SEO

İç bağlantılar: Link binasının gizli sosu

Yıllardır bağlantı kurma hakkında yazıyorum. Birden fazla vesileyle, bağlantı edinmenin bağlantıyı basitçe zorlayabilen ve kazanabilecekleri sihirli bir düğüme sahip olduğu fikrini ortadan kaldırmak zorunda kaldım.

Sayısız müşterinin Page One Power (şirketim) için bana sorduğunu duydum. bize bazı bağlantılar getirin ”ve sürekli bunun nasıl çalıştığını açıklamak zorundayız.

Link edinme süreci basit olsa da, kalite bağlantılarını güvence altına almak her zaman çok kolay değildir. Herkes bununla mücadele ediyor, ancak birçok kampanyadan sonra, daha fazla bağlantı elde etmemize yardımcı olan bir “gizli sos” olduğunu keşfettik.

Peki bu büyük sır nedir? İç bağlantılar

Evet, biliyorum, seksi bir cevap değil, ama bu doğru. En iyi duruma getirilmiş bir iç bağlantı yapısı, bağlantı oluşturma başarısı için kritik öneme sahiptir.

İç bağlantılar, harici bağlantıların güvenliğini sağlamayacak, ancak kesinlikle siteniz için daha güçlü olan bağları güçlendireceklerdir.

Link eşitliği

] Dahili çalışma, link bağlantısı için, link bağlantısı için doğal olarak daha az bağlantıya sahip olan sayfalara yönlendirerek sihirli bir mermi olarak çalışır.

Bağlantıları kazanmak için mücadele eden sayfalar genellikle sitenizdeki en önemli sayfalardır: ürün ve kategori sayfaları. Ürün sayfalarınıza değer verirken ve önemli olduklarını düşünürseniz, bu başka sitelerin değer verdiği anlamına gelmez. Bu sayfalar kendiliğinden sunulduğundan, diğer sitelerin bağlantı kurmasını zorlaştıran bir değer türü sunmaz.

Link oluşturma kampanyaları için linkable varlıklar olarak kullanılan sayfalar aşağıdaki özelliklerden bir veya daha fazlasına sahiptir:

  • Bilgilendirici veya eğitici nitelikte (kılavuzlar, nasıl yapılır, örnek çalışmalar).
  • Eğlenceli ve ilgi çekici (Infographics, veri görselleştirmeleri, sınavlar).
  • Yararlı ve kullanışlı (araçlar ve hesap makineleri).
  • Haber değeri veya zaman içinde ( son dakika haberleri, sektörün kapsama alanı, röportajlar.

Linkable sayfalar, insanların hala bir satın alma işlemi yapmak yerine bilgi aradıkları pazarlama hunisinin en üst orta bölümlerinde yaşama eğilimindedir. Bu sayfalar, bağlantı oluşturma kampanyalarında hedef sayfalar olarak iyi çalışırlar, çünkü başka bir sitenin izleyicisine değer sunarlar.

Bağlantı yapmanın en zor yönü, başka bir site sahibini, ziyaretçileri site, aslında bir bağlantı ne yapar. Web yöneticileri, okuyucuların sayfanıza doğrudan erişebilmeleri için en iyi menfaatlerine sahip olmaları gerektiğine inanmalıdır, bu nedenle okuyucularını bir ürün sayfasına göndermek nadiren mantıklıdır.

İç bağlantıların büyüsü burada devreye girer. ] İç linkleri kullanarak, link sayfalarını sitenizdeki önemli, dönüşüm odaklı sayfalara yönlendirebilirsiniz.

Link özsitesi dahili bir linkten geçerken hafifçe azalırken, dahili olarak link verilen sayfa dış bağlantı.

İlk önce iç bağlantıların gücünü gördük: İşte yeni başlattığımız yeni bir hizmet sayfası için organik trafiği gösteren bir grafik:

Trafikte önemli kazanımlar iki dahili ilavesiyle örtüşüyor. En popüler iki sayfamızdan linkler (backlinks açısından). Bu kazanımlar, sayfamız için harici bağlantı fırsatlarını kullanmaya başlamadan önce yapılmıştı ve yukarıda gösterilen zaman dilimi boyunca, bir tek dış bağlantıyı güvence altına aldık – iç bağlantıların gücü gerçek.

doğrudan ziyaretçileri birleştirin

Sitenizde dahili olarak bağlantı kurmak, ziyaretçileri de önemli sayfalara yönlendirmenizi sağlar.

Dahili bağlantı eşitliğinin dönüşüm sayfalarınıza akışının sağlanması, arama görünürlüğü ve kullanıcı etkileşimi açısından kritik öneme sahiptir. Kullanıcıların ürün ve hizmetler sayfalarınızı bulup gezinebilmeleri için olabildiğince kolaylaştırmak istersiniz. İç bağlantılar, kullanıcıların sitenizde gezinmesine yardımcı olarak bunu yapar.

Değerli bağlantılar kazanıyorsanız, bilgi sayfalarınız görünür olacaktır. organik aramada ve ilgili trafiği yakalayın. Bu insanlar sitenize geldiğinde, önemli sayfalarınız için açık bir yola sahip olduklarından emin olmanız gerekir. Aslında, link oluşturma için hedef sayfalar seçerken, sitenizdeki müşteri yolculuğuna dikkat etmeli ve buna göre iç bağlantılar eklemelisiniz.

İç bağlantılar arama motorlarına önem verilmesine yardımcı olur, fakat aynı zamanda kullanıcılara nerede olduklarını söylerler. Sitenizdeki belirli bilgileri veya sayfaları bulun.

Bağlantınızdaki bağlantı metnini açıklayıcı ve anlaşılır bir hale getirmek istiyorsunuz. İç bağlantılar için bağlantı metni, hangi sayfa ziyaretçilerinin alınacağı konusunda açık olmalı ve sitenizi daha ayrıntılı bir şekilde keşfetmeye teşvik etmelidir. Kullanıcıların dönüşüm sayfalarınızı bulmasını istiyorsanız, sitenize uygun bir şekilde bağlandığınızdan emin olun.

İç bağlantı örnekleri

Artık iç bağlantıların çok önemli nedenlerini vurguladım. Web sitelerinin, sitelerin doğru bağlantı oluşturduğu birkaç örnek göster. Örneklerim için, en sevdiğim şeylerden birkaçını temsil eden mekanlardaki siteleri analiz edeceğim: bira ve spor.

Bira örneğiyle başlayarak, Kegerator.com'dan bira demleme hakkında bir rehber :

Bu çok derin bir bilgi sayfası. Hepsinde altı tane detaylı bölüm var. Rehber sayfasını aşağı kaydırırken, bunun da canlı görüntüler ve videolar içeren iyi tasarlanmış bir sayfa olduğunu görebiliyorum:

Bu, diğer site sahiplerinin, değer sundukları için isteyerek bağlayacağı bir sayfa. Doğru süreçle, bu sayfayı linkler için tanıtmak çok başarılı olmalı.

Peki ya içsel bağlantılar? Kegerator, bu sayfaya kurulan herhangi bir bağlantıdan maksimum değeri nasıl alır? Yapmamız gereken tek şey, o önceki görüntüye bakmak ve onun içsel bir bağlantısının olduğunu görebiliyoruz:

Buradaki çapa metni, ürünün adını açıkça belirtir ve okuyucuya, tıkladıklarında neler beklemeleri gerektiğine dair net bir gösterge verir. bağlantı.

Peki sen ne biliyorsun? Bu bağlantı Kegerator'un temizleyiciyi sattığı bir sayfaya işaret ediyor:

Bu, ziyaretçileri yönlendirmek ve bir dönüşüm sayfasına eşitliği bağlamak için bir bağlantı sayfası kullanmanın mükemmel bir örneğidir.

İkinci örneğimizde, bakacağım BaseballMonkey.com'dan bir beyzbol eldiveni satın alma rehberi :

Again, bu katı, bilgilendirici bir sayfa gibi görünüyor. Aşağı doğru kaydırma yaparken, farklı türde web seçeneklerinin hızlıca görüntülerini hızlı bir şekilde gösteriyorum:

Bu, güvenli bir şekilde yüksek düzeyde bağlanabilir olarak etiketleyeceğim başka bir sayfa. Bu boyutlandırma çizelgesi gibi özellikler web yöneticilerinin bağlantı kurmasını sağlamak için kullanılabilir:

Peki, Beyzbol Maymunu iç bağlantı açısından nasıl yapıyor? Harika: Sayfanın altına doğru, bir eldiven alırken göz önünde bulundurulması gereken tüm kriterler hakkında okuyucuyu bilgilendirdikten sonra, iç bağlantılar içerir:

Yine, bu bağlantılar, sayfaları dönüştürmeyi işaret eder:

Bunlar, bazı huni ziyaretçilerine stratejik iç bağlantılar ve ürün ve hizmet sayfalarınıza bağlantı sağlayan bir bağlantı oluşturulabilir.

Harici bağlantıların güvenli hale getirilmesi, arama motoru optimizasyonunun (SEO) önemli bir parçasıdır, geri dönüşümler organik görünürlüğü artırır. Daha fazla organik trafik kazandı.

Ancak, sitenizdeki harici bağlantıları eşitlikten kaldırabilecek, arama sayfalarındaki dönüşümlü sayfaları kaldırıp doğrudan organik ziyaretçileri bu önemli sayfalara kaldırabilecek dahili bağlantıları göz ardı etmeyin.


makale, konuk yazarın ve Arama Motoru Arazi’inin değil. Personel yazarları burada listelenmiştir.


نبذة عن الكاتب

Andrew Dennis, Page One Power'da İçerik Pazarlama Uzmanıdır. Andrew, Arama Motoru Arazi’ndeki sütunuyla birlikte, SEO’yu ve Sayfa One Power blogu Linkarati’nin bağlantılarını da yazıyor. SEO'yu okumaya ya da yazamayacağınız zaman, onun en sevdiği profesyonel takımlara tezahürat ettiğini ve onu alma materyalini Idaho Üniversitesi'ni desteklediğini göreceksiniz.