قاعدة البيانات

Hindistan'da En İyi 10 Eğitim Akademisi

Eğitim, bir kimsenin uygun eğitim ve bilgi olmadan yapamayacağı bir şeyi yapabilmesini sağlayan şeydir. Sadece bilgili kişiler tarafından yapılabilecek aktiviteler için eğitim çok önemlidir. Birçok kişi, kendilerini daha iyi bir hale getirmek ve kariyer gelişimine daha hızlı bir şekilde ulaşmak için farklı alanlarda ve farklı akımlarda eğitim görmektedir. İnsanlar temel eğitim, ilgi alanı ve bir alanın kapsamı gibi faktörlere dayanarak eğitim alanını seçer. Hindistan'da, Bilgi Teknolojileri, moda ve diğer alanlar gibi alanları da içeren farklı akışlarda derinlemesine eğitim sağlayan çeşitli eğitim akademileri bulunmaktadır. Hindistan genelinde eğitim akademileri, belirli bir alanın farklı kurslarına yönelik eğitim vermektedir. Ülkemizde eğitim akademileri sayısı hızla artmaktadır. İnsanların büyük sayılardan dolayı doğru eğitim akademisini seçmeleri de oldukça zordur. Yanlış sözlerle إعلان veren ve öğrenciler arasında hayal kırıklığı yaratan az sayıda akademisyen var. Altyapı, fakülte, ders içeriği gibi faktörlere dayanan doğru akademiyi seçmek çok önemlidir. Hindistan'daki en iyi eğitim akademilerinin bazılarını bulmak için derinlemesine bir araştırma yaptık. Bunlar Hindistan'ın en iyi 10 eğitim akademisidir.

1. FITA

FITA, sadece bir eğitim akademisinden daha fazlası oldu. İş garantili eğitim için kurulmuş bir marka haline gelmiştir. Birçok öğrencinin hayatını çok kısa sürede değiştirdi. Öğrenciler, Fita'dan, onlara yerleştirme garantisini veren muazzam bilgi ve becerilerle geçiyorlar. FITA, Java, Oracle, PHP, Hadoop vb. Gibi çeşitli Bilişim Teknolojileri ile ilgili kurslarda eğitim ve sertifikasyon sağlar ve ayrıca dijital pazarlama için eğitim sağlar. Zaten 10000'den fazla öğrenciye eğitim vermiş ve alabilecekleri en iyi beceri ve bilgiyi vermiştir. Fita küresel standartlara uygun bir uzmanlığa sahiptir.

FITA Adres: 37F, Velachery Ana Yolu, AdayarAnandaBhavan, Velachery, Chennai -600042. Telefon: +91 98417 46595/044 42084566

2. NIVT

NIVT, Roman Research & Development India (P) Ltd.'nin bir birimidir. 2003 yılında başlamıştır ve halihazırda birçok yeni uzman ve profesyonel yetiştirmiştir. Hadoop, Analytics, Web ve Mobil teknolojiler ve Promosyon Pazarlama gibi çeşitli kurslar için en iyi mesleki eğitimi sağlamak için bilinir. NIVT, Hindistan'ın Doğu bölgesinde iş zekası aracı kursları veren ilk enstitüdür. Ayrıca Hindistan Hükümeti ile bağlantılıdır. Ayrıca ayrıcalıklı öğrenciler için burs sunar. Analytics kursları için bilinen en iyisidir. Kolkata'da yer alır ama Hindistan'ın her yerinde iyi bilinir.

NIVT Adres: SDF Binası, Modül # 118, Zemin Kat, Salt Lake Şehri, GP Bloğu, Sektör V, Kalküta, Batı Bengal 700091 Tel: +91 92306 13568

3. VEKTÖR

Vector, Gömülü ve VLSI sistemlerinde hepsi bir arada eğitim kursları sunan bir enstitüdür. Hindistan'ın ilk ISO 9001: 2015 sertifikalı gömülü ve VLSI sistem eğitim enstitüsüdür. Vector'deki eğitmenler farklı alanlarda ve alanlarda uzmanlığı kanıtlamıştır. Küresel gereksinimleri karşılayan özel bir kurs içeriği tasarladılar. Vector, gömülü sistem tasarımcılarına yönelik talebi karşılamaktadır ve öğrencilerine dünyanın en iyi şirketlerinden bazılarına yerleştirilmelerini desteklemektedir. Ulusal tanınırlığı olan bir kurumdur. Ayrıca öğrencilerine kısa süreli kurslar sunmaktadır.

Vektör Adresi: 33/49, 27. Cross Street, 12. Ana, Jayanagar, 4. Blok, Bangalore-560011 Tel: +91 87624 56789

4. ANALYTIXLABS

Analytixlabs, adından da anlaşılacağı gibi, Analytics ve veri yönetimine daha fazla odaklanan bir akademidir. Bangalore ve Gurgaon'da şubeleri var. Analytixlabs, yerleşimlerde öğrencileri yönlendirmek ve desteklemek için endüstride büyük bir ağa sahip olduğu bilinmektedir. Öğrenciler ayrıca iş başvuruları ve görüşme hazırlıkları konusunda da yönlendirileceklerdir. Global bilgi birikimiyle veri analitiği alanında öğrencileri eğitmek için McKinsey, KPMG, Deloitte ve Genpact gibi şirketlerden uzmanlar var. Ayrıca talep edilen birçok kurs için indirimli fiyatlar sunmaktadır. Hem üniversite öğrencilerine hem de profesyonellere kariyer ve derecelendirme elde etmek için hizmet vermektedir.

Analytixlabs Adres: Bldg 41, Birinci kat, 14. Ana Yol, Yakın BDA Kompleksi, Sektör 7, HSR Düzenlemesi, Bangalore – 560102 Telefon: +91 95552 19007

5. ORANGETREE GLOBAL

Orangetree Global, Kuzey Hindistan'ın çeşitli bölgelerinde Pune, Kolkata ve Mumbai gibi yer almaktadır. Öğrencileri iş zekası ve iş analitiği konusunda eğiten kurslar sunar. Akademi, öğrencilerine ileride olduğu gibi gelecekte de yüksek talep gören çeşitli ileri teknolojiler hakkında bilgi vermeyi hedeflemektedir. Ayrıca, veri profesyonelleri için uygun profesyonel özgeçmişini hazırlamayı öğrenen özgeçmişi de sunar.

Orangetree Adres: 203B, Kemp Plaza, Malad MindSpace, Mumbai 400064 Telefon: +91 98300 63222

6. IIHT

IIHT sadece Hindistan'da değil, Nepal'de de bulunur. Bilgi Teknolojileri alanında çeşitli kurslar sunmaktadır. Birçok öğrencinin ve profesyonellerin kariyerini destekleyen yaklaşık 30+ iş odaklı kursları vardır. 15 yılı aşkın tecrübesi olan BT alanının en kıdemli gazileri tarafından bulunmuştur. Öğrenciler ve çalışan profesyoneller için ayrı bir ders yelpazesine sahiptir. 1993 yılında, hem Hindistan'da hem de yabancı ülkelerde öğrenciler için büyük fırsatlar yaratmakta başarılı olmuştur.

IIHT Adres: No. 321, II. Kat (Merdivenlerin Karşısında), Doshi Bahçeleri, Arcot Yolu, Vadapalani, Chennai – 600026. Telefon: 9677055562, 044-43069570

7. NETWORK BULLS

Network Bulls, özel ağ tabanlı eğitim ve kursların sağlayıcısıdır. Ağ profesyonelleri için iş piyasası talebini destekleyen çok çeşitli kurslar sunmaktadır. 7 yıldan fazla bir süredir faaliyet göstermektedir. Ağ oluşturma konusunda birçok bilgiyi öğrenmeye ve kazanmaya yardımcı olan üst düzey altyapıya sahip seçkin bir akademidir. Dünyanın en büyük CISCO laboratuvarlarına sahip olduğu bilinmektedir.

Network Bulls Address: SCO-9,10,11,12-2nd & 3rd Floor, Eski Delhi Yolu, Sec-14, Gurgaon-122001 Tel: 1800 3070 7628 [19659002] 8. INVENTATEQ

Inventateq, çeşitli Bilgi Teknolojileri akışları hakkında bilgi veren bir ISO 9001: 2015 sertifikalı enstitüdür. Öğrencilere röportaj soruları ve gerçek vaka çalışmaları sağlanmakta, böylece öğrenciler mümkün olduğunca fazla kazanmaktadır. Bangalore merkezli bir yazılım eğitim kurumudur. Bangalore'de dört şubesi vardır.

Inventateq Adres: 687, 1. Kat, 29. Ana Yol, Btm Layout 2. Aşama, Btm Lake Road, Bangalore-76 Telefon: +91 080 42108236

9. VOGUE

Vogue temel olarak mezuniyet sonrası eğitim veren bir moda tasarım enstitüsüdür. Sadece moda tasarımı değil, moda teknolojisi ve yönetimde de kurslar sunuyor. Moda ticareti hakkında farkındalık yaratan bilgi verir. Moda ve moda mağazasının merkezi olan Bangalore merkezli bir enstitüdür.

Vogue Adresi: Plot # SW45-SW48, KIADB Giyim Parkı II. Aşama, Bangalore – 561203 Tel: +91 02261816372

10. DELPHI

Delphi ayrıca Hindistan'da bir başka tek teknoloji tabanlı Akademidir. Sadece SAP teknolojisi içindir. Bireyler, profesyoneller ve öğrenciler için özel SAP programları sunar. Ayrıca, kurumun sahada iyi bir deneyim sağladığını kanıtlayan bazı üst düzey şirketlere SAP danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Delphi Adres: 201A, Indira Binası, Titan Showroom'un yanında, Bhandarkar Road, Pune 411004 Telefon: + 91 2040110500

Eğitim sadece en iyi eğitim akademileriyle mümkündür. Eğitim, birçok kişiye kariyer ivme kazandıracak sonuçlar sağlar. Eğitim dünya çapında yüksek talep ve gereksinim olan çeşitli teknolojilerde bilgi verir. Hindistan'da, Java, Hadoop, Android, Selenium vb. Gibi alanlarda FITA Akademisi gibi en iyi eğitimi veren En İyi 10 Eğitim Akademisini listeledik.