SEO

İçeriğinizi Marka ile Geliştirmek için SEO'nuzu Ayarlama

Marka ve işletmeniz başarılı olmak için en kaliteli içeriği yazmak mutlak bir olmalıdır . Elbette, yazı içeriğine sadece içerik yazmaktan çok daha fazlası var! Konulara ulaşmak için araştırmalar yapar ve fikirleri bulduktan sonra, güvenilir kaynaklarınızın konunuzu desteklemesi için öğrenmeniz gerekir. Yazdıktan ve paylaştıktan sonra, içeriğinizi, arama motorlarında yüksek bir sıralamaya sahip olacak şekilde optimize etmeniz gerekir. Tüm bunlar, başka insanlar sizi arama yaparken bulabilmeleri için.

Başka insanların, ne yaptığınızı ve satın aldığınızı fark etmelerini sağlayın

En yüksek kalitede içerik yayınlamıyorsanız ve bu durum Arama motorları, sizi hiçbir yere götürmez. Bu kadar basit. Yazma, optimizasyondan daha kolay görünebilir. Ancak, umarız size harika sonuçlar getirecek olan arama motoru optimizasyonu (SEO) kısmına yapabileceğiniz bazı kolay ayarlamalar vardır.

Yazılışı başlatın

Eğer içerik yazıyorsanız İçeriği kendiniz ya da sizin için başka biri var mı?) en kaliteli değil, sizi çok uzaklara götürmez. Bu 1 numaralı gereksinimdir. İçeriğiniz hata içeriyorsa, yanlışsa veya iyi ifade edilmiyorsa, okuyucunun bu engellerin tümü tarafından dikkatini dağıtması ve söylemeye çalıştığınız şeylere dikkat edemeyeceğidir. İçeriğinizin herhangi bir engel içermediğinden emin olmanız gerekir. Arama motorlarına gelince, içeriğinizin kaliteli olarak tanınması önemlidir. Arama motorlarının, iyi yazma ve kötü arasındaki farkı anlamak için yeterince karmaşık olduğu bir gerginlik gibi görünüyor. Bununla birlikte, arama motorlarının bunu başarabilmesinin yolları vardır.

 • Davranış analizi: Gerçek şu ki, arama motorları bazı insan davranışlarını sezgisel olarak anlama becerisine sahipler. Örneğin, arama motorları hemen çıkma oranlarını ve okuyucuların herhangi bir sayfada geçirdikleri süreyi anlar. Bundan çok şey çıkarılabilir. Hemen çıkma oranı, belirli bir sayfaya ulaşan kullanıcıların miktarı (veya yüzdesi) ancak daha sonra bu sayfayı ek bir etkileşim olmaksızın hızla terk eder. Arama motorunun burada odaklandığı diğer faktör, bir kişinin belirli bir sayfada ne kadar zaman harcadığıdır. Bütün bunlar arama motorları için hesaplanabilir.

 • SEO yönergelerine uygunluk: Gerçek şu ki kurallara uymak çok önemlidir. Yönergeleri takip etmezseniz, arama motorları bilecek ve sizin için iyi olmayacaktır. Öte yandan, kurallara uyuyorsanız, başkaları tarafından kolayca bulunacaksınız ve arama botları web sitenizi dizine ekleyebilecek. Bu şekilde, hedef kitle üyeleriniz sizi kolayca ve çabuk bulacaklardır. Kurallara uymadığınız için kesinlikle cezalandırılmak istemezsiniz.

 • İncelemelere dikkat ediliyor: Gerçek şu ki, insanlar içeriğinizi inceliyor. Sadece makinelerin işi yaptığını varsaymak doğru değil. Arama motorları, insan yorumlarını vermek için bu insanlara güvenir. İçeriği yazarken, bunu değerli ve başkalarına eğitici olacağını düşündüğünüz şekilde yazmanız önemlidir.

Ardından, içeriğinizi optimize edin

İçeriği iyi yazmak için yeterli değil. Ayrıca, gerçek sonuçları elde edebilmeniz için bu içeriği optimize etmeniz gerekir. Bir arama motoru gibi düşünmelisin. Bunu yapabiliyorsanız, elde ettiğiniz sonuçlar büyük olasılıkla gerçekten iyi olacaktır. İçeriğiniz söz konusu olduğunda, aşağıdaki unsurları dikkate almak isteyeceksiniz:

 • Stratejik olarak anahtar kelimeleri veya anahtar kelimeleri içeren ilgi çekici bir başlık
 • Paragraf başlıkları etkili anahtar kelimeler veya anahtar sözcüklerle
 • Makale başlığı arasındaki bağlantı ve teaser (açılış) paragrafı
 • Başlıklar ve alt başlıklar uygun başlık seviyelerine sahip
 • En önemli anahtar kelime veya anahtar kelime içeren bir meta etiketi
 • Grafik görüntüleri dahil edin: İçeriğinizin yerleşmiş olduğu bilinen bir gerçektir. iyi yazılmış olmalı. Ancak, görsel olan birçok insan olduğunu düşünmek önemlidir. Bu, görüntülere çok olumlu tepki verdikleri anlamına gelir. Grafik görüntüler, yazılı içeriğinizi geliştirmenin uzun bir yolunu bulacak. Bu noktaya kadar içeriğiniz yalnızca kelimeler içeriyorsa ve trafiğiniz çok açıksa, bir grafik öğesi eklemeyi düşünmenin tam zamanı. Elde ettiğiniz olumlu sonuçlara şaşırabilirsiniz.

 • Etkili backlinkler kullanın: Linkler içeriğiniz için önemlidir ve her zaman önemli olacaktır. Bir backlink, hedef kitle üyelerinizin sizinle etkileşimde bulunabilmesinin birkaç yolundan biridir. Her şey sizin kurduğunuz ilişki ile ilgilidir. Tabii ki, bağlantılarınızın güvenilir olması gerektiğini söylemeden gidiyor. İyi çalışması gerekir, böylece diğer kişi bağlantınıza tıklandığında doğru yere gelir.

 • İçeriğinizin sosyal bir öğe içerdiğinden emin olun: İçeriğinizdeki diğer herkese (sizinle ve birbirinizle) etkileşim kurabilmeniz ve değerli içeriğinizi paylaşabilmeniz için içeriğinize sosyal düğmeler eklemek kesinlikle isteyeceksiniz. Sosyal medya, işinizin temel unsurlarından biridir. Her zaman yaptığınız her şeyde sosyal unsuru dahil etmeyi unutmayın.

 • İnsanlara bir tartışma başlatma fırsatı verin: Bir yorum bölümü son derece önemlidir. Başkalarına düşüncelerini ve fikirlerini paylaşma fırsatı vermek istersiniz. Çok ilginç fikirler ve gelişmeler, canlı tartışmalardan geldi. Elbette, bazı olumsuz yorumların da potansiyeli için hazırlıklı olmalısınız. Büyümeniz için olumlu yorumlar kadar önemlidir (daha önemli değilse).

 • Stratejik olarak yerleştirilmiş bir harekete geçirici mesaja (CTA) sahip olduğunuzdan emin olun: Sadece bir CTA markanızın başarısı için kritik değil, aynı zamanda bu CTA'yı (veya birden fazla CTA) yerleştirdiğinizde de önemli. Çarpıcı CTA'nızı en iyi şekilde yapacak ve en kolay görülebileceği bir yere yerleştirmek istersiniz. Doğru şekilde yaparsanız, CTA'nız size daha fazla trafik getirmeli ve markanız hakkında daha fazla vızıltı üretmelidir.

نتيجة

En kaliteli içerik ve etkili SEO'nun evliliği çok önemlidir. Bir diğeri olmadan sahip olmak, ikisi kadar etkili değil. İçeriğinizin başkaları için değerli olması gerekiyor ve optimizasyon çabalarınız fark edilmenize olanak tanıyor, böylece diğer insanlar sizin için neler yapabileceğinizi ve bundan yararlanabiliyorlar. Etkin içeriği optimize etmeden harika içerikler yazmak, çölde bir kumarhane inşa etmek gibidir. İnanılmaz ama kimse bunu bilmiyor. SEO asla bir zamandan sonra olmamalı. Bu bir zorunluluk değil, bir lüks.