التسويق الرقمي

Hiç Yapmak İsterseniz İnternet Pazarlama İşiniz İçin İhtiyacınız olan 4 En Önemli Şeyler

Başarılı bir internet pazarlama işine başlamak istiyorsanız veya halihazırda sahip olduğunuz bir tane varsa, aşağıdaki 4 adım, başarınızı garantilemeye yardımcı olacaktır. “başarınızı garantileyin” dediğimde, tam kapıdan tam olarak çıkmanızı ve izin vermemenizi istediğimden, bu yüzden gitmeden, yatırım geri dönüşünüzün (ROI) olabildiğince karlı olmasını istiyorum.

Adım 1 – nişinizi bulma. Nişini toplarken zaman ayırın ve karlı olacak bir şey arayın. Seçtiğiniz niş, iyi bir aç pazarına sahip olmalı, pazarın bulunmadığı bir niş seçmenin anlamı yok. Niş için araştırmanızı yaparken, Amazon.com'u ziyaret etmek ve en çok satanlar listesine göz atmak isteyebilirsiniz. Bu, satmanın ve bir sıcak pazarın içine girmesi için iyi bir fikir vermelidir. Ayrıca Google trendlerini de ziyaret etmek isteyebilirsiniz, bunu kullanabilir ve bir süre daha devam edeceğini düşündüğünüz iyi bir trend seçebilirsin. Çevrimiçi olarak en karlı pazarlardan iki tanesi sağlıktır ve para kazanır, ancak bunlar aynı zamanda en rekabetçi olanıdır. Eğer yeni başlıyorsanız, bu nişlerden uzak kalmak ve daha az rekabet ile bir şeyle gitmek isteyebilirsiniz.

2. Adım – Karlı Bir Ürünün Pazarlanması. Tamam şimdi kendiniz için bir pazar veya niş aldığınıza göre, daha sonra tanıtmak için bir ürüne ihtiyacınız olacak. Tanıtılacak bir ürün ararken, genellikle Google'ın arama motoruna yöneliyorum ve anahtar kelimeme veya nişime yazıp programlara katılacağım. Bunun yapacağı şey, bu niş ile ilgili tüm bağlı programları ortaya çıkarmak ve onlarla kayıt olabilirsiniz. Komisyonun zaman ayırmaya değer olduğundan emin olmak için bir teklif seçerken, yüksek bilet kalemini aynı miktarda eforla teşvik edebilmek için neden düşük bir bilet öğesini teşvik etmelisiniz? Kendi kendini satma, bu bahsettiğin iş.

adım 3 – Bir Hosting Hesabı ve Alan Adı Alın. Artık güçlü bir niş ve karlı bir ürüne sahip olduğunuza göre profesyonel bir web sitesine sahip olmak isteyeceksiniz. Bunun için iki şey bir alan adı ve bir hosting hesabı gerekir. Yıl boyunca 10 ABD doları için bir alan adı ve sınırsız web sitelerine ve sınırsız bant genişliğine sahip olmanıza izin veren aylık 9.95 ABD doları tutarındaki bir hesabı barındırabilirsiniz. Kullandığım ana şirket hostgator.com ve Godaddy.com'u kullandığım alan adları için. İlk başta bir web sitesi kurmak için büyük bir çile gibi görünebilir, ancak birkaç sonra ikinci doğa olacak.

4. Adım – Otomatik Yanıtlayıcı Alın. İhtiyacın olan şu şey pastadaki krema. Kendiniz için bir otomatik cevaplayıcı almanız gerekiyor, bu yüzden farklı pazarlarınız için bir liste oluşturmaya başlayabilirsiniz. Dışarıda iki iyi otomatik yanıt verenler Getresponse.com ve Aweber.com var, bu da bu hizmetler için ayda yaklaşık 20 dolar kazanacak. "Para listede yer alan" terimini duyduğunuzdan eminim. Bu terim% 100 doğrudur, para listede yer alır ve kendiniz için bir tane oluşturmaya başlamanız hayati önem taşır. Listenize bir haber bülteni, ipuçlarını ve onlara yardımcı olacak bilgileri e-posta ile gönderebilirsiniz. Listenizle iyi bir ilişki kurmak istiyorsunuz, böylece onlara bir teklif gönderdiğinizde veya onlara bir şey önerdiğinizde, sizden satın alacak ve satın almaya devam edeceksiniz.

Bunlar başarılı bir internet pazarlama işine sahip olmak için takip etmek isteyeceğiniz 4 adım, ancak bu formülün bir parçası daha var ve bu trafik. Web sitenize veya tekliflerinize dışarıdan gelen trafik ile hiçbir zaman çevrimiçi bir dime yapmayacaksınız.