قاعدة البيانات

HTML'yi PHP'ye Aşmak

Statik web sayfalarının günleri bitmek üzere, temel HTML ve CSS'de kendi sitelerini yapan herkes, bir noktada sitelerini dinamik bir siteye nasıl koyacaklarını merak etmiş olacak. Dinamik derken, sitenin forumlar, yorumlar kutusu ve haber güncelleme sayfası gibi veritabanlarından güncellenen öğeleri var gibi görünüyor.

Sitenize bu özellikleri eklemek ve iyi bir programlama sihirbazı olmak istemiyorsanız Haber, PHP sunucu dilinin aradığınız her şeye sahip olduğu ücretsiz, kullanımı çok kolay ve aynı zamanda ücretsiz bir veritabanı olan MYSQL ile harika çalışıyor.

PHP ile birkaç yıldır çalışıyorum. sadece kullanım yüzeyini çizmiş. Ancak bu, kullanmadan önce yıllarca PHP öğreneceğiniz anlamına gelmez. PHP ile ilk haftama başladığımda, MYSQL veritabanına bağlı bir web sitesi ve çevrimiçi bir hesap makinesi yaptığımı hatırladım. Buna inanmak istemeyeceğiniz kadar kolay.

PHP'yi kullanan eski ve yeni teknolojiler ağ. WordPress ve CakePHP gibi, PHP ile elde edilebileceklerin mükemmel örnekleridir.

PHP ile ilgili kayda değer olan tek dezavantajı, bir programcı olarak kolayca kötü alışkanlıklara girebilir, tüm PHP'nizi PHP ile karıştırmak gibi HTML, ilk günlerde programlamanın yolunu hissedebilirsiniz, ancak yakında komut dosyalarının okunamayacağını ve hata ayıklamanın mutlak bir kabus olduğunu kanıtlayacağınızı fark edeceksiniz. Bu yüzden, aslında betikleri hata ayıklamayı çok daha keyifli bir deneyim haline getiren şeyleri yapmanın yapısal bir yolu olan MVC gibi organize bir sistemle programlamak önemlidir.

Oh! PHP'yi öğrenmeye karar verirseniz çok eğleneceksiniz ve bundan zevk alacaksınız. Muhtemelen geçmişte geçen saatleri bulacaksınız, sadece diğer yarıda zaman ayırdığınızdan emin olun.