التسويق الرقمي

İletişim Aracı Olarak Reklamcılık

Reklam, halkla kitlesel bir iletişim biçimidir. Genellikle tek taraflıdır, yani şirketten ürünün alıcı / potansiyel kullanıcısına. Bu, potansiyel müşterileri belirli bir marka ürün / hizmetten daha fazla almaya veya tüketmeye ikna etmeye çalışan bir iletişim biçimidir. Bovee tarafından doğru şekilde tanımlandığı şekliyle "Reklamcılık, genellikle çeşitli medya aracılığıyla belirlenen sponsorlar tarafından ürün, hizmet veya fikirlerle ilgili olarak genellikle ödenen ve genellikle ikna edici olan bilgilerin kişisel olmayan iletişimi"

Önemli bir iletişim aracı olan reklamcılık, ticari eşyaları ve hizmetleri teşvik etmek için AIDS, sigara içmeyin ve sürmeyin, Polio, Su, elektrik, hayvan ve ağaçları vb. gibi ticari olmayan meseleler hakkında halkı bilgilendirmek, eğitmek ve motive etmek için de kullanılabilir " kamu menfaatine girdiğinde varlığını haklı kılıyor – sadece ticari amaçlarla kullanılması çok daha güçlü bir araç. " – David Ogilvy'nin Howard Gossage'a atfedildi.

Reklamcılık, tüketici tarafından kabul edilen kalite farkına dayalı benzer ürünlerden ayırt edilebilen ürünlerden en etkilidir. Tom Egelhoff, إعلانı, şirket resmi, isim markaları, bir ürün yerine reklam hizmeti, iş yerinde reklamcılık, co-op reklamcılık ve kamu hizmeti reklamı olmak üzere 6 türde reklam sınıflandırdı. TV, Radyo, Sinema, Dergi, Dergi, Gazete, Video Oyunu, İnternet, Billboard, Transit Kartlar, Sandwich Board, Skywriting mesajı iletmek için kullanılan farklı ortamlardır. Şirketler, metodu maliyet, bütçe, hedef kitleye ve yanıtlarına göre seçerler. Bununla birlikte, ağızdan reklam / kişisel öneriler, minimum maliyetle iyi poz verebilen ücretsiz bir reklam biçimidir.

Çeşitli yeni reklam biçimleri hızla büyümektedir. Bunlardan biri Sosyal Ağ Reklamları. Pazarlama mesajları sunmak ve müşterileri çekmek için sosyal paylaşım sitelerine odaklanan ve internet / World Wide Web'in kullanımıyla çevrimiçi bir reklam. Diğeri E-Mail reklamcılıktır; E-Mail Marketing, genellikle spam'den ayırt etmek için "e-posta ile reklam seçme" olarak bilinir. İnternet reklamverenleri tarafından ele alınması gereken en önemli konulardan biri olan "güvenilirlik" in inanıyorum, herkes "gizlilik" konusunu kritik bir konu olarak görüyor ancak inanılırlık, web sitesi karlılığı için çok daha fazla olanak tanıyacak veya devre dışı bırakılacak. bir web varlığı ve marka bilgisine sahip olmadığı sürece tüketicilerin büyük bir şirket, küçük bir şirket, dürüst bir şirket veya tek bir sahtekâr olup olmadığını bilmelerinin hiçbir yolu yoktur.Kişisel verilerimin ihlal edildiği konusunda endişe edebilirim gizliliğime rağmen, ilgilendiğim kişi veya şirketin saygın olup olmadığı konusunda çok daha fazla endişe duyuyorum iddialarına inanabilir miyim? Malla ilgili bir sorun olursa başvurabilir miyim? Güvenilirlik artık değil Kesinlikle bir tuğla-ve-morter sorunu.Ben o işi İnternette yürüttüğümde, kendi işyerine göre birine karar veremiyorum.Bir el tutamayacağım ve doğruluğunu değerlendirmek için gözlerine bakamıyorum Güvenilirlik büyük sorun. " – Jef Richard.

Bir mesajın etkili olabilmesi için kısa, basit, keskin ve emilimi kolay tutun. Ürün / hizmet teklifini, reklamcılık yoluyla anlamlı müşteri yararına çevirmek ve farkındalık yaratmak ve yanıt üretmek önemlidir. UNUTMAYIN: – AIDA MODELİ-ARTIK, İLGİ, ARAZİ VE EYLEM.

Modern senaryoda, çoğu şirket, reklamcılık faaliyetlerini, reklamcılık yaratmak, planlamak ve işlemekle görevli bir hizmet işletmesi olan bir reklamcılık / reklam ajansına dış kaynak üretmektedir. ve bazen halkla ilişkiler, tanıtım ve müşteri için satış promosyonu gibi diğer tanıtım şekillerini de gerçekleştirir. Reklam ajanslarının birimleri şunları içerir: – Yaratıcı Bölüm (gerçek bir reklam yaratır), Hesap Servisi (yaratıcı ekibin, müşterinin, medyanın ve prodüksiyon personelinin koordinasyonundan sorumludur), Yaratıcı Hizmet Üretimi (burada çalışanlar çeşitli yaratıcı medya tedarikçileriyle temas kuran insanlar), Diğer bölüm ve Personel. (halkla ilişkiler gibi). David Ogilvy tarafından bir kez söylendiği gibi bir üretici ile reklam ajansı arasındaki ilişki neredeyse bir hasta ile doktor arasındaki ilişki kadar samimi. Hesabını kabul etmeden önce potansiyel müşterinizle mutlu bir yaşam sürebildiğinizden emin olun.

Dolayısıyla, Bruce Barton'ın ünlü sözleri (1955) tarafından sonuçlandırılacağını, "Reklamcılık demokrasinin özünün bir parçasıdır. Seçim devam ediyor müşterilerinin tercihlerini belirttikleri yüzlerce binlerce mağaza ve dükkan sayaçları arasında iş gününün her dakikasında ve hangi üreticiyi ve hangi ürünün bugün lider olacağını belirlemek için yarın baş edecektir. "