SEO

İçeriğinizi görme engelliler için daha erişilebilir hale getirme

Küresel olarak, yaklaşık 1,3 milyar insanın bir mesafe veya yakın görme bozukluğu ile yaşadığı tahmin ediliyor. Geçmişte, görme bozukluğu, çevrimiçi ekran deneyimini engellemiş olabilir, ancak günümüzün teknolojik gelişmeleri sayesinde, neredeyse herkes çevrimiçi olarak atlayabilir ve en son haberleri, yeni restoran incelemelerini ya da bir sonraki tatil beldesini arayabilir.

işletmeler ve pazarlamacılar herkesin erişebileceği çevrimiçi içerik geliştirir ve herkes kapsayıcı pazarlamanın arkasındaki büyük fikirdir. Bu pazarlama biçimi, cinsiyet, ırk, dil, gelir, cinsellik, yaş, din, etnik köken ve yetenek gibi faktörleri göz önünde bulundurur, pazarlamacıların artık tek bir markanın hayatın her kesiminden gelen müşteriler için tasarlandığını düşünerek ilerleyemeyeceğini kabul eder. Aksine, pazarlamacıların kişilikleri, eksantrikliklerini ve gerekli konaklama yerlerini göz önünde bulundurarak bireylerle akıllıca etkileşime girmeleri gerekir.

Kapsayıcı pazarlamanın bir parçası, çevrimiçi medyanızı müşterileriniz ve görme engelli müşterileriniz için daha erişilebilir hale getirmektir. Organik arama varlığınızın erişilebilirliğini en üst düzeye çıkararak, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi, başka türlü kullanılmayan bir potansiyel tüketici pazarına sunabilirsiniz. Ve hadi ama, yapılacak en doğru şey bu.

Çevrimiçi arama motorları sihirli bir değnek sallamıyor ve resimlerinizi ve videolarınızı erişilebilir hale getirmiyor, ancak içerik geliştirmenize ve çevrimiçi olarak kolayca birleştirebileceğiniz birkaç şey var. Herkesin ekranda ne olduğunu anladığından emin olmak için إعلان rutini. Tüm pazarlama malzemelerinizi mümkün olduğunca erişilebilir hale getirmek için erişilebilirlik denetleyicisi gibi uygulamalarda da kullanabilirsiniz.

Güçlü alt metin açıklamaları kullanarak resimlerinizi optimize edin

Alternatif metin (alt metin), metin dışı -text içerik çevrimiçi, örneğin görüntüler, grafikler, Infographics ve benzeri. Eksiksiz metin açıklamaları, internetin görme yetersizliği olanlara erişimini arttırır. Bir ekran okuyucu bir web sayfasındaki görüntülerle karşılaştığında, görüntünün içeriği ve / veya işlevinin kullanıcı tarafından anlaşılmasını sağlayan yüksek metinleri okur.

Erişilebilirliğin ötesinde, alt metin de SEO sıralamanızı verir. Bing ve Google gibi arama motorlarına belirli web sayfalarındakiler hakkında daha fazla bilgi sağlayarak iyi bir destek. Web tarayıcıları ne kadar fazla bilgi tarayabiliyor ve anlayabiliyorsa, SERP'lerde (arama motoru sonuç sayfalarında) ilgili olarak sıralamada o kadar iyi şansınız vardır.

Sonuçta, web tarayıcıları (ve ekran okuyucular) bir görüntüyü analiz edemez ve belirleyemez. değer, sadece metni anlayabilirler. Bu nedenle, bu metin görüntüyü veya medyayı daha doğru bir şekilde tanımladı. Aksi halde, hiç yokmuş gibi.

İyi bir alt metin açıklaması yazmak için birkaç ipucu:

 • Doğru olun ve görüntünün içeriğini ve işlevini sunun. Özlü. Genel olarak, birkaç kelimeden daha fazlasına ihtiyaç duyulmaz.
 • Artıklıklardan kaçının, çevreleyen metinde zaten mevcut olan bilgileri vermeyin.
 • Alt metninizde “…” veya “…” ifadelerini kullanmayın.
 • Görüntü yalnızca metin olduğunda, görüntü içindeki metin alt metin olarak işlev görebilir.
 • Görüntü işlevselse, örneğin, görüntü başka bir öğenin bağlantısıdır, text.

Dost URL'leri, resim başlıklarını ve dosya adlarını optimize edin ve oluşturun

Dosya adınız arama motorlarına ve ekran okuyucularına görüntünün ne olduğunu ve alakalı olup olmadığını anlamalarına yardımcı olacaktır. Görüntüyü CMS’nize yüklemeden önce, dosya adının basit olduğundan ve medyanın konusunu açıkladığından emin olun ve uygunsa hedef anahtar kelimeleri ekleme fırsatı olarak kullanın.

İşte iki dosya adı örneği: biri daha anlaşılır mı?

orange-rainboots-children-toddlers.jpg

IMG22402A.JPG

Davamı dinliyorum.

URL’ler ve resim başlıkları ile aynı fikirde. Bunları yalnızca içermekle kalmayacak, aynı zamanda görüntüyü doğru şekilde tanımlayan ve doğru şekilde tanımlayan iyi yazılar yazın. Sadece yardımcı olabilir!

Resimler / medya için şema biçimlendirme verisini kullan

Şema İşaretlemesi verileri daha iyi arama sonuçları sağlamak için Bing, Google vb. Tarafından kullanılır. Bir tür HTML kodlaması veya yapılandırılmış veri işaretlemesi, arama motorlarına ek bağlam sağlar ve özellikli snippet olarak yüksek sesle okunabilen bilgi bölmesini geliştirir.

Şema hemen hemen her şeyi işaretlemek için kullanılabilir. Bing ve diğer önde gelen arama motorları tarafından kullanılır. Yapısal veri işaretlemeleri kullanarak, arama motorları arama sonuçlarını nasıl gösterebileceklerini değiştirerek, bir web sayfasındaki içerikleri daha iyi okuyabilirler.

Video pazarlamasına erişilebilirlik ilkelerini aktarma, PowerPoints ve PDF'leri taşıma

Video pazarlamanın kullanımı devam ettikçe yükselin, görme engelliler için daha uygun hale getirmek için bu erişilebilirlik ipuçlarını göz önünde bulundurun:

 • Sayfada doğru video transkriptleri oluşturun ve sunun
 • Video içeriği için hem açık hem de kapalı altyazıları kullanarak etkileşimi artırın. Not: Kapalı başlıklar için eklenmiş metin kutucuğu arama motorları tarafından okunabilir.

PowerPoints ve PDF dokümanları için:

 • Görüntülerde olduğu gibi, arama dostu dosya adları oluşturun ve başlıklarınızı anahtar kelimelerle optimize edin.
 • Belge veya PowerPoint içindeki resimler ve grafikler için etiketler
 • Açıklama alanını tamamlayın – bu, arama sonuçlarında meta açıklamalar olarak işlev görür.
 • Şirket adınızı yazar alanına ekleyin.
 • Adobe Acrobat'ta orada ek meta veri alanlarıdır, bunları tamamladığınızdan emin olun.
 • Başkalarının içeriğinize bağlantılarını düzenlemesini ve eklemesini zorlaştırmak için belgelerinizi yazın.
 • Belgeye dahili olarak bağlantı verin ve hedef anahtar kelimelerinizle geri bağlantı ekleyin.
 • 19659016] Modern pazarlama erişilebilir pazarlamadır

  Kapsayıcı pazarlama, görme engelliler de dahil olmak üzere, herkesin daha fazla temsil edebileceği bilgi ve içerik yaratmakla ilgilidir. Yukarıda açıklanan önlemlere uymak, içeriğinizi evrensel olarak daha erişilebilir hale getirmenize ve yalnızca içeriğin kalitesini değil, kullanıcı deneyimini de geliştirmenize yardımcı olacaktır.


  Bu makalede dile getirilen görüşler konuk yazarın görüşleridir ve mutlaka Search Engine Land değildir. . Personel yazarları burada listelenmiştir.


  نبذة عن الكاتب

  Christi Olson, Seattle, Washington’da Microsoft’ta bir Arama Evangelistidir. On yıldan fazla bir süredir Christi, SEM'in öğrencisi ve uygulayıcısı olmuştur. Microsoft’taki Bing Ads ekibine katılmadan önce Christi, hem şirket içi hem de Point It, Expedia, Harry ve David ve Microsoft’taki ajanslarda (MSN, Bing, Windows) pazarlama alanında çalıştı. Arama ve dijital pazarlama hakkında meraklı görünmüyorsa, kocasıyla ACUO crossfit'te bulunabilir ve PacificNW'de yarışlar düzenleyerek, bira üretip mükemmel birayı bulmaya çalışırken ve iki schnauz ve puguyla bir sürü yürüyüşe çıkar. 19659043]