التسويق الرقمي

İç tasarım eğitimi için kolejler

Günümüzde yaratıcı meslekler çok popüler hale geldi. Gençler, güçleriyle ve fiziksel yetenekleriyle değil, akıllarıyla değil, yaratıcılıkla para kazanmayı tercih ederler. Bugünlerde gençler çok ilerlemiş ve lise ortaokuluna girmeden önce gelecekteki mesleği ile ilgili fikirlerle dolu. Yaratıcı beceriler ve toplumdaki yeni eğilimlerle bağlantılı alanlarda çalışmaya başlamak, günümüz gençliğinin temel hedefidir.

Eşsizliğin ve yaratıcılığın bugün başarının en önemli araçları olduğu doğru bir bakış açısıdır. Her insan kendi yaratıcı potansiyeline sahiptir, bu nedenle, yeni bir mesleğe ya da bir kursa hakim olarak bu yetenekleri ve yetenekleri geliştirmek ister. İkincisi, bir kişiye yalnızca düşünme ve yaratıcılık alanı önermekle kalmayacak, aynı zamanda önceki nesiller tarafından hiç yapılmayan yeni ve sıradışı bir şey icat edecektir. Ayrıca, bu tür yaratıcı insanlar gelecek nesiller için temel bir başlangıç ​​noktası oluşturabilirler. Burada yeni bir yaklaşımın tazeliği büyük önem taşımaktadır.

Günümüzde birçok yeni alanın ve eğilimin olduğu bilinmektedir. Bu tür mesleklerin çoğu yaratıcı ve benzersiz bir hayal gücü, örneğin sinema, tiyatro, tiyatro, dans, resim, el sanatları, radyo jokey, ankraj, moda tasarımı, iç tasarım vb. Gerektiren son derece yaratıcıdır. Bu mesleklerin genç insanlar arasında oldukça popüler olduğu, ancak iç tasarımının benzersizliği nedeniyle tek tek seçilebileceği. Bu benzersizlik, geleceğin tasarımcılarının tüm evrenini fikirlerinin ve düşünce gücünün yaratıcı güzelliğin nesnesine dönüştürmesine olanak sağlamasıdır. Sadece en soylu insanlar bir iç mimarlık mesleğine sahip olmayı hak ediyorlar. Bir kişinin hayatındaki en değerli mülklerden biri olarak kabul edilen evini dekore etme gücünde. Bu, bir çok insanın alışmış olduğu bir yer ve tasarımcının daha öncekinden daha iyi bir hale getirme görevi.

İyi bir iç mekan tasarımcısı olmak için sektörün profesyonel taleplerini yerine getirebilmesi gerekiyor. . Böylece öğrenciler, iç mimarlık derslerine başlamış olan özel kolejlerde çalışma standartlarını eğitmelidirler. Böyle bir üniversiteye girmek için, kolejler tarafından, öğrencilerin yaratıcı analitik becerilerini, teknik çizimlerini, çizim becerilerini test etmek için yürütülen bir giriş sınavını geçmek zorundadır.

İç mimarlık kolejlerine yapılan başvurular sadece öğrenci tarafından yapılabilir. 12. sınava girdikten sonra. Kursun süresi iki ila dört yıl arasında değişebilir, seçilen kursa ve öğrencinin eğitimini almayı planladığı enstitüye bağlıdır. İç mimarlıkta profesyonel kurslar veren farklı kolejler vardır ve kendi seçiminizi yapmaya davetlisiniz. Onlar:

> Güzel Profesyonel Üniversitesi, Phagwara

> Sanat ve Tasarım Akademisi, Maharashtra

> Uluslararası Moda ve Tasarım Akademisi, Chennai

Mimarlar, örneğin evleri, ofisleri, otelleri, alışveriş merkezlerini, perakende mağazalarını, film stüdyolarını, kültür kurumlarını (müzeler, tiyatrolar, sinemalar) tasarlayanlar gibi farklı ortamlar tasarlayabilirler. eğitim kurumları (anaokulları, okullar, kolejler, enstitüler, üniversiteler), spor kurumları (stadyumlar, spor sarayları), beslenme kurumları (kantinler, kafeler, restoranlar), sağlık kurumları (hastaneler, sağlık merkezleri, önleyiciler, poliklinikler), devlet daireleri, macera noktaları, konferans salonları vb. Şüphesiz, tüm tasarımcıların iç ve dış mekânlarını süslemek için her zaman talepleri vardır.

İç tasarımdaki derecesini tamamladıktan sonra, bir öğrencinin stajyer olarak stajyerlik veya stajyer olarak çalışmaya başlaması gerekir. ev. Gelecekteki faaliyetlerde ihtiyaç duyulan bir deneyim elde etmek için kariyerlerinin başlangıcında yapılması özellikle gereklidir. Bu kesinlikle bir öğrenciye ileride kariyer yapmak için gerekli olan önemli bir ilk pratik bilgi verecektir. Bir iç tasarım öğrencisinin sahip olması gereken belirli nitelikler vardır. Burada muhtemelen isteyeceksiniz – İyi Bir İç Tasarım Yapan Nitelikler nelerdir? Bunlar şu şekildedir:

– Her gelecekteki iç mimar, müşterinin zihnini okuyabilmeli ve tasarımları müşterinin isteklerine göre yapabilmelidir. Çoğu zaman bir kişi kendi evinde ne istediğini tam olarak bilmiyor. Bu durumda, iyi bir tasarımcının, müşterinin ilgi alanlarını karşılamak için sevdiklerini ve hoşlanmadıklarını hissetme becerisine sahip olması gerekir.

– Güzel bir iç mekan tasarımcısı, tasarımdaki ve yeni gelişmelerin yanı sıra inovasyondaki en son eğilimlerle kendini güncel tutmalı. genel olarak tasarım dünyasında. Tasarım dünyasındaki ilerlemeyle ilgili yeni bilgiler edinmek için bir tasarımcı yeni tasarım evlerini ziyaret etmeli, daha deneyimli iç mimarlar ile iletişim kurmalı, tasarım web siteleri vb. İle ilgilenmelidir.

– Mükemmel bir iç mimarın çok yaratıcı ve yaratıcı olması gerekir. Her yeni proje için bazı yeni fikirler uygulayabilmesi gerektiği anlamına geliyor. Standart tasarım kurallarını takip eden birçok tasarımcılar vardır; Şüphesiz, bu tür tasarımcılar hiç fena değil, ama diğer yandan müşteriye taze ve eşsiz bir şey öneremezler. Böylece, eserleri gittikçe daha monoton hale gelir ve bir tasarımcının bir profesyonel olarak gelişimi bu aşamada durur. Ayrıca, tasarım dünyasında heyecan getiremezler. Yani, bir iç tasarımcı sadece müşterileri için değil, aynı zamanda genel olarak iç tasarımı yenilemek için de yaratıcı olmalıdır.

– Bir sonraki nokta da müşterinin çıkarları ile ilgilidir. Bir tasarımcı, tasarımı müşterinin bütçesine ve mali durumuna göre düzenleyebilmelidir. Her yeni müşteri bireysel yaklaşımını gerektirir ve istekleri her zaman maddi olanaklarıyla örtüşmez. Bu durumda, iyi bir tasarımcı, müşterisine aynı şeyi daha düşük fiyat için önermek için oldukça taktik olmalıdır.

– İyi bir iç mimar, doku ve renk kombinasyonları hakkında iyi bir fikir sahibi olmalı ve farklı bilgi birikimini geliştirmeye çalışmalıdır. iç mekanların sınıflandırılması. Ayrıca, bu ya da bu oda için hangi tasarımın uygun olabileceğini tanımlayabilmelidir.

– İç mimar tarafından yaratılan tasarımların müşteri için tatmin edici bir terimden daha fazla olması tercih edilir. Örneğin, sadece bu müşteriyle değil, aynı zamanda önceki müşterinizin evinde yapılmış harika tasarımınızı gördükten sonra muhtemelen size gelecek olanlarla daha fazla işbirliği için gereklidir. Ayrıca, bu, içinde çalıştığınız organizasyonla düzenliliğinizi sağlayacaktır.

– Bir tasarımcı, aktivitesi sırasında ortaya çıkabilecek stres ve sorunları ele alma becerisine sahip olmalıdır. Bir problemin olması, muhtemelen daha büyük problemlerin düşüncesine sarılmamalı, ama gerçek iç mimarlar, kornanın sorunlarını alıp, kontrol altında tutuyorlar ve bir problem meydana gelse bile, onu çözmeye çalışıyorlar. İç mimarların problemleri aşağıdakileri içerebilir: Müşterilerinin umarız bir şekilde istediği bir tasarım geliştirmek, hem müşterilerin hem de bina kodunun ilgilerini karşılamak, çoğu zaman zor ve yetersiz müşterilerle uğraşmak zorunda olmak, farklı projeleri aynı anda ele almak. vb.

Gördüğünüz gibi, bir iç mimarın mesleği zorluklarla doludur. Yine de, bu gerçek bir estetik zevk getiren iştir. Ayrıca, büyük bir finansal ödül getiriyor.