SEO

İnsanları arama ağı reklamlarına tıklayan nedir?

Çoğu anket, tüketicilerin, arama sonuçlarındaki reklamlarla organik listeler arasındaki farkın farkında olmadığını buldu. Ancak, reklamlara tıklamanın farkında olan ve kabul eden tüketiciler ne durumda? Onları tıklama yapan nedir? Ajans araştırma firması Clutch'ın yeni bir anketi, Google, Bing, YouTube ve Amazon'da buna cevap vermek için yola çıktı.

Neden umursamalısınız

Ücretli bir arama إعلانını tıkladıklarını söyleyen 506 kişiden oluşan bir ankette Geçtiğimiz ay% 75, reklamların aradıkları bilgileri bulmayı kolaylaştırdığını söyledi. Bu, reklamların aramalarıyla alakalı olduğunu düşündüklerinin iyi bir göstergesidir.

İnsanların arama reklamlarına tıkladıklarını söylemelerinin en büyük nedeni? Reklamların sorgularına cevap vermesi. Kulağa açık gelebilir, ancak reklamların, araştırıcının bulmak istedikleriyle alakalı olması gerektiği iyi bir hatırlatmadır. “Satıştaki kar temizleme makineleri” için arama yapıyorsam, en son modellere veya hoş özelliklere yönelik reklamlar aramıyorum. Reklamlarda “satış”, “anlaşma” veya “tasfiye” gibi kelimeler görmek istiyorum.

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, insanlar zaten tanıştıkları markaları belirten reklamları tıklamaya yönlendiriliyor. Yüzde yirmi altı, arama reklamlarına tıklamaları için bir neden olduğunu söyledi ve bilinen markalar, insanların YouTube ve Amazon arama reklamlarında tıklamaları için birincil neden olduğunu söyledi. Bu, reklamcılık yatırımlarınızı en üst düzeye çıkarmak için kanallar arasında marka oluşturmanın önemini vurgulamaktadır.

metin reklamları; Alışveriş reklamlarında yüzde 31; ve video reklamlarda yüzde 16.
  • Yanıt verenlerin yüzde 77'si, arama reklamlarını sonuçlarda tanıyabileceklerinden emin olduklarını söyledi (ancak Google metin reklamları için diğer biçimler ve platformlardan daha doğru olabilir). Google’daki bir reklamı tıklamaları, Clutch’ın sorduğu diğer motorlardan çok daha fazla muhtemel. Yüzde 63'ü bir Google reklamını tıklayacaklarını söylerken, yalnızca yüzde 15'i Amazon’da bir reklamı, YouTube’da yüzde 9’unu ve Bing’de yüzde 6’yı tıkladıklarını söyledi. Bu istatistiklerin, tıklama oranlarının tek tek reklamverenler için nasıl karşılaştırılmasının muhtemel olduğunun bir yansıması olmadığını belirtmekte fayda vardır.
  • Anket sonuçları, reklam kopyasını sorguya bağlamanız gerektiğine işaret ediyor. Bu yeni bir şey değil. Değişen, makine öğrenmenin sorgu eşleştirmedeki rolüdür.

  • نبذة عن الكاتب

    Ginny Marvin, tüm yayınlarımızdaki günlük yayıncılık işlemlerini yöneten Üçüncü Kapı Medyası Baş Editör'dür. Ginny, Search Engine Land, Marketing Land ve MarTech Today için ücretli arama, ücretli sosyal, görüntüleme ve yeniden hedefleme dahil olmak üzere ücretli çevrimiçi pazarlama konuları hakkında yazıyor. 15 yıldan fazla pazarlama tecrübesiyle hem kurum içi hem de ajans yönetimi görevlerinde bulundu. Twitter'da @ginnymarvin olarak bulunabilir.