SEO

İnteraktif Pazarlamacılar Başlangıç ​​Sırasında Kitaplar – SEO Sırları, Glenn Murray

Bu, gelmek biraz zaman aldı. Seo copywriting hakkındaki blogunu okumaya başladıktan sonra, Glenn'ın seo'daki kitabını uzunca bir süre okumayı planlıyordum. Aşağıda, interaktif pazarlamaya başlayan insanlar için tavsiye edeceğim kitap dizisi kitaplarındaki ilk incelemede yer alan ilk şey var.

SEO Sırları Sürüm 2.0:
Bu, Glenn'ın e-kitabının SEO Sırlarının ikinci sürümüdür. (Daha fazla ayrıntı görmek için burayı tıklayın) İlk sürümü okumadım, bu nedenle sürüm 2'ye ne kadar ilerleme kaydedildiğiyle ilgili yorum yapıp yapamayacağımı veya ikinci sürümünü almaya değip bitmeye değip değmeyeceğini yorumlayamam Zaten ilkini satın aldı. Bununla birlikte, Glenn'in içerdiği ilk sayfalardan birinde önemli güncellemelerin bir listesi var. Bu güncellemeler şunları içerir: sosyal medyayı kullanarak, blogunuzu optimize etme, iç bağlantı yapısını ve son zamanlarda ortaya çıkan borçların bir kısmını ve gelecekteki seo geleceğini.

SEO Secrets Version 2.0, fiyatın satın alınup tamamlanmadığına karar veren bir faktör olduğu için 80,00 $ 'lık bir e-kitaptır. Sanırım SEO Secrets bana bazı alanlarda olağanüstü içerik sunduğunu düşünüyor:

topluluk geliştirme
sosyal medya optimizasyonu
copywriting (Glenn, bir SEO metin yazarlığı uzmanıdır; kitabın güçlü noktaları)

Glenn'in bu alanlardaki yazıları iyi bilgi dolu ve yukarı ve gelecek etkileşimli pazarlamacılar için iyi bir bakış açısı içermektedir. Yaptığı ana sonuç, arama sonuçlarının optimizasyona hala çok bağımlı olması, ancak gelişmekte olan ve gelecekteki eğilim, arama sonuçlarının ziyaretçi eğilimlerine (site yapışkanlığı: tıklama sayıları, harcanan zaman, hemen çıkma oranı, abone sayısı) büyük oranda bağlı olmasıdır. vb.)

İşte daha önce bilmediğim bazı şeyleri öğrendim:

-Yahoo, anahtar kelimelere çok önem veren tek gerçek arama motorudur meta etiketi
-kanonik URL'ler

– Metin yazarlığı ve harika içerik oluşturma hakkında

bilmediğim wordpress bloglarını optimize etme hakkında bazı ipuçları

Bu kesinlikle etkileşimli pazarlamacılığa başlayan insanlar için harika bir kitap, ancak bir seo gurusu olmanız durumunda ve daha ağır okumak isteyen o zaman bunu tavsiye etmem. Glenn, SEO'ya bir DIY kitabı (kendin yap) kitabını kullanıyor ve ben onun endüstrisinin ustalarının okuması gerekeceğini sanmıyorum. Bu söyleniyor, okuduğumdan öğrendiğim birkaç şeyden fazlası vardı (Ben hep LSI'nin biraz meraklıydım).

Seo'ya katılmak istiyorsanız, satın almanızı öneririm. (Satın almayı planlıyorsanız bir üye olarak hizmet ediyorum ve bana bir iyilik yapıp bana satın alabilmenizi isterseniz.

Bu incelemenin sizin için yararlı olduğunu umuyor ve umarım kitap interaktif pazarlama sektöründe başlamanıza yardımcı olacak iyi bir kaynak olacaktır.