SEO

Hiç Kimse Arama Motoru Optimizasyonu Hakkında Söylenen Şeyler

İnce bir güzel gün, aklını SEO endüstrisine girmeye hazırlarsanız ve SEO oyununuza hak kazanmak için bazı ciddi ipuçları ve püf noktaları elde etmeye çalışırsanız, yalnızca rahatlarsınız demektir. Bunun nedeni, Google'ın sunduğu resmi bir talimat kılavuzunun bulunmamasıdır. Elbette, tonlarca öğretim blogları ve makaleleri bulacaksınız ve daha sonra sizi beyaz şapka SEO'u ile tanıştırmak için iyi yapacak olan Google Web Yöneticileri Yönergeleri var, ancak dürüst olmak gerekirse, öğrendiklerinizin çoğu ve deneyler ve deneyim.

Organik bir SEO pratisyeni olarak yolculuğa başladığımda, bütün hikayenin farkında değildim. Şimdi, geriye dönüp baktığımda, birileri bana içeriden bir miktar bilgi edindiğinde bazı şeylerin tamamen farklı olacağını düşünüyorum.

Bu makalede, hiç kimsenin SEO hakkında söylediği şeyler hakkında konuşmak isterim. Ve zamanla ortaya çıktığı gibi, bunlar Arama Motoru Optimizasyonu hakkında bilmeniz gereken en önemli şeylerden bazılarıdır.

Herhangi bir çözüm değil, tonlarca seçenek – belirttiğim gibi başlangıca, tüm sorunlarınızın noktasal özümlerine değinen sert ve hızlı bir kılavuz yok. Şimdi, bir uzmanlar paneline belirli bir problem sunduğunuzda karşılığında birçok farklı fikir ve çözüm elde ettiğinizden emin olabilirsiniz. Bu, kafa karıştırıcı olabilir. Bütün bu görüşler, benzer hedeflere işaret ediyor, sonuca varmak için farklı bir yol izliyor.

Hedef asla statik olmuyor – Hedefinizin bulunduğu yere ateş etmiyorsunuz. Hedefin olacağı yeri hedefliyorsunuz. Ancak, SEO, bir takım algoritmaları ve sıralama faktörlerini içeriyor. Ne olduğunu öğrendiğinizi düşündüğünüzde Google, algoritmalarından bazılarını güncelleyecek veya değiştirecek ve hepsi değişecek. Bu yüzden kariyerinizde erken arama motoru kurallarına kendinizi tanıtmanızı öneririm. Kendinizin Google'ın blog yayınlarıyla güncel tutması da aynı derecede önemlidir. Yeterli bir arama motoru optimizasyonu şirketi ve onun sosyal hesaplarıyla bağlantı kurmak, size önemli konularda bilgi verebilir.

Araçlar yalnızca bir araçtır; arzu sahibi bir varlık değil – İnternet, araçlarla dolup taşıyor, diğerlerinden daha parlak değil. Ancak eski sözler giderek, parlayan her şey altın değildir. Piyasaya giren her yeni araçta zamanınızı boşa harcamayın çünkü bunların hiçbiri tüm sorunlarınız için bir çare olmayacaktır. Kendi araştırmalarınızı yapın, araçları kendi aralarında karşılaştırın ve incelemeleri arayın. En iyi SEO ajansı ne yaptığını biliyor ve önemli araçlarına sadık kalması nedeniyle.

Son olarak, SEO zorlu bir endüstridir. En iyi SEO hizmetlerini sunabilmek için kendinizi güncel tutmanız gerekir. Öyleyse dışarı çıkın ve daha fazlasını okuyun.