التسويق الرقمي

Instagram Marketing ile Sinirli Olmayı Durdur

Sonunda bunun için gitmeye karar verdin ve bir Instagram hesabı için işini imzaladı. Gitme yolu! Bugün burası en ilgi çekici sosyal topluluklardan biri. Tüm pazarlama potansiyeline girmek için çok zaman harcamanız gerekiyor. Ancak, kendinizi hesabınızda geçirecek kadar zamanınız olmadığında ne olur?

Instagram ile başka bir sosyal medya hesabında olduğu gibi, aktif bir katılımcı olmayacaksanız, o zaman kaydolabilirsiniz.

Bu görsel sosyal ağ, bir markanın sosyal medya pazarlama stratejisinin en sinir bozucu yönlerinden biri haline getirerek, verimlilik göz önünde bulundurularak oluşturulmadı. Peki, onunla birlikte gelen tüm hayal kırıklığı olmadan Instagram'ı ekleyebileceğinizden nasıl emin olabilirsiniz?

İşte, sosyal ağda harcadığınız zamanı en iyi şekilde nasıl alacağınıza dair bazı yararlı ipuçları

Bir zamanlama uygulaması kullanın

Eğer yeterince uzun bir süredir sosyal medyada çalışıyorsanız, o zaman mesaj için en yoğun zaman olduğunu biliyorsunuz. Her marka için farklıdır ve büyük ölçüde kitlenizin en aktif olduğu zamana bağlıdır.

Araştırmanızı yapın ve bu yoğun zamanın takipçileriniz için ne zaman olduğunu öğrenin. Bu, yayınladığınızda kitlenizden katılımı en çok görmeyi sağlar.

Instagram'da yayınlamak için ideal zaman, programınız için her zaman en uygun zaman değildir. Örneğin, bu görüntüleri 5: 00'da gönderdiğinizden nasıl emin olabilirsiniz? Her Cuma bu hafta içinde hafta sonu toplantılarınız olduğunda

Basit bir çözüm: bir zamanlama uygulaması kullanın. Orada bol miktarda var. Beğendiğiniz birini bulun ve hafta veya ay boyunca eklemek istediğiniz yayınları sıralayın. Her yayının yayınlanmasını istediğiniz tarihi ve saati planlayın. Ve sonra gününüzle devam edin.

Yardımla yorumlarınızı yanıtlayın

Sosyal medyada marka sadakati yaratmanın önemli bir parçası, takipçilerinizin yorumlarını yanıtlamak için zaman ayırmak. Yorumlarının kabul edildiğini bilmek istiyorlar. Aşağıdakiler büyüdüğünde ve her gün gönderilerinizde çok fazla yorum yapmaya başladığınızda bu durum zor olabilir.

Neyse ki, geri bildirim almayı kolaylaştırmak için uygulamaların yardımını kullanabilirsiniz.

InstaCommentor ve Iconosquare gibi uygulamalar, yorumlarınızı takip ederek zamandan tasarruf etmenizi sağlar.

Bir uygulama ile çapraz gönderi

Bazen Instagram yayınınızı diğer tüm ağlarda paylaşmak istersiniz. kullanıyorlar. Ama bunu telefonda çok fazla zaman harcamak zorunda kalmadan nasıl yapabilirsin?

If This If This, Then That app. IFTTT, markaların içeri girip el ile göndermeye gerek kalmadan içeriğinin çapraz gönderilmesine yardımcı olan harika bir araçtır.

Bu uygulama ile sosyal medyada zamandan tasarruf etmenizi sağlayacak bir tür "yemek tarifi" yaratırsınız. Temel olarak, başka bir şey yaptığınızda ne yapmak istediğinizin bir formülünü oluşturursunuz.

Bu uygulama ile, Instagram üzerinde paylaştığınız görüntülerin, örneğin Twitter'da otomatik olarak paylaşılmasını seçebilirsiniz.

Teknoloji, özellikle mevcut olan uygulamaların sayısı, sosyal medya pazarlamanızın kontrolünü ele almayı ve programınıza uymasını çok kolaylaştırır. Bu, Instagram'ın zaman alıcı yönleri söz konusu olduğunda özellikle yararlıdır.

Sosyal medya pazarlaması söz konusu olduğunda en çok hangi uygulamaları buluyorsunuz?