir Google araması, açıklama ve şeffaflık eksikliğinin birçok marka için sorun yarattığını gösteriyor. Hedef kitlenizin güvenini oluşturmak (ve sürdürmek) için, etki sahibi pazarlamacılığının ve markalı içeriğin bir sonraki aşamasında, oluşturulan her içeriğin şeffaf olmasını sağlamanız gerekir

3. İçerik Pazarlama Bütçeleri Artırmaya Devam Ediyor

Dünyanın her yerinde şirketler, içerik pazarlamacılığı için çok para harcıyorlar. İçerik pazarlamacıları için müthiş haberlere hizmet eden şey, sınırlı sayıda çalışanı olan işletmeler için de zorluklar sunar. Bu, şirketlerin serbest yazarlara ve bir fiyat için içerik üreten diğer kişilere yönelme ihtimalini arttırıyor.

4. Çoğalmaya Devam Eden İçerik Pazarlama Vazifeleri

Bir şirkette içeriğin sorumlusunun kim olduğunu tam olarak belirlemek zor. Roller ve görevler pazarlama departmanları içinde ve hatta işin diğer alanlarında değişir. Halkla ilişkiler ve iletişimde, resmi içerik ekibiyle entegre olmayan ayrı içerik oluşturucular, sosyal medya yöneticileri ve diğer yazarlar olabilir; kimse gerçekten sorumlu değildir. Bu tür kargaşa, birbirine çok sıkı içerik stratejisine neden olabilir.

5. Şeylerin İnternet'i İçeriği Ekran Dışına Çıkar

Müşteriler artık ekranı içeriği görüntüleme biçimiyle sınırlı değil. Farklı içerik formatları uzun süredir kullanılmasına rağmen, IoT içeriği hayatımıza yepyeni şekillerde iç içe geçirecek şekilde hazırlamıştır. Apple'ın Siri gibi, teknolojiyle nasıl etkileşim kurduğumuzu düşünün. Kullanıcılar konuştuklarında, Siri nerede ve ne zaman ihtiyaç duydukları zaman çağrı ve yanıt içeriği ile yanıt verir. Amazon'un ses hizmeti olan Alexa, içeriğin dijital bir kapı hali haline geliyor.

Pek çok organizasyon, bir dizüstü bilgisayar, tablet veya cep telefonu ekranının ötesinde kitleyle içerik paylaşmak için Alexa'yı zaten kullanıyor. Örneğin, Amerikan Kalp Derneği acil bir durumda işlemin nasıl yapılacağına ilişkin adım adım bilgiler de dahil olmak üzere, CPR'nin uygulanması ile ilgili ayrıntılar sağlamak için Alexa'yı kullanmaktadır. Bu içerik, inme ve kalp krizinin belirtileri hakkında bilgi ile süslenmiştir.

IoT ile çoğu içerik dijital hale gelmektedir. Beacon tabanlı yakınlık pazarlaması, sensörler, cihaz eşleştirme ve diğer özellikler, pazarlamacılar için sonsuz türde içerik etkileşimi yatırım fırsatı tanıyor. Bu tür yüksek hedefli içerik, hedef kitlenize doğru yerde ve zamanda erişmenize yardımcı olabilir.

6. Önceden Kaydedilen Video So … Dün

Tam olarak önceden kaydedilmiş video için ölüm ilanını yazmak zamanı değil, aynı zamanda canlı video gölgesinde. Tampon'a göre, 2016 araştırmasına katılan pazarlama katılımcılarının yüzde 80'i daha fazla video içeriği yaratmak istiyor ve yüzde 42'si tercih sebebi olarak canlı video belirtiyor.

Canlı video gerçekten 2017'de patladığından, daha da fazla olacağı tahmin ediliyor Facebook'a göre, kullanıcılar önceden kaydedilmiş videolardan canlı videoları izlemek için üç kat daha fazla zaman harcıyorlar. Dahası, canlı videolar sırasında 10 kez daha yorum yapıyorlar. Bir canlı yayın anketi bunu doğruladı; katılımcıların yüzde 80'i canlı yayın için bir blog yazısı okumayı tercih ettiğini belirtti. Bu, günümüz pazarlama uzmanlarına, rakiplerin önündeki canlı video veda çağrısı için benzersiz bir şans veriyor.

7. Bulanık Çizgiler

Son on yılda içeriğin nasıl değiştiğine bakarsanız içeriğinin kendine has bir ortamdaki "konteyneri" dışında geliştiğini fark edeceksiniz. Sosyal medya genişledikçe, hem etkileşim kurduğumuz yollarla hem de izleyicilerle etkileşimde bulunulduğunda, sahip olunan, kazanılan ve ücretli arasındaki çizgiler bulanıklaşmaya başlar ve böylece birbirlerinden neredeyse ayırt edilemez olur. İçerik artık bu silollerle sınırlandırılamaz.

Alıcının tüm yolculuğunu göz önünde bulundurarak, içerik üç yaklaşımın her birinin biçimini almaya geçer. Bu, bir şirketin büyüme stratejisini desteklemek için her formun sorunsuz birlikte çalışmasının önemini vurgular. Bu, içerik geliştirme, dağıtım ve tanıtımı yapmak için iç ve dış ekiplerinizi ayarlamanız gerektiği anlamına gelir.

8. Stratejik Belgeler

İçerik pazarlamacılığının etkinliği hakkında bir pazarlama uzmanına sorun ve şanzımanlar, dişlileri etkili bir şekilde dönüştüren şeyin ne olduğunu tam olarak görebilecek. Şirketler, düşünceli içerik pazarlama stratejileri geliştirmek için lazer odaklı hale geliyor çünkü.

2015'te pazarlamacılardan sadece yüzde 32'sinde belgelenmiş bir içerik pazarlama stratejisi vardı. Ertesi yıl, bu yüzde 37'ye yükseldi. Ancak bu yıl, bu sayı yüzde 40'ı aştı. 2018 için öngörümüzümüz, o zaman etkili, verimli bir stratejinin geliştirilmesinin bir iş beklentisi olacağı yönünde.

Önümüzdeki yılda rekabetçi kalabilmek için hangi stratejileri dahil edeceksiniz?

9 daha hedefli içeriği, genişletilmiş içeriği, daha verimli içeriği yaratmayı veya daha fazla büyüme sağlamanıza yardımcı olacak diğer öğeleri düşünmek isteyebilirsiniz.

9. İnteraktif Görsel İçerik

Hepimiz canlı videonun ilgi çekici ve tepki verici olduğunu biliyoruz, ancak kitleniz için tamamen farklı bir deneyim oluşturmanıza olanak tanıyan başka bir tür görsel içerik var.

Sanal gerçeklik.

VR, yeni fırsatlar sunuyor içerik pazarlaması ve müşterinin katılımı için. Örneğin Shopify, bunu kalpten alıyor ve çevrimiçi alışveriş yapan kişilerin giyim eşyalarını ev rahatlığında kişiselleştirebilmelerini sağlayan bir VR uygulaması geliştirdi.

International Data Corporation, satış ve tahmini modellerine dayanılarak artırılmış realite için gelir artacağını bildiriyor 2016'da 5 milyar doların biraz üzerinde 2020'ye kadar 160 milyar dolara yükseldi. Digi-Capital'in gelir tahminleri eşit derecede iyimser ve tahmin edilen büyümeyi 2021'de 108 milyar dolara çıkardı.

Sanal gerçeklik ihtimali yıldırıcı görünse de muhtemelen gitmeye istekli olan herkes için faydalı olacaktır. Forbes Global, tüketici yönelimli markaların% 30'una kadarının bu yılın sonuna kadar sanal gerçeklik pazarlaması üzerinde deney yapacağını gösteriyor.

Bunun sadece tüketici reklamcılığı ve pazarlaması için olmadığını unutmayın. Golden State Warriors'ın takım kadrosuna Kevin Durant'ı getirmek istediklerini düşünün. VR'de içerik pazarlamacılığını kullanarak onu "Savaşın Deneyimine" daldırdılar, böylece mahkemeyi Oracle Arena'ya ve soyunma odasında antrenör Steve Kerr ile görüşmelerin yoğunluğuna bıraktı.

10. Dağıtım, Dağıtım, Dağıtım

Çoğu pazarlamacı, şimdi şirketler için enstrüman içeriğinin ne olduğunu bilirlerken, içeriğinin dağıtıldığı araç belirsizdir. Orada sayısız başka bloglar, haber bültenleri ve e-posta kampanyaları olsa da, mesajınızın geri kalanın üstünde duyulacağından emin olmanızın nedeni optimum içerik dağılımıdır.

2.789 milyar aktif sosyal medyanın ilgisini istiyorsanız Kullanıcılar için stratejik bir dağıtım planı benimsemeniz gerekir. Akıllı markalar, yalnızca içerik edinmekle kalmayıp, 2018 yayını kaldırırken çok kanallı yaklaşımlarla stratejik olarak dağıtımda yatırımlar yapacaklar.

Kârlı ödüller için kutuyu düşünün.