التسويق الرقمي

Hikaye Anlatma – Markanıza Ne Kadar Önemli?

Bu 21'inci Yüzyılda, her yerde, daha önce olduğu gibi moreso var. Televizyonda. Gazetelerde ve dergilerde. İnternet üzerinden. Çevrim. Baktığımız ve gördüğümüz her yerde bir hikaye var. Çeşitli teknolojik araçlarla geliştirildi; Gerçek veya 'sahte' haberler olsun, hikayeler artık daha hızlı hareket ediyor. Saniyeler içinde geçiş yapan topluluklar ve ülkeler. Bu hızla değişen bilgi ortamında, işletmeler, şirketler veya şirketler için, bunların ve ürünlerin kendi aralarında sessiz kalmalarını sağlayacak bir yol bulmaları gerekiyor. Bu nedenle, markalarını tanıtmak için "doğru" hikayeye sahip olmak, yardımcı olur. Eski bir sanat formu olarak, hikaye anlatma, toplulukları ve ülkeleri çeşitli ortamlarda ifade etmelerini sağlayan geleneksel, kültürel ve sosyal normları anlatır. Hikâyenin hayati unsurlarını kullanarak, karakterizasyon ve anlatı bakış açısı, çeşitli türlerde gösterildiği gibi birçok şekilde kullanılır: yazılı, tiyatro, film veya video, şiir veya müzik, dergi veya gazete. Zorlayıcı, duygusal, motive edici, ilham verici, olumsuz ya da olumlu bir hikaye, okuyucuyu ya da izleyiciyi çeşitli psikolojik durumlardan hareket ettirme yeteneğine sahiptir.

Hikâye anlatımı yeni değil, iş dünyasında ve günümüzün iş ortamında dijital platformlarda masallar söyleme yeteneğine hakim olma, sonuçta alt sıralarında olumlu sonuçlar doğurur. Demografiden bağımsız olarak işletmeler ve müşterilerle bir bağlantı oluşturmak, bir hikayenin sevgisi insanların anlatı ile bağlantı kurmasını sağlar.

Bu nedenle, bu bağlantı ya da 'marka hikayesi' ile herhangi bir içerik pazarlama stratejisinin dönüştürülmesine yardımcı olacak. İçeriğin kitlelerini kolayca birleştirmek için gücü. Hikâyeye yatırım yapması tavsiye edilir ve Edelman Digital'in Monte Lutz'a göre " şirketler içerik pazarlamasının gerçek zamanlı doğasına uyum sağlamaya başladıkça, ana marka anlatıcınızın izini kaybetmek kolaydır . "

Sosyal medya içeriği daha otantik ve şeffaf olmaya itti ve kişisel ve öykü anlatma, bu hikayenin bir parçasıydı çünkü bir hikayede çekirdek, iş istemcisini veya müşterinin duygularını izleyicilere bir deneyim yaratan büyük bir hikaye. [19659002] Hikaye anlatımının iyi ve iyi yapıldığında nasıl güçlü olabileceğini kanıtlayan birçok kurumsal hikaye anlatımı örneği vardır. Duygular satıyor. Oz İçerik şunları ifade eder: Çalışmalar, bir markaya yönelik olumlu duygular, tüketici sadakati üzerinde, güvene ve özniteliklere dayanan diğer yargılara göre çok daha fazla etkiye sahip olduğunu göstermektedir. Reklam araştırması, bir reklama duygusal tepkilerin إعلانın içeriğinden çok daha fazla etkilediğini ortaya koymaktadır. Bu, televizyon için 3'e 1, basılı reklamlar içinse 2'ye 1 faktörü kadar. Oz'e göre, onbir büyük ve güçlü hikaye anlatımı örneği vardır: Ağırlık İzleyicileri, Guinness, Apple, Google, John Deere, Nike, Lego, Airbnb, Harry's, Warby Parker ve Dove.

Peki nasıl bir tane yaratıyor? Şimdiye kadarki en iyi marka

– 'İnsan unsuru' içeriğinde değer bulunduğundan emin olarak doğru öyküyü yaratın

– Samimi ve gerçek hikayeler yapmak

– Bir Bakış Açısına (POV) sahip olmanın önemi Hedef kitle perspektifi;

– Potansiyel ve şimdiki müşterileri ile neyin bir araya geldiğine dair bir bilince sahip olmak

– Hikaye anlatımında olumlu kahramanları, kahramanları ve kahramanları tanımlamak ve tanımlamak;

– Bir hikayeyi bir satırda anlat.

Bir öyküde insan unsurunu bulmak, müşterileri bir markaya, şirkete ya da ürüne bağlamaya yardımcı olur. Bu sayede, hayatlarının nasıl daha iyi olabileceğini, duygusal bir düzeyde nasıl bağlandığını gösteren bir hikaye yaratırsınız.

Bugünün dünyasında, duygusal-koni Hikaye anlatımı içeriği, marka bilinirliği ile sonuçlanan ve gelişmiş bir alt çizgi sağlayan kraldır.