SEO

İçerik şüphecileri çağında bağlantı kurma

Google, yirmi yıl önce sahneye çıktığında, AltaVista, Infoseek ve Lycos gibi popüler arama motorlarını iki temel nedenden ötürü hızlı bir şekilde dışladı.

İlk olarak, çoğu arama hizmeti, ölümcül olduğunu kanıtlayacak şekilde yakalandı. fad: Ana sayfalarını internet için bir “portal” haline getirirken, mümkün olan en iyi arama deneyimini sağlamadaki temel işlevlerini ihmal ederek. İkincisi ve belki de daha önemlisi, Google, web sayfalarının kalitesini PageRank algoritması aracılığıyla değerlendirmenin güçlü bir yolu olarak bağlantıları kullanmanın öncülüğünü yaptı.

Fikir hem zarif hem de nispeten basitti: bağlantılar akademik alıntılara çok benziyordu. literatür – bir web sayfasının yazarının başka bir web sayfasını onaylaması veya “oylama” için bir yolu olması. Bir sayfaya işaret eden birçok bağlantı, bir sayfanın, kendisine işaret eden birkaç bağlantı içeren bir sayfadan daha yüksek kalitede olduğunu ileri sürdü. Yetkili sayfaların bağlantıları daha da iyiydi. PageRank'i kullanarak, Google'ın aramaları rakiplerinden çok daha iyi olduğunu kanıtladı. Hızlı bir şekilde onları sudan çıkardı.

SEO'lar hızla Google'a odaklanmaları gerektiğini fark ettiler ve bağlantı kurma aracı arama motoru optimizasyonunun önemli bir bileşeni haline geldi. . İlk günlerde, bağlantı kurucuları diğer site sahiplerine sitelerine bağlantı vermelerini istediler ve bu talepler, özellikle karşılığında karşılıklı bir bağlantı sunulduğunda yaygın olarak kabul edildi.

Bugün, bağlantı kurma SEO'nun çabalarının önemli bir parçası olmaya devam ediyor. Optimum arama motoru görünürlüğü elde etmek. Ancak sahte haberler çağında, en yüksek kalitede web sitelerinde neler yapılabileceğini ve yapamayacağını belirleyen içerik şüphecileri ve şirket politikaları, bağlantı kurma çok daha zor bir görev haline geldi.

Lisa Barone, dijital ajansı Overit'te CMO , yıllardır süreç hakkında bağlantılar kuruyor ve yazıyor. Bu günlerde, onun temel vurgusu sosyal medyada çok fazla yer almakla kalmıyor, öne çıkan içerikler oluşturmaya, bağlantıyı kurmaya ve sonuçta bir müşterinin işine geri dönmeye yönlendiriyor. O, önümüzdeki ay New York'taki SMX East konferansımızda içerik tabanlı bir bağlantı oluşturma planı oluşturma sürecini paylaşacak.

Lisa, sürecini dört temel parçaya sahip olarak açıklıyor:

içerik. “Hiçbirimiz, someone umut’la içerik oluşturmak için hiçbir kaynağımız yok. “Umut” ile içerik oluşturma zamanımız da yok, bu da işletmeye ölçülebilir bir geri dönüş sağlıyor. İçerik temaları ve içerik türlerine yönelik fırsatları örneklerle tanımlamak için iş hedeflerini kullanmanız gerekir. ”

Temel konu temalarını tanımlamak (ve üzerinde takıntı yapmak) “İçerik için hedeflerimizi anlamak, yerleştireceğimiz içerik için temaları çıkarmamızı sağlıyor. Hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacak içeriğe öncelik verirken, kitlelerle de rezonans göstermeliyiz. Anahtar kelime araştırma araçları, kullanıcı ilgisine ve iş gereksinimlerine nasıl uyum sağladıklarına göre konuları tanımlamaya ve segmentlere ayırmaya yardımcı olabilir. Bu, içerik / link oluşturma çabalarımızı hedefler ve anahtar kelimeler etrafında yönlendirmek için veri destekli bir strateji oluşturmamıza olanak tanır. ”

Ev sahibi içerik boşlukları aramak. “Daha büyük bağlantı fırsatları üzerinde bir içerik boşluğu analizi yapmak, sitenin hangi içeriğe sahip olduğunu, neyin işe yaradığını, nelerin eksik olduğunu ve mevcut çabalara dayanarak nerede oluşturabileceğinizi belirlemenizi sağlar. Bu, içeriğinizin dikkat etmeniz gereken ana siteyi göstererek içeriğinizin yerleşmesine yardımcı olurken, içeriğinizi daha spesifik olarak paylaşımlar ve dönüşümler için de hedeflemenize yardımcı olur. ”

Bağlanabilir içerik oluşturma . “İçeriğin yerleştirilmesi bir şeydir; İnsanların paylaşmak istediği bir şey yaratmak başka bir şey. Başarılı olmak için, oluşturduğunuz içerik bağlantılara değmeli ve yayılmaya ayarlanmış olmalıdır. Bağlanabilir içerik, güçlü bir kanca, orijinal araştırma, etkileyici görseller (videolar, çizelgeler, Infographics, memeler) ve [that] gibi öğelerin işlendiği içerikler içeriyor.

Günümüzde bağlantı kurma, yalnızca güvenliğin sağlanmasının ötesine geçiyor. arama motoru sıralamasını etkilemek için bağlantı. Kapsamlı bir bağlantı oluşturma planı, içerik oluşturma / bağlantı kurma sürecini iş hedefleriyle eşleştirmeyi, paylaşılması en olası içerik varlıklarını tasarlamayı ve satışa dönüşme olasılığı yüksek olan sosyal yardım çabalarına odaklanmayı gerektirir.

Lisa ve sahadaki diğer uzmanlardan daha fazla öğrenmeye ilgi duyuyorsanız, 23-25 ​​Ekim 2018'de New York'taki SMX East konferansımıza katıldığınızdan emin olun.


نبذة عن الكاتب