SEO

İçeriği Göndermeden Önce SEO İpuçları Bilinir

İşiniz için sosyal medya ile uğraşıyorsanız, muhtemelen arama motoru optimizasyonu (SEO) hakkında biraz bilgiye sahip olabilirsiniz. Bir iş kişisi olarak (bir işletme sahibi veya bir iş adamı olsun) başarılı olmak için bir içerik pazarlama stratejisinin önemini anlarsınız. SEO ile ilgili size yardımcı olacak belli hileler var.

SEO'nun kritik doğası

İçeriğinizi mümkün olan en etkili biçimde optimize etme yeteneğiniz, gerçekten işletmenizin başarısı için kritik olabilir. İçeriğinizi optimize ettiğiniz işiniz için neden bu kadar önemli olduğunu bilmiyorsanız, içeriğiniz arama motorları için optimize edilmemişse, arama motorlarının sayfalarındaki sıralamalarınız düşük ve arama yapan kişiler olduğunu unutmayın. ne yaptıysan seni bulamazsın. Gerçek şu ki, insanlar sayfanın üst kısmında olanı seçmeye eğilimli ve çok azı listeyi incelemek için sabrına sahip (veya sonraki sayfalara kesinlikle değil).

Bazı SEO hileleriyle iş müthiş. Her durumda, kesinlikle denemeye değerler.

  • İçeriğinizi kısa segmentlerde sunun ve kolayca aranarak paylaşın: İçeriğinizi yazarken, bunu arama motorları düşünülerek yapmanız çok önemlidir. Zihninizde her zaman olması gereken şey, içeriğinizi kısa kesimler haline getirebilmeniz (tek başına ya da aynı anda daha büyük bir parçanın parçası olabilir). Tabii ki, içeriğiniz arama dostu, kolayca sindirilebilir ve kolayca aynı anda paylaşılmalıdır. Hedef kitlenizin üyelerinin ihtiyaçlarını karşılayan içerik yazmanız önemlidir. Onlar hakkında senin hakkında olduğundan daha fazla olmalı. WIIFM kavramına sahip olmalısınız? (İçimdeki Neler Var?) Içeriğini her yazarken aklınızda tutun. Bunun anlamı, ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmadan diğer kişinin sorunlarını çözebilmeniz gerekir. Elbette, elbette, ihtiyaçlarınıza da uyulacaktır.
  • İçeriğinizi iki farklı yönde odaklayın: Şüphesiz, ilk sorumluluk hedef kitlenizin üyeleriyle akılda kalıcı bir şekilde yazmaktır. Muhtemelen farkında olduğunuz gibi, bu insanlarla duygusal / insan seviyesinde bağlantı kurmalıdır. Bunu yapamazsan, diğeriyle gerçek bir şekilde ilişki kuramaz ve büyüyemezsin. Şimdi ilk yönden neden bu kadar önemli olduğunu tespit ettik, ikinci yönde düşünme zamanı geldi. Yazılarınızı örümceklere odaklamaktır. Örümcek, "örümcek" teriminin ne anlama geldiğinden emin değilseniz, içeriği sayfalarının yüksek sıralamaya (diğer sayfalardan daha yüksek) ilişkin ipuçlarını bulmak için web'de arama yapan robotlar olduğuna karar vermeyin. İkinci odak da ilk odak kadar önemlidir, çünkü örümcekler olmadan içeriğiniz fark edilmeyecektir. Elbette, nihai hedefiniz, insanlar için, paylaştıklarınızı fark etmeleri ve okuduklarına dayanarak sizinle bir ilişki kurmaları içindir. Bununla birlikte, örümcekler arama motorlarının sayfalarının üstünde sıralamaya değer görünmüyorsa, içeriğe erişemezler. Bu basit bir konsepttir. Örümceklerin çalışması konsepti, yayınınızın ne sıklıkta yayınlandığına, içeriğinizin ilginç bir hal aldığına, başlıklarınızın gücüne, içeriğinizin yapısının ne kadar katı olduğuna, bağlantınızın kalitesinin ve nişanlandıktan ne kadar etkilendiğine dikkat etmeleridir. Hedef kitleniz sizinle. Örümcekler, içeriğinizi web'deki diğer içeriğe kıyaslamak için oluşturulmuştur (elbette benzer bir konuda). Örümcekler insan değildir, ancak bazı şeyleri yargılamak mümkün olduğunda bazı kısıtlamalar vardır.
  • Denetim aracını deneyin (ancak araştırmayı yaparak ne kadar çok şey yapabileceğinizi ve ne kadar çok şey yapabileceğinizi belirleyin) yapamazsınız): Bir SEO denetim aracının çalışması, anahtar kelimelerinizden veya anahtar cümlelerden birini araca girmeniz ve daha sonra o anahtar kelime veya anahtar cümlecik bir derece (kötü veya iyi) almanızdır. İçeriğinizle daha fazla uğraşamadan önce bükülmesi gereken şeyleri çimdiklemeniz için bir rehber olması yeterlidir. Bir arama yaparak denetim araçlarının bir listesini bulabilirsiniz. Belirli bir işiniz için en etkili şekilde hangi aracın çalışacağını belirleyebilmeniz için her birine iyi bir göz atmanız gerekir.

نتيجة

Burada sahip olduğunuz ipuçlarını uygulayarak işiniz için gerçekten fark yaratma potansiyeline sahipsiniz. Sabit hedeflerinizden biri olan web sitenize daha fazla trafik çekmenize yardımcı olabilirler. Kesinlikle, kaybedecek bir şeyin ve muhtemelen kazanmak için çok şeyin var. Şüphesiz yaptığınız en kaliteli içeriği üretmediğiniz takdirde bu ipuçlarından hiçbiri etkili olmayacaktır.