قاعدة البيانات

Hindistan'da En İyi 10 Bilişim Şirketi Hakkında Detaylı Bilgi

1. Tata Danışmanlık Hizmetleri (TCS): 1968 yılında kurulan TCS'nin merkezi Mumbai'de bulunuyor ve şu anda Hindistan'daki BT danışmanlık ve BT hizmetleri nedeniyle BT sektörüne liderlik ediyor. J.R.D Tata bu şirketin kurucusudur ve şu anda şirketin CEO'su Natarajan Chandrasekaran tarafından yürütülmektedir. Şubeleri dünya çapında 46 ülkede yaygındır ve şirket yaklaşık 300.464 kişi toplamıştır. Şirket artık dünyadaki en büyük BT işletmelerinin listesini HP, IBM ve Accenture ile paylaşıyor. TCS, Hindistan'da faaliyet gösteren diğer tüm IT şirketleri arasında en üst sıradaki yerini korumuştur. 59 iştiraki ile 40 yılı aşkın tecrübeye sahip olan TCS, teknoloji ile ilgili hizmetler sunmakta ve dünya standartlarında hizmet sunarak kalite standartlarını korumakta zorlanmaktadır. Bu nedenle; Hindistan'daki En İyi 10 Bilişim (Bilişim Teknolojileri) şirketlerinde

2'de uzlaşmaz bir pozisyon kazanmıştır. Infosys: Bay Narayana Murthy'i 1981 yılında diğer bütün ortaklarla birlikte kurdu. Infosys'in merkezi Bangalore'da bulunuyor. Dünya çapında faaliyet gösteren 94 geliştirme merkezi ve 73 ofisi bulunmaktadır. Bu büyük şirket için çalışanlar yaklaşık rakamlarla 160, 45'dir. Dünya çapındaki bilişim endüstrisine sağladığı mükemmel katkılardan ötürü, Top Ten En Yeşil Hint Markalarında bir pozisyon sağlamıştır. Yaklaşık 30 yıldan bu yana, bu şirket, dünyaya ve müşterilerine müthiş kurumsal çözümler sunarak, en iyi teknolojik fikirlerin bazılarını hayata geçirmeye odaklanmıştır.

3. Wipro: Mr. M.H. Premji, 1945 yılında Wipro'yu kurdu ve bu şirket şu anda CEO T.K. Kurian. Şirketin 146.053 çalışanı vardır ve dünyanın yaklaşık 61 ülkesinde kanatları yaygındır. Wipro Limited, temel BT normlarına odaklanan eksiksiz BT hizmetleri ve çözümleri sunar. Microsoft'tan Altın Seviyeli statüsü verilen ilk şirkettir ve altı sigma kullanan ilk şirkettir.

4. HCL Technologies: Çok büyük bir 5.2 milyar dolarlık şirket olan HCL Technologies, müşterilerine tek çatı altında mühendislik ve BT hizmetleri sunuyor. Merkezi Noida'da olup, 31 ülkede faaliyet göstermektedir. Altında çalışan yaklaşık 90.190 çalışanı vardır ve çalışanların şirketin iyileştirilmesi için maksimum potansiyelini ortaya çıkarmaları için çalışmaktadır. Hindistan'daki Fab 50 şirketlerinden biri olarak listelenir ve logosunda Employees First, Customer Second'den bahseder. Çalışanlar, HCL'nin sunduğu tüm hizmetleri en iyi şekilde sunmak için çalışıyor ve tüm müşterilerine en iyi hizmeti veriyor.

5. Tech Mahindra: İngiliz Telekomünikasyon PLC'si ile ortak olan Tech Mahindra, Mahindra Grubunun bir parçasıdır ve iletişim hizmetlerinde en büyük hizmet sağlayıcılarından biridir. Bu, Hindistan'daki Top 10 Bilişim (Bilgi Teknolojileri) şirketleri arasında bir noktayı torbalamada yardımcı oldu . 1986 yılında kurulan bu şirketin merkezi Mumbai'de olup, 49 ülkede hizmet veren 89.500 çalışanı bulunmaktadır. Hizmetleri, İş Destek Sistemleri (BSS), Güvenlik Danışmanlığı ve Test, Operasyon Destek Sistemleri (OSS), Mobilite Çözümleri, Ağ Tasarımı ve Mühendisliği ve Yeni Nesil Ağları içeren geniş bir yelpazeye sahiptir. Esnek hizmetler, çalışanların bu şirketin pozisyonuna yükselmesine neden olan teknolojinin tüm alanlarına katılmalarını sağlar.

6. Oracle Finansal Hizmetler: Merkezi Mumbai'de bulunan Oracle Financial Services, Oracle Corporation'ın yardımcı bir şirketidir ve 1990 yılında kurulmuştur. Şirketin 900 müşterisi yaklaşık olarak bu pozisyonda pazarlama, satış ve destek hizmetleri ile bu noktaya gelmiştir. Dünya çapında 27 lokasyon. Kurumsal dünyaya ait 32 büyük iş ortağıyla OFS, dünyanın dört bir yanındaki 85 ülkede kendini temsil etti. Şirketin yaklaşık 10 bin çalışanı var ve bankacılık sektörüne de yol gösteriyor. Şirket tarafından elde edilen gelir, oldukça önemli olan Rs 2396 Crore'a aittir.

7. Mindtree: İsmini Hindistan'da En İyi 10 Bilişim (Bilişim Teknolojileri) şirketi listesinde (19459003) kazanan Mindtree, 13000'den fazla çalışanı olan ve Bangalore'deki genel merkezine sahip bir şirkettir. Şirket 1990 yılında kuruldu ve şu anda şirketin CEO'su Krishnakumar Natrajan tarafından yönetiliyor. Mindtree, dünyada 13 ülkeye hizmet vermek için bir firma olarak büyüdü ve gelişti ve tüm dünyada 28 ofisi bulunuyor. Bu yaklaşım tamamen danışmanlık amaçlıdır ve şirketin temel hizmetleri, diğerleri de dahil olmak üzere SAP ve Altyapı Yönetimi gibi alanlara odaklanmaktadır.

8. Mphasis: Mphasis BFL Limited olarak bilinen Mphasis, 2000 yılında iki şirket BFL Software Limited (Hindistan) ve MphasiS Corporation'ın (ABD) birleşmesinden kaynaklandı. Bangalore'de bulunan ve büyük ölçüde Hewlett-Packard'a ait bir BT şirketidir. Şirket, sağlık, iletişim ve diğerleri dahil olmak üzere sektördeki maksimum alanları kapsamaktadır. Altında 50.000 kişi istihdam eden Mphasis, büyümesini ve sunulan hizmet türünü göz önünde bulundurarak parlak bir geleceğe sahip görünüyor.

9. Polaris Teknolojisi: Merkezi Chennai'de bulunan Polaris, dünya çapında faaliyet gösteren 12.500 kişiyle çalışıyor. Şirket 1993 yılında kuruldu ve şu anda sıkı bir iş vizyonu ile daha güçlü bir pozisyon geliştirmek için koşmaktadır. Polaris ayrıca, 2013 yılında Finansal Teknoloji'yi sunan ilk merkezi başlattı ve dünyaya bu dere için adanan ilk merkez oldu. İnanılmaz hizmetleriyle, iş dünyasındaki yerini almaya bilinir.

10. Rolta Hindistan: Rolta'nın merkezi Mumbai'de bulunan Top 10 IT (Bilişim Teknolojileri) şirketleri listesinde yer aldı . Şirket mevcut Genel Müdür ve şirketin CEO'su Kamal K Singh tarafından yönetiliyor. Rolta'nın şubeleri Gurgaon, Hindistan ve Kanada'dır. Şirket, çeşitli tanınmış müşterilere sunulan yazılım hizmetleriyle popülerlik kazanmıştır. Şirket, ABD belediye hizmetlerine sistem entegrasyonu, yazılım hizmetleri ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

Hindistan'daki Top 10 Bilişim (Bilişim Teknolojileri) şirketlerinin katkısı, en yetenekli ve yetenekli gençleri istihdam ettiği için muazzamdır. Hindistan böylece küresel pazarlarda gerçek potansiyellerini sergiliyor. Bu şirketlerin tanıtımıyla, Hindistan'ın BT hizmetleri aracılığıyla elde ettiği gelir sadece artmakla kalmadı, gökyüzüne dokunuyor. Hindistan'da ekonominin kapılarını çalarak, bu şirketler artık ülkedeki bilişim endüstrisi ve küresel pazarlara açılımı için bir umut ışığı olacak. Büyümesi ve maksimum çalışan istihdam etme potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda, bu şirketler Hindistan'daki bilişim endüstrisinin öncüleri olarak duracaklar.