التسويق الرقمي

İçerik Pazarlaması Markanızı Oluşturmaya Nasıl Yardım Ediyor?

İçerik pazarlama çalışmalarınız için hedefler:

Yeni ziyaretçi çek

Daha fazla potansiyel müşteri oluştur

E-posta listenizi büyütün

Uzman bir itibar geliştirin

Marka bilinirliği oluşturun

Markanızı Oluşturmanın Etkili İçerik Pazarlama Stratejileri

İçerik Pazarlaması

# 1. Kitlenizi tanımlayın

Kitlenizi anlamak, herhangi bir pazarlama stratejisi oluşturmanın ilk adımıdır. Ürününüzü isteyen ve ihtiyacı olan kitleye sahip olmadan, ürününüz / hizmetiniz için herhangi bir müşteriniz olmazdı. Hedef kitlenizin demografisi, içeriğinizin nasıl yapılandırılacağına ve ilgi alanlarının ve değerlerinin ne işe yaracağına karar verir. Hedef kitlenizin zaman geçirdiği web sitelerini ve bu kitle ile ilgili içerikler oluşturabilmenizi sağlayan web sitelerini tanımlamak için zaman ayırmalısınız. Kitleniz, videoları daha çok görüntü içeren sayfalarla etkileşiyorsa, videoyu marka bilinirlik stratejinizin bir parçası haline getirin.

Örneğin, şirketiniz sağlık uzmanları için uygulamalar oluşturuyorsa, kitleniz öncelikle doktor ve doktordur. Bu durumda, içeriğinizi doktorlara hitap edecek şekilde özelleştirmeli ve onlara harika bir deneyim sunmayı taahhüt ettiğinizi göstermelisiniz.

# 2. Şirketin blog'unu marka bilinirliği için bir araç olarak kullanın

Şirketinizin blogunda marka oluşturmanıza yardımcı olacak birkaç ipucu var.

Rakiplerinden farklı olmak için benzersiz içerikler üretmelisiniz. İnsanlar her zaman yeni içerik ararlar. Tekrarlanan bilgileri rakipleriniz olarak gönderirseniz, piyasada öne çıkmanıza yardımcı olmaz. Ayrıca, içerikte sağlanan bilgilerin müşterinizin beklentilerine uygun olduğundan emin olun. Endüstrinizle ilgili konularda yeni bakış açıları yakalamak, markanızı yaratıcı ve yetkili biri olarak belirlemenize yardımcı olabilir. Çalışma alanınızda uygulanan yaklaşan teknolojilere odaklanın ve bu içeriklere dayanarak blog yazmayı deneyin. Ayrıca, kitlenize şirketinize bir bakış açısı sunan konularda da yazmalısınız. Örneğin, ürünlerinizin öyküsünü, kullanıcılara nasıl fayda sağladığını vb. Hakkında blog yazabilirsiniz.

Hangi konuların iyi işlediğini görmek için rakiplerinizin blog gönderisine sık sık göz gezdirin. Rakiplerinizin müşterilerle bağlantı kurmasına yardımcı olan genel fikirlerinizi içeriğinize hızlı bir şekilde yeniden işleyebilirsiniz. Rakibiniz videoları sık sık içeren blogları yayınlıyorsa, maksimum erişim elde etmek için videonun veya web seminerinin haftalık olarak yayınlanmasını da düşünebilirsiniz.

# 3. İçeriğinizi çeşitli kanallarda Optimize Edin ve Tanıtın

Web sayfanızdaki içeriği optimize ederken, aşağıdakileri göz önünde bulundurun:

İçeriği alakalı anahtar kelimelerle optimize edin. Arama motoru sonuç sayfalarında sıralanacak en önemli anahtar kelimeleri işaretleyin veya kalınlaştırın.

Göz alıcı bir başlık oluşturun. Başlık etiketleri sağlayın – H1, H2 ve Meta etiketleri.

Hikayelerinizi fotoğraflarla artırın. Okumayı kolaylaştırmak için mermilere güvenin.

Arama motorlarının (çevrimiçi tarayıcılar) içeriğinizi daha kolay bulmasını sağlamak için başlıklar ve alt yazılar oluşturun.

Ürününüzün kısa bir tanımını sağlayın. Makaleniz için bir by-line yazınız.

Sosyal medya platformları: Facebook, LinkedIn, Twitter ve Google+, marka oluşturma içeriğinizi tanıtmanın ve geniş bir kitleye ulaşmanın harika bir yoludur. Sosyal medya platformları içerik pazarlaması için mükemmeldir, çünkü takipçilerinizle paylaştığınız bilgiler yalnızca onlara değil, arkadaşlarına da erişebilir. Göndererek, içeriğinizin kapılarını sadece hedef kitlenizin ötesine geçecek şekilde açıyorsunuz.

Önde gelen web sitelerine konuk gönderimi: Forbes ya da Girişimci gibi önemli sitelere yapılan ziyaretçi trafiğinizi artırıyor.

E-posta Bültenleri Gönder: Gönder Müşterilerinize düzenli olarak e-posta bültenleri, şirketinizi müşterinin zihninde ön planda tutmanın en iyi yollarından biridir.

# 4. Analitiğe dikkat edin

Google Analytics, içeriğinizin çevrimiçi ortamda nasıl işlediği hakkında bir ton veriyi anlamak için harika bir platformdur. Farklı pazarlama stratejilerinizin sonuçlarını analiz etmek, hangi tekniklerin çalıştığını ve pazarlama stratejinizi geliştiremediğinizi anlamış olmanızı sağlayacaktır. Hangi içeriğin size en çok trafik getirdiğini ve hangi kanallardan geçtiğini analiz edebilirsiniz. Müşterilerinizin sitenize girdiği yerlerin haritasını gözlemleyin ve hatta kullanıcıların sitenizde neyi tıkladığını öğrenin. Hangi tür içeriklerin hedefleriniz için en değerli olduğunu belirlemek ve yeni konuları seçmek için veriye dayalı bir yaklaşım benimsemek için bu bilgileri kullanın.

Pazarlama, harika içerikler olmadan mümkün değildir. Değerli ve alakalı içerikler oluşturun, açık bir şekilde tanımlanmış bir kitleyi çekin ve karlı müşteri hareketini artırın.