الطباعة - تصميم

İnanılmaz yeni ofset teknolojisi daha fazla renk ve ayrıntı yazdırır

İyi Olduğunda Yeterli Değil

Muhtemelen fotoğrafik renkler ve detaylar üretebilen yeni yüksek tanımlı stokastik (STO-chas-tic) yüksek çözünürlüklü ofset baskıyı hiç duymamışsınızdır. Bildiğiniz nedeni, neden sadece çok az sayıda ticari طبعة şirketinin var olduğu. Stokastik ekranları kullanarak birçok avantajı vardır. Bu yeni tarama teknolojisi nokta kullanmıyor. Bu makalede, iki tarama yöntemi arasındaki fark açıklanmaktadır.

Geleneksel Baskı İşi Tamamdır

Çoğu yerel ve çevrimiçi ticari baskı hizmeti, 30 derecelik meleklerdeki her bir mürekkep rengiyle rozetli bir şekilde nokta kullanan geleneksel çizgi ekranları kullanır. ortasında siyah. Her ofset baskı servisi, yarım ton ekranlarında inç kare başına nokta sayısını (dpi) seçer. Şirkete bağlı olarak 150 ile 300 arasında değişebilir. Daha fazla nokta, detaylara daha fazla eşittir.

Ofset Baskı Problemleri Daha İyi Olma

Geleneksel ofset baskı problemleri geleneksel eski teknoloji kullanılarak sabitlenemediğinde, yarı ton noktalarında oluşabilecek olası sorunlar vardır. Bunlardan bazıları moiré desenleri ve bantlama. Mürekkep oluşumu ve havuzlar oluşturulduğunda tonlarda ve renk karışımlarında bantlama meydana gelebilir.

Mükemmellik Olduğunda

Stokastik ekranları kullanmanın birçok avantajı vardır. Bu yeni tarama teknolojisi nokta kullanmıyor. Filmde tahıl simüle çok küçük 20 mikron rastgele özellikleri kullanır. Bir kare inçte 1.270 özellik var. Yüksek çözünürlüklü stokastik ekranlar daha fazla cmyk rengi, düzgün renk geçişleri ve gölgeler ve parlak renklerdeki daha fazla ayrıntı ile harmanları ortadan kaldırır.

Yeni Baskı Teknolojisi Potansiyel Sorunları Ortadan Kaldırır

Daha fazla renk daha parlak ve daha net yazdırılabilir. Geleneksel ofset baskıdan yüzde 10 ila 15 daha az mürekkep kullanır. Bu, mürekkep birikmesini ortadan kaldırır, böylece beyaz kağıda daha fazla ışık yansır ve mürekkepler, havuza giremez ve istenmeyen düzensiz renk karışımları ve geçişleri oluşturamaz. Ayrıca, kayıt işlemi sırasında kayıt değiştiğinde daha fazla kaldıraç var. Baskı işleminin kalitesini etkilemez.

Kaliteyi İyileştirir Ve Aynı Maliyeti Hakkında Giderler

Genellikle daha yüksek kaliteli bir ürün satın alabileceğiniz zaman değildir ve fiyat yaklaşık olarak aynı veya daha küçüktür. şimdi ödüyorsun. Bu yeni 21. yüzyıla ait ofset baskı teknolojisi, baskı kurulumunu daha kolay, daha hızlı ve daha az kağıt harcayarak hazır hale getiriyor. Mürekkepler daha hızlı kurur, böylece üretim süreleri daha fazla verim için azaltılır.

Ofset Baskı Şirketleri Sizi Aldatmaya Çalışıyor

İnsanlar internete gittiğinde ve "yüksek çözünürlüklü" veya "yüksek çözünürlüklü" ofset baskıda arama yaptıkları zaman, Stokastik ekranları kullanan bir baskı şirketi bulmak. Birçok baskı hizmeti, bu anahtar kelime pazarlamacılığı terimlerini kullanarak, bilgisiz araştırmacının baskılarının daha iyi olduğunu düşünmeye çalışmaktadır. Aldanma. Öğrenmenin en iyi yolu, onlara ulaşmak ve ofset baskı için kullandıkları inç çizgi ekranlarının nokta sayısını sormaktır. Yüksek çözünürlükte stokastik ekran teknolojisini kullandıklarını söylemedikçe size yüksek çözünürlükte değiller.

Mükemmellik Var Olduğunda İyi Yeterli Değil

Renklerin parlaklığını karşılaştırdığınızda, vurgudaki ve gölgedeki ayrıntılar alanlar, düzgün renk karışımları ve önceki benzer işlere geçiş. Buna ek olarak, stokastik ekranlar, lentiküler kartlar, plastik kartlar, pahalı kalıp gerektirmeyen folyo kartlar ve sıcak folyo damgalama gibi vay faktör efektleri basabilir, folyo kartlar harman ve tonlamalar kullanarak tüm cymk renklerini basabilir. Artık fotoğrafik stokastik ekran yüksek çözünürlüklü ofset baskı avantajlarını bildiğinize göre, bir sonraki adım sonraki baskı işinizde kullanmaktır.


مصدر بواسطة Fred Aronowitz